Kupno głośników 5.1 i karty muzycznej

Hej.

Mam zamiar kupić sobie głośniki 5.1. Do wydania mam 440zł. Na allegro wyszukałem fajne Geniusy SW+HF 5.1 5000. Lecz do takich głośników potrzebna będzie jeszcze karta muzyczna. Niestety mam w płycie głównej zintegrowaną 2.0 więc nie podłącze tych głośników.

Po moich obliczeniach na kartę muzyczną zostanie mi 50zł. Chce teraz sobie kupić taką kartę żeby tylko wszystko grało. I później nazbierać i kupić nową, lepszą. Na lato mam w planach nowy komputer więc wtedy by sie kupiło o wiele lepszą kartę muzyczną. Na początek myślę nad

.

Będzie to wszystko grało tak jak trzeba?

Proszę o radę.

http://allegro.pl/item173456988_logitec … owosc.html

http://allegro.pl/item174059009_creativ … _fvat.html

=

408zł

Kup rozdwojenie dżeka to tańsze rozwiązanie ( ok. 3 zł ) na allegro

A głośniki polecam te:

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=LOG+970118-0914

Te są w systemie 2.1 ale są the best. Ma je mój kuzyn i powalają moje Logitechy ( 5.1 )

P.S. Będziesz musial dołożyć 40 zł

te głośniki mi się nie podobają. Są zbyt kwadratowe. I podałeś chyba najdroższą aukcje z tymi głośnikami. Można je kupić za 280zł

Karta fajna lecz nie mam tyle kasy.

http://forum.dobreprogramy.pl/images/sm … n_wink.gif

Wink

Dzięki za propozycje ale mi chodzi o 5.1 żeby była przestrzenność. :slight_smile:

:wink: Jest jakaś różnica między Sound Blaster Live 5.1 Digital model SB0220 a SOUND BLASTER LIVE 5.1 MODEL CT4830 ?

Prosze o pomoc

Myśle ,że nie warto bo nie dość że dołożyć to jeszcze zintegrowana dziwiękówka ,z którą może sobie pomażyć by wpełni wykorzystać te głośniki.

Jak masz X530 a te są z THX i to 200w RMS to się nie dziwie.

nie słyszałem tych co podałeś więc się nie wypowiadam po zdjęciu i opisie moge powiedzieć tylko solidne,drewniane,mocne,fajne :mrgreen:

ale kasy na dzwiękówke nawet przeciętną nie starczy.

chyba do końca nie przeczytałeś mojego postu:

Jaka jest różnica między tymi dwiema kartami co podałem?

Wiele z zintegrowanych dziwiękówek jest już lepszych od tego.Miałem ale to było dawno przestarzała karta.

Sound Blaster Live! Digital 5.1 (SB0220) nie znam tego modelu ale prawie na 100 % jest to konstrukcja przestarzała.

starsza ale podobno lepsza od SB SE.

A jest jakaś różnica między Sound Blaster Live 5.1 Digital model SB0220 a SOUND BLASTER LIVE 5.1 MODEL CT4830 ? Bo nie wiem czy przepłacać :stuck_out_tongue:

Tego bym nie powiedział bardzo zbliżone są więc lepiej brać nowszą konstrukcje.

ziomek5 , to jaką karte muzyczną polecasz do 30zł??

W takiej kwocie to żadnej strata kasy moim zdaniem.Dozbieraj do 79,00 zł i kup Creative Sound Blaster Audigy SE 7.1 nie mówie ,że ta karta jest rewelacyjna ale na pewno przebija każdą zintegrowaną.

ja mam CREATIVE T6060 5.1 graja mi super i jak za 220zł to jest najlepszy sprzecior moim zdaniem po dokupieniu SOUND BLASTER AUDIGY 7.1 graja o niebo lepiej niz na zintegrowanej … Dzwiek w filmach super u mnie te glosniczki juz 2 imprezy obskoczyly i daja niezle a bas tak daje ze pieniadze nie raz podskakuja :smiley: jak bym mial kaske to bym kupil kolumny glosnikowe plus mikser i koncowka mocy za okolo razem 2 tysiaki i wszystkie glosniki od kompow wymiekaja :mrgreen: :mrgreen: POZDRO

Ciesze się tylko to nie jest dobra rada bo ten model przy logitechu ,którego poleciłem wymięka.

On ma nieco więcej kasy tylko niewiem czemu się uparł na te Geniusy głośniki mają dobrze grać a czy są kanciaste ,czy trójkątne to już chyba nie takie ważne ?

Chyba plus wzmacniacz.Plus mikser w 2 tysiakach byś się na pewno nie wyrobił gdyż dobre miksery kosztują ponad 2000 tys a gdzie kolumny i wzmacniacz lub amplituner jeszcze lepiej, który sam nieraz kosztuje po kilka tysiecy :mrgreen: zł ale po co Ci mikser jesteś Dj ?

To prawda 2 kolumny dobrej firmy osobny sub i porządny wzmacniacz i się przechodzi przez sciany.Ale kasa musi być :mrgreen:

Te Geniusy mają 150W RMS a te logitechy co podałeś 70W więc różnica jest podwójna!

Nie jestem DJ i nie chce robić w domu jakieś dyskoteki! Chodzi mi tylko o dźwięk przestrzenny jaki jest w 5.1 a jak mam tyle kasy to też chce troche głośniejszy sprzęt.

ziomek5 pewnie masz te Logitechy. Wiem że każdy poleca sprzęt jaki sam ma więc nie wmawiaj mi żebym kupił te logitechy bo jest już po sprawie. Kupiłem te Geniusy i czekam tylko na przesyłke!

Ehh to nie było do Ciebie tylko do jakub.m2

I we wczsniejszym poscie komentuje głownie jego wypowiedz.

Mam kolumny pionieera jeśli o to chodzi ale troche się tym interesuje i wiem jak ,który zestaw gra przyznam ,że gniusów nie słyszałem więc nie komentuje. Z opisu tak skromnego i zdjęcia nie wiele się da wywniąskować.

Ja nie polecam tego co mam bo nie jestem stroniczy co do firm w tym nie mam sentymentów biore to co jest lepsze w danym przedziale cenowym oczywiście.

Na watach już nie raz się przejechałem jedne słabsze potrafią grac lepiej niż mocniejsze mi bardziej zależy na jakości tego dziwięku i basu niż na mocy.Powyżej pewniej granicy nie ma co iść moim zdaniem no może , mamy duży pokój :mrgreen: 150 W RMS ? masz jakiś szczegółowy opis tych głośników ?

Mały mam pokój. 15m2 :stuck_out_tongue:

TU jest mały opis. W googlach jest dużo recenzji itp. Na tej stronie co podałem jest b.dużo komentarzy na temat tych Geniusów.

Opinie rzeczywście bardzo ciekawe musze iść do sklepu i je posłuchać :mrgreen:

Polecałem te Logitechy tylko dlatego,żeby starczyło na dziwiękówke bo nawet na takiej za 70 zł jest duża różnica między zintegrowaną.Ale będzie ok dołożysz troche kasy kupisz dzwiękówke i jest git.

Ciekawe czy genius też zawyża moc głośników tak jak to robi często creative czy logitech (w środku siedzą często dużo słabsze głośnki).