Kupno głośników 5,1+umieszczenie

Hej.

Mam zamiar kupić głośniki 5,1. Mam do wydania 290zł lecz nie chce je wszystkie stracić bo później chce sobie jeszcze kupić kartę muzyczną.

Spodobały mi się głośniki Logitech X-530. Martwiło mnie to że ma ono regulacje głośności przy jednej z satelit czyli żeby sobie ściszyć bym musiał iść w róg. Lecz postanowiłem sobie kupić klawiaturę multimedialną która jest już w drodze. Czytałem o niej trochę. Wiem jakie ma wady (ruskie radio, problem z włączaniem światła w pokojach) lecz są na nie sposoby (uziemienie).

Mój drugi problem to też umieszczenie je w pokoju.

Mój pokój wygląda następująco: (z lotu ptaka:P) 3657bc23c54fca5am.jpg. Nie wiem jak je ustawić by był 100% efekt 5,1. Podczas muzyki siedzę na krześle lecz podczas oglądania filmu leże na łóżku. Więc jak je umieścić? Gdzie przednie gdzie tylnie?

Proszę was o pomoc w wyborze dobrych głośników (może lepszych od tych co podałem) i z pomocą umieszczenia głośników.

Czekam na wypowiedzi (posiadaczy Logitech x-530 również)…

Pozdro :slight_smile:

Mam te same głośniki i jak na razie nie narzekam. Co do umiejscowienia to bardzo proste. Przedni prawy na meble, przedni lewy do ściany pomiędzy kominem a drzwiami do siostry, tylni prawy i lewy do kątów po obu stronach okna. Głośniki powinny być mniej więcej na wysokości twojej głowy kiedy siedzisz przed komputerem. Centralny pod lub na monitor, subwoofer koło biurka.

Można też tak:

Centralny: Pod lub nad monitorem ( jak wspomniał kolega wyżej )

Lewy Przedni: lewej stronie biurka

Prawy Przedni: po lewej strony biurka

Lewy Tylny: po lewej stronie parapetu

Prawy Tylny: po prawej stronie parapetu

Subofer: Koło biurka ( koniecznie na podłodze )

Dobra ale jak wspomniałem będę też oglądał filmy leżąc na łóżku więc ten twój sposób trochę nie będzie działał. A Subofer mus być na podłodze? A może być np. na meblach? Bo mam podłogę drewnianą to by sie trochę trzęsło :stuck_out_tongue:

PS. A te głośniki muszą być mniej więcej jak głowa? A mogą być trochę wyżej (nad meblami [ok.2m]) lecz satelity były by skierowane w dół, na mnie?

Przetestuj sam jak jest lepiej. Ja mam panele i jest ok :wink:

Spoko będzie ok :slight_smile: Te głośniki są dosyć mocne

Hej

Jestem dość szczęśliwym posiadaczem tych głośniczków, lecz warto abyś wiedział że:

  1. lubią one czasami odbierać radio (tj gra w nich coś i nawet odłączenie ich od karty dźwiękowej tego nie zmienia) ale da sie z tym żyć, gdyż dzieje się tak tylko w niektórych miejscach i przy określonej głośności (czasami wystarczy je po prostu troszkę ściszyć lub dąć trochę głośniej)

  2. Są dość wrażliwe na zmiany napięcia w sieci i wtedy jak to się mówi “pierdzą” :wink:

  3. Subofer jest połączony z głośniczkiem, który ma w sobie włączniki i regulację głośności za pomocą ok 2m kabla o średnicy ok 1cm zakończony wtyczką podobną do RS 232 (nie wiem czy są do tego jakieś przedłużki) musisz poszukać jeżeli masz zamiar rozstawić je w większej odległości

  4. Pozostałe głośniczki są połączone za pomocą kabelka takiego jak cinch, więc z przedłużeniem nie ma problemu

  5. Grają naprawdę świetnie - musisz się pogodzić z brakiem sympatii do Ciebie ze strony sąsiadów :D:D:D

P.S Subofer dobrze aby stał na podłodze - wtedy efekt jest najlepszy

ustawienie głośników- najlepiej na słuch zależy jaką masz akustyke w pokoju itp… ale jakoś napewno sobie wypośrodkujesz wszystko aby bylo ok.

Apropo głośników na twoim miejscu dołozył bym i kupił logitech x-540

http://www.allegro.pl/item174945595_log … _wawa.html

pPo pierwsze mają osobnego pilota ;] mają opcje rozkładania sygnału 2.0 na 5.1 ;] zabezpieczenie głośników z metalowej kratki zamiast cienkiego materiału jak w x-530, mają też o ile dobrze pamiętam lepiej zbudowany subwoofer (głośnik od dołu a nie z boku) i ogólnie są nowszą produkcją logitecha

12972.jpg

Wiem o tym i mam na dzieje że u mnie (północna częśc woj. opolskiego) nie będzie odbierała radia :slight_smile:

Też wiem, i wiem że da sie to wyłączyć poprzez “uziemienie”

Pomyślimy…

To dobrze. A wiesz ile dokładnie mają one metrów? Bo mam mały pokój i nie wiem czy starczy…

Nie mieszkam w bloku, a do sąsiada mam około 20m. A ile one mają Watt w RMS? Bo czytałem że 70 lecz kiedy dodałem sobie wszystkie satelity wyszło coś koło 75RMS.

Szczerze to mi sie one zbyt nie podobają. Są zbyt kwadratowe. X-530 są okrąglejsze niż te. Pilot te 530 nie mają ale do tego kupiłem klawiature multimedialną więc z tym problemem sobie poradziłem. A głośnik z boku (X-530) bardziej mi sie podoba niż pod spodem.

A X-530 tego nie mają? Przydaje to sie?

Przednie i centralny mają po 2m, a tylne po 5m

Mi to nie wystarczyło (w przypadku tylnych) ale kupiłem przedłużkę 5m za 8zł i teraz wszystko jest tak jak powinno

moc głośnika satelitarnego RMS 7,4 W

moc głośnika centralnego RMS 15,5 W

moc głośnika niskotonowego RMS 25 W

łączna moc zestawu RMS 70 W

Faktycznie wyglądają koszmarnie :shock: :? :shock:

lecz w głośnikach sie efekt muzyki liczy nie wygląd. Chyba na te 540 sie skusze bo mają ten efekt Matrix i inne ulepszenie od 530 lecz wygląd gorszy i ten subofer pod spodem :frowning:

A używa je ktoś? Prosze o opinie.

Wcale nie twierdze że wygląd jest ważniejszy od jakości dźwięku :]

I na pewno 540 jest ciekawszą opcją, gdyż po to zostały stworzone aby zastąpić 530.

1) lubią one czasami odbierać radio (tj gra w nich coś i nawet odłączenie ich od karty dźwiękowej tego nie zmienia) ale da sie z tym żyć, gdyż dzieje się tak tylko w niektórych miejscach i przy określonej głośności (czasami wystarczy je po prostu troszkę ściszyć lub dąć trochę głośniej)

… nie wierzę - też mam takie, tyle że 2.1 (grają faktycznie pięknie) ale żeby radio odbierać. Przy odrobinie szczęścia może zastąpić mogą tuner fm.

A jakby to sprzętowo miało być realizowane… wydaje mi się, że wam coś w uszach zagrało :stuck_out_tongue:

Też mam zamiar kupować głośniki i niewiem które brać x - 530 nie ma pilota i jeszcze ruskie radio, chyba sie skusze na te x - 540

Nie musisz mi wierzyć, ale poczytaj opinie innych użytkowników zestawu 5.1 Logitech X-530 i na pewno znajdziesz takie same opinie - czytałem je przed kupieniem głośników i tez jakoś wydawało mi się to nierealne, ale kupiłem i sam się przekonałem :stuck_out_tongue:

Ale tak jak już pisałem zdarza się to bardzo rzadko. W dodatku jakiś czas temu zmieniłem ustawienie (w pokoju) moich głośników i teraz już nie mam tego problemu.

Radze X540. Co prawda moje byłe 530 mi sie bardziej podobają ale w 540 problem zakłóceń niby zlikwidowano. :slight_smile: Ogólnie miałem 530 i polecam. bardzo ładny maja bas. Satelitki średnie ale jak wszystko poustawiasz to będziesz zadowolony. :smiley:

Ja właśnie się zastanawiam się tam nam nad tymi 540 bo podoba mi sie w nich ten efekt MATRIX którego już nie ma w 530…

Złączono Posta : 18.03.2007 (Nie) 13:23

Mam 310zł na wykorzystanie. Zdecydowałem sie i kupuje Logitech X-540.

Dobre one będą? Nie będzie żadnych problemów?

Może ktoś ma inne propozycje?

Proszę o rade.