Kupno Iphone - pytania

Witam!

Za jakiś czas kupuje sobie iPhone 2G 8GB i w związku z nim mam parę pytań:

  1. Czy jest program który odtwarza pliki AVI z napisami? (jest mi to niezwykle potrzebne bo na telefonie oglądam głównie anime a bez napisów się nie da :slight_smile: )

  2. Czy instalacja programów jest taka jak w WM i S60 (instalkę odpalasz i działa) czy muszę zawsze przez AppStore (czy można inaczej)

  3. Czy są do ściągnięcia inne klawiaturki QWERTY? (np. do landspace po bokach albo coś takiego :P)

  4. No i czy w ogóle się opłaca zamieniać XDA Exec na iPhone… bo niby XDA ma większy ekranik bo VGA 3,6cala… ale jakby co to nie patrze na wymiary, wagę i aparat :wink:

  5. Czy Safari w iPhone obsługuje Flash-e?

  6. Czy są programy typu: przeglądarki plików, odtwarzacze muzyki, coś na wzór wtyczek Today z WM na pulpicie iPhone-a, modyfikacje menu i jakieś ciekawe bajery (gry mnie nie interesują)

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Ja bym nie brał tego fona. Ale jak chcesz. Jak coś to Omia jest lepsza

Przeczytaj sobie ta recenzję to zmienisz zdanie na temat tego fona.

Co prawda nie jest krotka ale warto przeczytać i odkryć ciemne strony.

http://www.telepolis.pl/artykuly.php?id=227

a nie lepiej wziąść G1 albo htc diamonda

1.program do avi jest ale do napisów to nie wiem

3.raczej nie

4.xda exec na iphone do czego używał będziesz fona

5.raczej tak

6.chyba są

  1. Chyba nie ma.

  2. Tylko beznadziejne Apple Strore.

  3. Nie.

  4. XDA lepszy.

  5. Nie na 200%

  6. Utrata gwarancji lub uszkodzenie softa.

Lepiej kup se iPoda Touch 2G.

nie, omnia jest gorsza!

XDA Exec dojdzie do mnie za niedługo ale i tak muszę myśleć o przyszłości :smiley:

nie lepiej bo iPhone mam od 700zł a G1 mi się nie podoba… HTC Diamond nie chce…

niech piszą ci co się znają a nie spamerzy którzy nigdy iPhone nie widzieli (bez urazy ale tak to wygląda)

słyszałem o innym sposobie niż appstore ale nie znam szczegółów…

wiem o wadach od dawna… i mimo to nadal go chce…

a dlatego że ma multitouch a HTC tego nie mają (jedynie G1 ale on za drogi jest… no i android mi się nie podoba :smiley: )

iPofree, jeśli mnie słyszysz to się wypowiedz xD

Jezu… ‘‘raczej’’, ‘‘tak sądze’’, ‘‘chyba’’, ‘‘słyszałem to w piaskownicy’’… Pomyślcie zanim coś napiszecie.

  1. Niestety ale nie ma, trzeba film przekonwertować do mp4.

  2. Z AppStore sprawa wygląda tak, że jak raz ściągniesz program i potem zsynchronizujesz telefon z iTunes (programy można ściągać oczywiście przez AppStore w iTunes) to Tobie przegrywa plik na komputer. I potem wystarczy zsynchronizować ponownie, aby program zainstalować po raz kolejny już bez udziału AppStore. Sprawa trochę inaczej wygląda w Installous’sie (program do ściągania płatnych programów z AppStore za darmo) gdzie to ściągnięta instalka, jest zapisywana na telefonie i to z poziomu telefonu instalujesz program. (Programy z AppStore same się instalują i nie masz dostępu do instalki w telefonie).

  3. Osobiście nie wiem czy są w ogóle takie programy, ale to głównie zależy gdzie pracujesz. Np. w Safari po obróceniu iTelefonu poziomo, klawiatura obraca się w tryb landscape przez co ułatwia pisanie. W Palringo (program do gg) trzeba na normalnej klaiaturze. W SMSach nie wiem, gdyż nie szukałem takiego programy, bo IMO jest zbędny.

  4. Nie miałem nigdy XDA, ale powiem Ci, że nie zamieniłbym iPhone’a na nic innego. :smiley:

  5. Nie, choć podobno Adobe powiedziało, że jakby co to może taki Flash napisać ale Apple jak narazie nic sobie z tego nie robi. A szkoda, bo filmy można oglądać tylko na youtube. :confused:

  6. Nie znam WM więc nie powiem Ci czy są podobno programy. Modyfikację menu, jak najbardziej, są. Lecz trzeba mieć Cydie po JB. Odnośnie bajerów, takich programów jest multum od przydatnych (np. MiastoMuzyki, FingerPiano) do takich, którymi można przyszpanować przy kolegach (np. iBeer :P). Mówisz, że gry Cię nie interesują, sprawdź co to TouchGrind to zmienisz zdanie.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem, z drugiej strony wątpie w to :D. Jak masz jeszcze jakieś pytanie odnośnie iPhone’a to pisz.

a jeszcze jedno pytanko…

z tego co słyszałem trzeba jakoś aktywować iPhone na ileś miesięcy i potem nie da się używać a ja go chce z allegro i chce go używać do woli :slight_smile:

są sposoby na obejście tego? i jak sprawdzić czy iPhone jest po jailbreak-u? albo czy nic się nie zepsuje jak się zrobi JB jeszcze raz? :stuck_out_tongue:

Tyle, że wg Aplle to jest nielegalne :slight_smile:

Czyli jeżeli cała strona www zrobiona jest we flashu to żadna treść nie pokaże się na Iphone (strona się nie wczyta) czy też pojawi się informacja o błędzie?

Co do menadźerów instalacji programów (vel instalous) to tych też jest parę. Wystarczy hotspot i chwila czasu. Wyszukuje się programik i tylko pełno napisów przy mirrorach …“Cracked by [nick”

:lol:

Widać, że nikomu się płacić za zabawę nie chce. :smiley:

ale mnie to jakoś nie za bardzo obchodzi :smiley:

na symbianie jak i na wm nie miałem zbyt legalnych aplikacji :stuck_out_tongue:

heh, mam oba a tego drugiego to mam naprawdę dużo :smiley:

Narazie zostaje przy XDA Exec bo jest super :smiley:

iPhone kupię za 2-6miesięcy, zależy… trochę poczytałem FAQ o iPhone itd. i teraz jestem co nieco rozeznany :wink:

dzięki wszystkim za odpowiedzi :slight_smile:

Dziwisz się? Po 1. Apple ma Polskę w dupie, nie mamy AppStore z prawdziwego zdarzenia. Po 2. i tak musisz założyć konto na US, bo na allegro gift cardy są tylko w $ a w ojro nic nie ma. Po 3. Dałbyś 3$ za taki iBeer? Ja też nie :smiley:

Aktywujesz iPhona raz i koniec, chyba że zrobisz restore (przywracanie oprogramowania) to wtedy aktywacje trzeba robić raz jeszcze, ale w przypadku iPhona 2G i tak nie zrobisz tego z polska karta SIM, pozostaje JB i aktywacja przez QuickPWN (ja korzystałem z tego: http://forum.myiphone.com.pl/odblokowan … t1142.html )

Szczerze odradzam kupowania tego Iphona a zastanow sie nad Samsungiem I900 Omnia. Lepszy bo oparty na windowsie mobile 6.0! :smiley:

Jeśli już to 6.1 :stuck_out_tongue:

Poza tym to już było wspomniane: Klopas nie chce Omnii.

Bidon95 - nie masz pojęcia co piszesz:P

lepsza omnia bo oparta na Windowsie:P

MacOX w iPhonie jest o niebo lepszy, stabilniejszy, szybszy, wydajnieszy, płynniejszy

jednak nie kupuje, zostawiam sobie HTC Universal aż nie kupie HTC x7500 :wink:

może kiedyś kupie iPhone ale póki co, napaliłem się na x7500

dzięki za odpowiedzi :stuck_out_tongue:

lol, to coś to telefon jest? :lol:

5 cali, do kieszeni mi sie nie zmieściłby nawet.

bliżej mu do mini notebooków niż telefonów

iPofree, x7500 ma wymiary podobne do HTC Universal a do kieszeni on mi się mieści (ba, nawet jeszcze n-gage obok upchnę :smiley: )

wygląda na spory ale nie jest taki wielki jaki się wydaje :smiley:

EDIT:

jednak kupuje :stuck_out_tongue: jak tylko sprzedam Universala to kupuje iPhone :wink:

zdałem sobie sprawę że zanim kupie x7500 to trochę to potrwa o ile w ogóle kupie :stuck_out_tongue: tak więc kupuje iPhone :stuck_out_tongue:

PS. już wiem co kupie po iPhone :wink: HTC Blue Angel :smiley:

a słyszałeś o firmware 3.0 na iphona?:>

latem wychodzi, będzie miało w zasadzie wszystko czego iphone niby nie ma i co zarzucają mu fanboye nokii i innych

Kolego ja Ci dobrze radze!! KUP SOBIE —myPHONE— TO JEST ODLOT

pozdrawiam