Kupno gry w postaci GIFT na allegro, ryzyko?


(Kubusiek 01onet Eu) #1

Witam, otóż chcę kupić grę dokładnie to : http://allegro.pl/show_item.php?item=3768877177

 

 

Sprzedający napisał, iż otrzymuję się kod i wpisuję się go w steama i pobiera . to prawda ? Gdy kupowałem grę w formie cd-keya to miałem sporo zabawy żeby to uruchomić, a jak będzie z tym giftem ? ktoś już tak kupował ? 


(lordjahu) #2

Normalnie dajesz maila i otrzymujesz kod, aktywujesz i wsio :slight_smile:


(Walkiria 84) #3

działa jak opisał to @lordjahu. osobną kwestia jest sam klucz i jego 'poprawność'. czy też trzeba będzie aktywować klucz używając jakiś vpn, np. z Rosji czy Ukrainy, co często zdarza się na allego, bo klucze steam w tych krajach są tańsze, ale mają jeden warunek - muszą być aktywowane z terenu Rosji/Ukrainy


(lordjahu) #4

 

linka wyżej widziałeś ? : "Aktywacja : Grę należy przypisać do konta Steam. Następnie pobrać ją z oficjalnych serwerów Steam ... " - to nie jest wersja z VPN :stuck_out_tongue:


(Walkiria 84) #5

o ile instrukcja nie przyjdzie razem z kluczem :wink:. niektórzy się z tym kryją, nie tak jak inny, którzy instrukcje umieszczają już w opisie aukcji

 

linka widziałem i "sklep" jest z Londynu, co też może nieść ze sobą pewne jaja jeśli gra/klucz np. ma oznaczone typu "only in UK"


(bart86) #6

czytaj dokładnie opis aukcji i zobacz opinie na temat sprzedawcy jak mnóstwo ludzi kupiło i jest zadowolona to czego się bać?

sam kiedyś kupiłem grę jako gift i jest ok

trzeba tylko po zakupie i zapłaceniu podać nick ze steam na który przyjdzie gra


(Walkiria 84) #7

@bart86 przecież ja w żaden sposób nie krytykuję aukcji czy zarzucam nieuczciwość sprzedawcy!


(bart86) #8

przy gift nie przychodzi klucz, sprzedawce się dodaje do znajomych i przychodzi prezent


(Kubusiek 01onet Eu) #9

Aha, dobra dzięki bardzo :slight_smile: a co do tego VPN to już zamawiałem borderlands 2 , z uruchomieniem to była masakra :)