Kupno dysku twardego i na nim zainstalowanie linuxa i windy

Siema mam problem jestem wielkim fanem Linuxa distra PCLinuxOS 2007,bo bardzo dobrze chodzi bez ścin jak w windowsie wirusków spyware ,ale przejdżmy do rzeczy mam słabego kompa i dlatego zawsze instaluje linuxa,ale mój brat woli windowsa i jak przyjeżdza to odrazu robi formata i po linuxie zostaje nic i mam takie pytanie bo mam 1 dysk i czy jak dokupie 2 dysk twardy to będę mógł zainstalować na nim Linuxa i windowsa żeby było tak na 1 dysku Windows,na drugim windows i Linux??? jest wogóle to możliwe???

tak bez problemu :slight_smile:

poważnie??? to dla dla mnie bardzo ważne

Złączono Posta : 22.10.2007 (Pon) 19:12

i będzie można ustawić żeby się botowało według dysków 1 albo 2???

przy uruchamianiu będzie się pojawiał GRUB z możliwością wyboru systemu operacyjnego, ale najpierw zainstaluj xp a potem linuxa ;-).

ehhe nierozumiesz

chodzi mi oto,że mam 1 dysk twardy na którym obecnie mam Linuxa i Windowsa,ale oczywiście Linux zostanie wyinstalowany bo bratowi się niepodoba i chce dokupić 2 dysk i tam będzie zainstalowany Windows i Linux czy będę miał 2 dyski na 1 Windows a na 2 Linux i Windows i mam pytanie czy będzie można ustawić na botowanie wedug dysków twardych,albo 1 albo 2 a póżnie oczywiście na 2 wybór systemu

Instalujesz winde na jednym dysku (A) a linuksa na drugim (b) i ustawiasz podczas instalacji by pclos zainstalował gruba w mbr dysku A i po problemie. przy odpalaniu kompa wybierasz system i na 1 dysku masz winde a na drugim linuksa.

ps. było już nie raz o tym!

Na forum używamy polskiego języka.

Jeżeli już musisz to zrobić - używaj go poprawnie

Prawidłowa slangowa forma to - thanks

no dobrze thanks:)