Kupno HD 6950

Witam, zastanawiam się nad kupnem HD 6950. Mam budżet 800zł, ale myślę, że opłaca się dorzucić 50zł do tej karty. Moje pytanie jest takie: Czy jest to seria modowalna na 6970? I czy warto się rozglądać za innym chłodzeniem?

http://www.techpowerup.com/articles/ove … idcard/159

@ witek-pl

Kolega pytał czy karta, którą się interesuje jest modowalna a nie jak ją zmodować…

@ gokufsj

Najpierw po zakupie sam musisz się zorientować, którą masz rewizję karty (tutaj masz porównanie przykładowych konstrukcji). Co do lepszego coolera GPU, to zdecydowanie warto rozejrzeć się za czymś wydajniejszym i cichszym ale raczej tylko wtedy kiedy będziesz mieć głośny stockowy cooler GPU oraz jeśli posiadana obudowa na to pozwala (np. taki Accelero Xtreme Plus wymaga ok. 31 cm na wysokości karty graficznej).

Czytanie boli? W artykule stoi wyraźnie że najpewniejszą modowalność oferują referencyjne karty. Najnowsze rev. mają zablokowaną możliwość zabawy biosami.

@ witek-pl

Apropos czytania to czytałeś chociaż czego chciał się dowiedzieć autor tematu? Podał link do karty graficznej gdzie jest tylko jedna mała fotka i nie da rady stwierdzić która to rewizja a Ty mu zarzucasz, że nie czytał artykułu o modowaniu…Jak chcesz pomoc to pomóż a jak nie masz pomysłu to może lepiej się nie odzywaj?

Zwyczajowo nie odpisuję na takie lamerskie zaczepki ale… przeczytaj sobie własne posty i zastanów się w czym pomogłeś? Bo na pewno nie tymi zdjęciami gołych PCB…