Kupno dysku twardego i na nim zainstalowanie linuxa i windy


(Heros991) #1

Siema mam problem jestem wielkim fanem Linuxa distra PCLinuxOS 2007,bo bardzo dobrze chodzi bez ścin jak w windowsie wirusków spyware ,ale przejdżmy do rzeczy mam słabego kompa i dlatego zawsze instaluje linuxa,ale mój brat woli windowsa i jak przyjeżdza to odrazu robi formata i po linuxie zostaje nic i mam takie pytanie bo mam 1 dysk i czy jak dokupie 2 dysk twardy to będę mógł zainstalować na nim Linuxa i windowsa żeby było tak na 1 dysku Windows,na drugim windows i Linux???? jest wogóle to możliwe????


(Technik Elektro) #2

tak bez problemu :slight_smile:


(Heros991) #3

poważnie?????? to dla dla mnie bardzo ważne

Złączono Posta : 22.10.2007 (Pon) 19:12

i będzie można ustawić żeby się botowało według dysków 1 albo 2????


(Technik Elektro) #4

przy uruchamianiu będzie się pojawiał GRUB z możliwością wyboru systemu operacyjnego, ale najpierw zainstaluj xp a potem linuxa :wink:.


(Heros991) #5

ehhe nierozumiesz

chodzi mi oto,że mam 1 dysk twardy na którym obecnie mam Linuxa i Windowsa,ale oczywiście Linux zostanie wyinstalowany bo bratowi się niepodoba i chce dokupić 2 dysk i tam będzie zainstalowany Windows i Linux czy będę miał 2 dyski na 1 Windows a na 2 Linux i Windows i mam pytanie czy będzie można ustawić na botowanie wedug dysków twardych,albo 1 albo 2 a póżnie oczywiście na 2 wybór systemu


(Soren) #6

Instalujesz winde na jednym dysku (A) a linuksa na drugim (b) i ustawiasz podczas instalacji by pclos zainstalował gruba w mbr dysku A i po problemie. przy odpalaniu kompa wybierasz system i na 1 dysku masz winde a na drugim linuksa.

ps. było już nie raz o tym!


(Asterisk) #7

Na forum używamy polskiego języka.

Jeżeli już musisz to zrobić - używaj go poprawnie

Prawidłowa slangowa forma to - thanks


(Heros991) #8

no dobrze thanks:)