Kupno dysku twardego do 250 zł

Jak w temacie.

Jaki dobry dysk mogę za to kupić ??

Nie zdecydowałem się jeszcze na pojemność

myśle że 250 gb ale doradźcie

Złączono Posta : 14.03.2007 (Sro) 14:31

aha technologia to ata

Seagate Barracuda 7200.10 250GB, ATA, 16MB cache

KLIK

258 zł (woj mazowieckie)

Seagate 250 GB Barracuda (ATA/100, 8MB, 7200, RoHS) ST3250820A

KLIK

hmm

Czy są one głośne ??

i z tych 2 wyżej podanych to lepszy będzie ten z 16mb cachu ??

Duża różnica ??

najlepsze dyski robi Hitachi, coś o tym wiem :slight_smile:

Konkretny model to Hitachi DeskStar T7K500 250 GB (ATA/133)

link do sklepu (oczywiście możesz kupić w innym sklepie, pewnie znajdzie się tańszy): KLIK

Ewentualnie Seagate, ten który proponuje Tobi.

Sam mam też Seagate 250GB z tym że SATAII, Hitachi mam 250GB ATA i powiem że Hitachi jest

o niebo lepszy, po ustawieniu jego głośności na minumum jest bardzo cichutki, czego nie

mogę powiedzieć o Seagate :confused: jest dosyć głośny

tak, Seagate sa głośne, ale nie jakoś piorunująco, nadrabia to szybkością. 16MB cachu to spora różnica.

Warto poczytać KLIK

mam taki sam jak napisał Tobi z 8 MB cache i nie słyszę go (jest skutecznie zagłuszany przez wentylator)

kiedyś zadałem to samo pytanie na co uzyskałem odpowiedź - rożnice nie będą zauważalne

Kwestia priorytetu, dla mnie wydajność jest najmniej ważna, liczy się cisza i niezawodność.

Kynx ma racje, różnica będzie bardzo mała, praktycznie niezauważalna, kiedyś przesiadałem się z identycznego dysku 2MB na 8MB cachu, wniosek: nie było różnicy, a przynajmniej ja jej nie dostrzegłem.

Seagate głośne? Może odczyt/ zapis, jak zostawiam kompa włączonego w nocy to bez problemu można spać, dysk jest prawie nie słyszalny. 80 GB i 250 mają po 2 talerze (Hitachi 5), łożyska olejowe. Test bechmarku, coś im nie wierze z tą głośnością, jak zresztą wszystkim ich testom.

przy ata różnica będzie nie zauważalna, między 2 a 8 jest mała, bufor przydaje się gł przy kopiowaniu/ przenoszeniu plików.

Seagate jest głośny, mi to przeszkadza i to bardzo. Jak zacznie cośzapisywać to skrobie strasznie. Hitachi w ogóle nie słyszę.

Hitachi ma również dwa talerze, na stronie znak.pl jest błąd, na komputroniku są prawidłowe parametry, jak i na stronie producenta: KLIK

aa jak chodzi o ATA/100 to roznicy nie ma jednak w ATA/300 mamy róznice, nie jakąś powalającą ale jest, w 8MB jest transfer wew. 683 Mb/s i zewn. 58 MB/s , a w 16MB transfer wewn. 760 Mb/s, zewn. 65 MB/s.

ja propnuje kupić jakiego seagate a do tego obudowę zew.

(o ile to drugi dysk), podłączasz do usb jak nie jest już potrzebny odłączasz, no i wszędzie go ze sobą zabierzesz :smiley: , obudowa taka to wydatek okolo 80 - 120 zł, a jak odłączysztto nie pracuje

nie pracuje = nie słychać

tak czy siak w obudowie zew. ciszej niż w kompie

tu sie nie zgodzę, rzeczywiście różnica między 8 a 16 cache nie ejst bardzo zauważalna ale między 2 a 8 jest i to sporo

Wejdź na KLIK dowiesz się wszystkiego.

Generalnie wygrywa Seagate (Maxtor), niewiele gorszy jest Samsung na końcu niestety WD

(niestety bo lubię te dyski mój WD 40Gb działa bezbłędnie od 6 lat) choć jest cichszy od Seagate no i Hitachi

a moje 2 wd padły po ok 2 latach.miałem 80 gb jeden na ata a drugi na sata i oba po 2 latach nie chciały się sformatować na ntfs ale dostałem nowe bez problemu

Nie będę wytykał palcem, ale bardzo proszę

o chowanie długich linków, bo forum się rozjeżdża