Kupno Iphone - pytania

Jeśli sie nie znasz to sie nie odzywaj

“beznadziejne app store” to 20000 aplikacji na Iphona + dziesiątki nieoficjalnych stron z aplikacjami

Marcin to ze ty nie masz Iphona (tylko syfiastego symbiana) to nie znaczy ze Iphone to syf…

Jakie 20k aplikacji? z tego co wiem to jest 26k juz :lol:

oczywiście w samym appstore, do tego pare tysięcy aplikacji i motywów w cydii

soft 3.0 zmiażdży konkurencje, skończy sie biadolenie ze iphone mmsów nie ma, ze kopiuj wklej niema, będzie wszystko + rewelacyjny multi touch i łatwość obsługi.

i z czym do ludzi nokiowcy czy samsungowcy?

Jeżeli koniecznie chcesz smartphone, to radziłbym wybierać między:

  1. Nokia N96

  2. Nokia n95/n95 8GB

  3. Sony Ericsson Xperia X1

  4. Samsung Omnia

  5. Według mnie najfajniejszy HTC Touch HD

weź mnie nie rozśmieszaj, symbian jest do bani…

no i co on ma takiego super? HTC go wyprodukowało i każdy na niego narzeka jakbyś nie wiedział…

też mi propozycja… wiem co to znaczy pisanie na QWERTY przy zwykłym ekranie dotykowym… nawet na moim XDA Exec który ma 3,6 cala pisze się okropnie a bez rysika to już masakra… zwłaszcza podczas chodzenia…

nie ma multitouch a oprócz iPhone tylko HTC Dream ma multitouch a go nie chce bo ma androida :stuck_out_tongue: no i za drogi…

PS. czy w iPhone można dograć jakoś wtyczkę flash do safari? bo słyszałem że nie ma standardowo a bardzo by mi się przydało (na WM jest coś takiego ale strasznie muli :stuck_out_tongue: )

EDIT:

aha i czy da się wyłączyć wszystkie rzeczy które ciągną kasę? i czy wywalenie GPRS coś da? (bo i tak nie używam bo WiFi lepsze a nie chce żeby mi się łączył)

no i czy do iPhone 2G dałoby się dograć soft 2.0 czy tylko 1.1.3? bo wiem że są jakieś blokady czy jakoś tak :stuck_out_tongue: no i czy dogranie własnych dzwonków (na dzwonek, SMS i ew. budzik) jest jakoś szczególnie trudne? no i kiedy dokładnie wychodzi ten soft 3.0? (finalnie, nie beta)

aha i takie jedno inne pytanie… czy iPhone obsługuje Pulpit Zdalny z Windowsa po dograniu jakiejś aplikacji? bo telefony z WM obsługują i to całkiem dobrze :wink:

flasha nie da rady w iphonie narazie, nie ma wtyczek

oczywiście da sie wyłączyć EDGE/GPRS/3G i nic nie będzie ciągnęło kasy - ale najlepiej zrobić Jailbreak wtedy ładnie wyłączysz np. przez Bossprefs

oczywiście do iphona 2g możesz dograć każde firmware czyli do 2.2.1 (najnowsze) włacznie, 3.0 też będzie na starego iphona i oczywiscie za free (tylko podobno w iphonie starym mmsy nie będą działać i stereo blut - apple tłumaczy to problemem sprzętowym choć przeciez da sie mmsy wysyłać teraz nawet przez swirlymms…, reszta będzie).

generalnie lepiej 3G kupić 8GB wersje uzywke ponizej 1k zł da rade.

blokady wszystkie zniesiesz robiąc jailbreaka :stuck_out_tongue: dzwonki, motywy, zmiana czcionek - wszystko da rade

soft 3.0 ma wyjść latem, nie wiadomo dokladnie ale pewnie na początku lipca mozna sie spodziewac lub pod koniec czerwca

pulpit zdalny - jasne, jest pare aplikacji do tego i darmowe też są w AppStore

klopas - choć jeden uzytkownik tego forum ma zdrowe pojęcie o mozliwościach telefonów :lol: myslalem wczesniej ze tez jeste antyiphone bo to nie WM czy symbian (vel. nokia czy szajsung):stuck_out_tongue:

ja bym chciał wyłapać za ok 700zł-750zł choć nie wiem czy naprawdę warto dopłacać do 3G… tzn. mogę dopłacić ale nie lubie :stuck_out_tongue: (musi mi jeszcze trochę zostać :stuck_out_tongue: )

motyw standardowy jest fajny (widziałem inne, też super ale standardowy IMO lepszy :stuck_out_tongue: ) ale co do czcionek to można wrzucać w TTF czy trzeba jakoś przerabiać (bo na WM też zmieniłem czcionkę na Calibri a ona jest z Visty wyciągnięta i ma rozszerzenie TTF)

nie masz pojęcia jak ta informacja mnie uszczęśliwiła :smiley: w końcu wykorzystam “nadmiar komputerów” w domu :smiley:

symbian jest do bani :smiley: jedyne co się może równać z iPhone to palmfony z WM :stuck_out_tongue: ale i tak iPhone je przebija :smiley:

bo tak myślałem do czego fona używam i zdecydowanie iPhone mi by wystarczył :slight_smile: anime, net, gg, muza, to wszystko :stuck_out_tongue: a iPhone akurat spełnia moje wymogi no a kasy na telefon nie będę żałował :stuck_out_tongue:

jeśli sprzedam mojego Universala to od razu kupuje iPhone i podzielę się spostrzeżeniami :wink: ale chyba będę musiał poszukać jakiegoś innego forum do zadawania pytań bo tu jest mało posiadaczy tego cudownego urządzenia :smiley:

śmieszą mnie opinie szajsungowców, którzy wychwalają omnie za to że ma office :stuck_out_tongue:

a kto normalny pisze wypracowania czy tworzy wykresy na komórce? :lol:

komórka ma słuzyć do podstawowych celów, zabawy, neta a do tego iphone jest niezastąpiony.

co do forum o iphonie to dobre są dwa, forum.myiphone.com.pl i myapple

polecam to pierwsze, jakoś bardziej przypadło mi do gustu - wszystko co potrzebne znalazłem na nim, a na myapple z góry traktują ludzi bo jacy to onie mądrzy nie są bo mają komputery apple tez…

gdyby nie iPhone Omnia by nie powstala… Popatrzcie na prawdziwe PDA, z przodu maja duzo programowalnych klawiszow a Omnia? probuje sie upodobnic do iPhone… ja office uzywalem tylko do sprawdzenia planu lekcji ale i tak nie bylo to wygodne :stuck_out_tongue: no i i tak zawsze mozna przerobic na HTML i bedzie wygodniej niz na WM no i szybciej (IE jest niewygodny a opera9 za wolna)

Po doglebnej analizie allegro uznalem ze kupuje iPhone 2G 8GB i juz :stuck_out_tongue:

PS. czy jak sie przeladuje system aplikacjami to zwolni? bo iPhonem bawilem sie bez JB itd. i chodzil przyzwoicie :wink: i tak z czystej ciekawosci, ile iPhone ma procek? bo z tego co kiedys czytalem wyszlo ze ponad 700 a z innych zrodel ponad 400? pytam z czystej ciekawosci :wink:

iphone ma procek 612 MHz ograniczony programowo do ok 410 MHz

max miałem ok 100 aplikacji zaonstalowanych i tych z appstore i różne po JB, może bardzo nieznacznie zwolnił ale żadnej zacinki - wszystko płynnie.

Kupuje tego iPhone za 900zl bo stan jest super i pelny zestaw i mam blisko bo 6km od mojego domu :wink: no i gwarancja rozruchowa mi przysluguje :wink:

nawet folie oryginalna na ekranik ma :stuck_out_tongue: (wersja to oczywiscie 2G 8GB) jutro albo pojutrze bede go mial :wink: oczywiscie, podszkolilem sie troche jesli chodzi o iPhone wiec glupich pytan nie bede zadawal ale mam pewne pytanie…

czy musze konwertowac pliki avi rzed wrzuceniem czy jak dodam do iTunes to same sie przerobia? i czy dlugo to trwa? czy musze uzywac osobnego narzedzia do konwersji?

avi niestety nie odtworzysz, najlepiej przerobić na mp4, program do konwersji na dp znajdziesz specjalnie przystosowany do iphona: media coder for iphone

to w takim razie bede uzywal TVC bo on ma przerabianie na iPhone i ma wbudowywanie napisow do filmu :wink:

aha i jeszcze jedno pytanie… czy po wgraniu tej latki do podwyzszania glosnosci dzwieku jakosc mocno sie pogarsza? (mowa o glosniku) i czy latka dziala tez na sluchawkach?

no i slyszalem o jakims narzedziu (BSD czy jakos podobnie) no i czy to jest az tak potrzebne czy mozna bez tego zyc? i ktory soft jest lepszy do 2G, 1.1.3 czy jakies 2.x.x bo opinie sa rozne a roznic miedzy nimi nie znam…

podwyższenie głośności dźwięku tylko trochę daje większa głośność, nie spodziewaj się 140 dB :smiley:

Jakość nie pogarsza się, bo po prostu zostaje zwiększona na max wartość głośność w ustawienaich systemowych

BSD to podsystem do uruchamiania niektórych aplikacji firm trzecich.

Generalnie nie zaprzątaj sobie już głowy firmware 1.1.x, wgraj najnowsze 2.2.1 i ciesz się prawie 30 tysiacami aplikacji z AppStore :slight_smile:

Mając firmware starsze niż 2.0 nie jest możliwe instalacja i uruchomienie żadnej aplikacji z AppStore, rynek aplikacji na 1.1.x już wymarł praktycznie, każdy tworzy pod firmware 2.x a już niedługo 3.x

dobra, mam iPhone, wgrywam do niego najnowszy soft z iTunes i potem wgram QuickPWN-em od nowa :stuck_out_tongue: (mam 1.1.3 a on obsługuje 2.0 i wyższe)

muszę powiedzieć że było warto dać te 900zł :stuck_out_tongue:

co jak co ale iphone jest wart wydanej każdej złotówki, nawet jeśli ma to być sporo ponad 1,5k za 16GB nówke ;] czego nie mogę powiedzieć o absolutnie żadnej nokii czy szajsungu, ewentualnie HTC - ale co lepsze modele HTC kosztują sporo ponad 2k…

aha i jeszcze male pytanko… Czemu installer nie laczy sie z i.myapple.pl ? Inne repozytoria dzialaja, w cydii tez… U ciebie wszystko gra?

Nie używam installera i Tobie też odradzam, więcej z nim problemów niż pożytku.

W installerze jest sporo syfu, po instalacji którego iphone może nie działać, nie bedzie można dzwonić na przykład lub wejść domenu bo sie zrypie wszystko.

Zdecydowanie Cydia jest lepsza, bardziej dopracowana i bezpieczeniejsza no i chyba źródło o którym mowa działa w cydii tylko.

Wlasnie nie chodzilo mi to na cydii :wink: sprobuje teraz…

znasz jakies fajne programy do modyfikowania menu (landspace, efekt wody, jakies ciekawe efekty, cos do menu co wykorzysta 3d i czujniki ruchu itd)

Bo ja na YT widzialem ciekawe rzeczy ale to bylo dawno :stuck_out_tongue:

eeee.że co?

jakie efekty wody, daj linka do filmiku to powiem Ci co wiem:P

generalnie do zmieniania motywów jest winterboard z Cydii i full motywów do doinstalowania również z cydii

No ze woda falowala a jak sie puknelo to byl efekt jakby ktos rzucil kamien do wody

Linka nie podam bo na fonie siedze…

I jak z ta cydią, wpisuje i.myapple.pl i pisze ze to nie do cydii a installer nie potrafi odczytac go…

No i repo na ktorym jest volume boost tez nie chodzi (naprawde by sie przydalo :stuck_out_tongue: strasznie cichy ten telefon :stuck_out_tongue: )

EDIT:

teraz się skapłem że repo myapple do cydii ma inny adres :stuck_out_tongue: