Kupno głośników 5,1+umieszczenie

(Krzys92) #1

Hej.

Mam zamiar kupić głośniki 5,1. Mam do wydania 290zł lecz nie chce je wszystkie stracić bo później chce sobie jeszcze kupić kartę muzyczną.

Spodobały mi się głośniki Logitech X-530. Martwiło mnie to że ma ono regulacje głośności przy jednej z satelit czyli żeby sobie ściszyć bym musiał iść w róg. Lecz postanowiłem sobie kupić klawiaturę multimedialną która jest już w drodze. Czytałem o niej trochę. Wiem jakie ma wady (ruskie radio, problem z włączaniem światła w pokojach) lecz są na nie sposoby (uziemienie).

Mój drugi problem to też umieszczenie je w pokoju.

Mój pokój wygląda następująco: (z lotu ptaka:P) 3657bc23c54fca5am.jpg. Nie wiem jak je ustawić by był 100% efekt 5,1. Podczas muzyki siedzę na krześle lecz podczas oglądania filmu leże na łóżku. Więc jak je umieścić? Gdzie przednie gdzie tylnie?

Proszę was o pomoc w wyborze dobrych głośników (może lepszych od tych co podałem) i z pomocą umieszczenia głośników.

Czekam na wypowiedzi (posiadaczy Logitech x-530 również)...

Pozdro :slight_smile:

(fiero) #2

Mam te same głośniki i jak na razie nie narzekam. Co do umiejscowienia to bardzo proste. Przedni prawy na meble, przedni lewy do ściany pomiędzy kominem a drzwiami do siostry, tylni prawy i lewy do kątów po obu stronach okna. Głośniki powinny być mniej więcej na wysokości twojej głowy kiedy siedzisz przed komputerem. Centralny pod lub na monitor, subwoofer koło biurka.

(Szymon Stępniewski) #3

Można też tak:

Centralny: Pod lub nad monitorem ( jak wspomniał kolega wyżej )

Lewy Przedni: lewej stronie biurka

Prawy Przedni: po lewej strony biurka

Lewy Tylny: po lewej stronie parapetu

Prawy Tylny: po prawej stronie parapetu

Subofer: Koło biurka ( koniecznie na podłodze )

(Krzys92) #4

Dobra ale jak wspomniałem będę też oglądał filmy leżąc na łóżku więc ten twój sposób trochę nie będzie działał. A Subofer mus być na podłodze? A może być np. na meblach? Bo mam podłogę drewnianą to by sie trochę trzęsło :stuck_out_tongue:

PS. A te głośniki muszą być mniej więcej jak głowa? A mogą być trochę wyżej (nad meblami [ok.2m]) lecz satelity były by skierowane w dół, na mnie?

(Szymon Stępniewski) #5

Przetestuj sam jak jest lepiej. Ja mam panele i jest ok :wink:

Spoko będzie ok :slight_smile: Te głośniki są dosyć mocne

(Chok) #6

Hej

Jestem dość szczęśliwym posiadaczem tych głośniczków, lecz warto abyś wiedział że:

1) lubią one czasami odbierać radio (tj gra w nich coś i nawet odłączenie ich od karty dźwiękowej tego nie zmienia) ale da sie z tym żyć, gdyż dzieje się tak tylko w niektórych miejscach i przy określonej głośności (czasami wystarczy je po prostu troszkę ściszyć lub dąć trochę głośniej)

2) Są dość wrażliwe na zmiany napięcia w sieci i wtedy jak to się mówi "pierdzą" :wink:

3) Subofer jest połączony z głośniczkiem, który ma w sobie włączniki i regulację głośności za pomocą ok 2m kabla o średnicy ok 1cm zakończony wtyczką podobną do RS 232 (nie wiem czy są do tego jakieś przedłużki) musisz poszukać jeżeli masz zamiar rozstawić je w większej odległości

4) Pozostałe głośniczki są połączone za pomocą kabelka takiego jak cinch, więc z przedłużeniem nie ma problemu

5) Grają naprawdę świetnie - musisz się pogodzić z brakiem sympatii do Ciebie ze strony sąsiadów :D:D:D

P.S Subofer dobrze aby stał na podłodze - wtedy efekt jest najlepszy

(neo10) #7

ustawienie głośników- najlepiej na słuch zależy jaką masz akustyke w pokoju itp.. ale jakoś napewno sobie wypośrodkujesz wszystko aby bylo ok.

Apropo głośników na twoim miejscu dołozył bym i kupił logitech x-540

http://www.allegro.pl/item174945595_log ... _wawa.html

pPo pierwsze mają osobnego pilota ;] mają opcje rozkładania sygnału 2.0 na 5.1 ;] zabezpieczenie głośników z metalowej kratki zamiast cienkiego materiału jak w x-530, mają też o ile dobrze pamiętam lepiej zbudowany subwoofer (głośnik od dołu a nie z boku) i ogólnie są nowszą produkcją logitecha

12972.jpg

(Krzys92) #8

Wiem o tym i mam na dzieje że u mnie (północna częśc woj. opolskiego) nie będzie odbierała radia :slight_smile:

Też wiem, i wiem że da sie to wyłączyć poprzez "uziemienie"

Pomyślimy...

To dobrze. A wiesz ile dokładnie mają one metrów? Bo mam mały pokój i nie wiem czy starczy...

Nie mieszkam w bloku, a do sąsiada mam około 20m. A ile one mają Watt w RMS? Bo czytałem że 70 lecz kiedy dodałem sobie wszystkie satelity wyszło coś koło 75RMS.

Szczerze to mi sie one zbyt nie podobają. Są zbyt kwadratowe. X-530 są okrąglejsze niż te. Pilot te 530 nie mają ale do tego kupiłem klawiature multimedialną więc z tym problemem sobie poradziłem. A głośnik z boku (X-530) bardziej mi sie podoba niż pod spodem.

A X-530 tego nie mają? Przydaje to sie?

(Chok) #9

Przednie i centralny mają po 2m, a tylne po 5m

Mi to nie wystarczyło (w przypadku tylnych) ale kupiłem przedłużkę 5m za 8zł i teraz wszystko jest tak jak powinno

moc głośnika satelitarnego RMS 7,4 W

moc głośnika centralnego RMS 15,5 W

moc głośnika niskotonowego RMS 25 W

łączna moc zestawu RMS 70 W

Faktycznie wyglądają koszmarnie :shock: :? :shock:

(Krzys92) #10

lecz w głośnikach sie efekt muzyki liczy nie wygląd. Chyba na te 540 sie skusze bo mają ten efekt Matrix i inne ulepszenie od 530 lecz wygląd gorszy i ten subofer pod spodem :frowning:

A używa je ktoś? Prosze o opinie.

(Chok) #11

Wcale nie twierdze że wygląd jest ważniejszy od jakości dźwięku :]

I na pewno 540 jest ciekawszą opcją, gdyż po to zostały stworzone aby zastąpić 530.

(Numer_inaczej) #12
1) lubią one czasami odbierać radio (tj gra w nich coś i nawet odłączenie ich od karty dźwiękowej tego nie zmienia) ale da sie z tym żyć, gdyż dzieje się tak tylko w niektórych miejscach i przy określonej głośności (czasami wystarczy je po prostu troszkę ściszyć lub dąć trochę głośniej)

... nie wierzę - też mam takie, tyle że 2.1 (grają faktycznie pięknie) ale żeby radio odbierać. Przy odrobinie szczęścia może zastąpić mogą tuner fm.

A jakby to sprzętowo miało być realizowane... wydaje mi się, że wam coś w uszach zagrało :stuck_out_tongue:

(Mafioz09) #13

Też mam zamiar kupować głośniki i niewiem które brać x - 530 nie ma pilota i jeszcze ruskie radio, chyba sie skusze na te x - 540

(Chok) #14

Nie musisz mi wierzyć, ale poczytaj opinie innych użytkowników zestawu 5.1 Logitech X-530 i na pewno znajdziesz takie same opinie - czytałem je przed kupieniem głośników i tez jakoś wydawało mi się to nierealne, ale kupiłem i sam się przekonałem :stuck_out_tongue:

Ale tak jak już pisałem zdarza się to bardzo rzadko. W dodatku jakiś czas temu zmieniłem ustawienie (w pokoju) moich głośników i teraz już nie mam tego problemu.

(enjoypoznan) #15

Radze X540. Co prawda moje byłe 530 mi sie bardziej podobają ale w 540 problem zakłóceń niby zlikwidowano. :slight_smile: Ogólnie miałem 530 i polecam. bardzo ładny maja bas. Satelitki średnie ale jak wszystko poustawiasz to będziesz zadowolony. :smiley:

(Krzys92) #16

Ja właśnie się zastanawiam się tam nam nad tymi 540 bo podoba mi sie w nich ten efekt MATRIX którego już nie ma w 530...

Złączono Posta : 18.03.2007 (Nie) 13:23

Mam 310zł na wykorzystanie. Zdecydowałem sie i kupuje Logitech X-540.

Dobre one będą? Nie będzie żadnych problemów?

Może ktoś ma inne propozycje?

Proszę o rade.