Kupno elektroniki na eBayu prosto z Chin

Czy kupno elektroniki prosto z Chin, np.

http://www.ebay.pl/itm/SMSL-SD-1955-Hig … 43b2ad731e

będzie się wiązało z dodatkowymi opłatami typu cło czy podatek?

Tak.

Przy cenie tego urządzenia, ile wyniesie?

Na pewno musisz doliczyć VAT 23%, jeśli chodzi o stawkę celną to nie wiem, może być 0% lub coś poniżej 10%.

Cło musisz sprawdzić, ale ono przy $100 nie będzie duże, duży jest VAT (23%). No i zależnie od tego, kto będzie ci dostarczał towar może dojść koszt obsługi celnej (jeśli po polskiej stronie trafi na Pocztę, to niewiele, ale jak na jakiś DHL to i po kilkadziesiąt złotych mogą skasować).

Każdy pisze co innego… Na eBayu są zdania, że do 150€ nie ma nakładanych podatków.

Może nie być cła, ale VAT jest.

Jeśli wartość całej przesyłki zmieści się w 150 EUR - to przesyłki są zwolnione z cła i VATu , a urząd celny dopuści je do obrotu. Oczywiście mam na myśli tu pojedyncze sztuki, które dotrą do Ciebie za pośrednictwem poczty. Zakładam nawet, że przesyłka będzie oznaczona jako gift lub sample na deklaracji celnej.

Jak ostatnio sprawdzałem, to limit dla VAT jest znacznie niższy - 22 EUR, 150 EUR jest dla cła, które jest niewielkie. A na gift/sample obecnie już nawet nie patrzą, bo jest to nagminnie praktykowany sposób na obchodzenie podatków - a jak się do czegoś przyczepią, to sprawy zaczynają być nieprzyjemne. Sprawa jest prosta. Możesz kupić coś w Chinach, poprosić o wysłanie paczki jako gift, ale przygotuj sobie 30% kwoty którą zapłaciłeś (łącznie z wysyłką!) na ewentualne dopłaty i czas na załatwienie procedur celnych. Tylko pamiętaj, że jak paczka nie ma wartości albo ma zaniżoną, to w przypadku jej zaginięcia na pewno nie odzyskasz pełnej kwoty. Alternatywnie poszukaj kogoś kto zajmuje się sprowadzaniem takich towarów, ma dobrą opinie, ceny niewiele wyższe od tego co byś zapłacił z podatkami i skorzystaj z jego usług - oszczędzisz sobie stresu.

Jak paczka zginie, a płatność dokona PayPal`em to może dostać zwrot całości.

W skrócie, nikt nic nie wie, bo nie dowiedziałem się jak sprawa wygląda, każdy pisze co innego…

http://allegro.pl/s-m-s-l-smsl-sd-1955- … 62269.html

Zapewne wyjdzie ci na jedno.

Bo mniej więcej tak wygląda kupowanie za granicą w przypadku gdy nie zajmujesz się tym na cały etat.

Właśnie o czymś takim pisałem - cena podobna, a ominie cię przyjemność bujania się z urzędem celnym.

Chcecie powiedzieć, że ten gość co sprzedaje na allegro, robi to charytatywnie?

Nie, on po prostu kupił to taniej niż $99 na eBayu.

Z tego co wiem to on dopiero sprowadza, stąd długi czas oczekiwania.

Raczej zamówi z tańszego źródła niż Ty znalazłeś i przesyłka może iść bezpośrednio do Ciebie więc jak będziesz miał pecha to i tak czeka Cię wtedy bujanie się z Urzędem Celnym. Na kilka lat ściągania rzeczy pod zamówienie z Azji i Stanów tylko raz koledze zatrzymali moją przesyłkę, ale jak podesłał wszystkie dowody zakupu nic mu nie doliczyli i po dwóch dniach miał potrzebne części w domu.

Poszukaj sobie jeszcze tego urządzenia na Aliexpress