Kupno IPhone SE - kupno w 2018 roku, kilka pytań

Witam,
szukam nowego telefonu do 1300zł.
W moje oczy wpadł IPhone SE.
Poczytałem sporo o nim i jestem zdecydowany.
Będzie to moje pierwsze urządzenie od Apple.
Interesuje mnie wersja 32GB Space Gray.
Wielkość ekranu mi wystarczy (aktualnie 4 calowy Samsung, który bardzo się tnie.)
Telefon chciałbym kupić na początku 2018 roku (styczeń, luty), ponieważ teraz ceny są duże na święta i może zejdzie do 1300zł.
Telefon będzie służyć tylko do mediów społecznościowych i dzwonienia. Żadnych gier.
I tutaj pytania:

  • Czy kupując w 2018 roku ten telefon wystarczy on na 2 lata bez zacieć (Spotify, Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat itd.)?

  • Ile jeszcze będzie dostawał aktualizacje IOS?

  • Czy opłaca się kupić to urządzenie w 2018 roku?
    W 2017 roku wyszła wersja 32GB i 128GB (wcześniej 16GB i 64GB) czy to oznacza że ten telefon ma w 2018 roku dopiero rok?
    Jeśli są to banalne pytania to przepraszam.
    Telefon oczywiście będzie nowy ze sklepu.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam blubek12

To zależy od sposobu twojego użytkowania. SE nie jest mega wydajny, więc lekkie ścinki będą.

Pewnie dlugo. Apple ma to w standardzie.

Jasne że tak. To w końcu dobry fonik :slight_smile:

Kupiłem go na dniach kiedy była premiera iphona 8 i iphona X wersje 128GB za 1790 zł :slight_smile: Najlepszy fonik jaki miałem. Nie zmienia faktu, ze i tak drogi bo porównywalne Androidy takie małe są o połowe droższe, ale chodzi i działą jak marzenie, raz na dzień łąduje jak intensywnie używam, jak mniej używam co drugi dzień, a nawet co trzeci. Zastanó się tylko czy ci tyle pamięci w nim potrzebne bo ja żałuje przy słuchaniu ze Spotify stykneła by mi wersja 32GB :slight_smile: W większości sklepów teraz tylko 64GB lub 128GB i ciężko dorwać ten space czarny czy jak to się nazywa, na potęgę są rózowe :smiley:

Również jestem posiadaczem SE od października.
Telefon rewelacja.
Telefon ma generalnie “bebechy” 6s’a więc wszystko jest w nim bardzo płynne i nie doświadczyłem żadnych spowolnień. Używam go zasadniczo jako GPS (Automapa), fb, sms, telefon i latanie po necie jak czekam w jakiejś mega kolejce :smile:

Aktualizacje jak to w Apple jeszcze wiele ich dostanie :slight_smile:
Przy tym telefonie należy się głównie zastanowić o wspomnianej już wyżej pamięci bo jak wiadomo do tego telefonu karty SD nie wsadzisz :slight_smile:

Moim zdaniem wersja 32GB powinna wystarczyć zwłaszcza, że spotify to streaming, a zdjęcia są zapisywane w iCloud więc przy włączonej opcji oszczędzania miejsca zdjęcia i filmy na telefonie zajmują bardzo mało miejsca.

Ale pierdzielisz, jachu :smiley:
Ten telefon ma takie parametry, których żaden androidowy model się nigdy nie dorobi, bo nawet jak postawią dobre flaki, to soft wszystko zabija.

@blubek12

Wątpię, aby cena 32GB spadła tak nisko. Nawet iPhone 5S 16GB utrzymał swoją średnią cenę do końca, więc nie licz na duże obniżki. Jak będziesz kupował w przyszłym roku to się doinformuj, czy telefon chorował na jakieś choroby wieku dziecięcego i czy kupujesz model wolny od tych wad. Nie kupuj w budkach w centrach handlowych, gdzie finalnie okazuje się, że w telefonie szperano i gwarancja nie obowiązuje (doświadczyłem takiego czegoś - mam nawet papierek z Cortlandu potwierdzający ingerencję i nieautoryzowane naprawy, a telefon kupiłem “zafoliowany”.).

I nie kupuj różowego :smiley:

Bez problemu kupisz nowego SE 32GB już teraz za ok 1300 zł - tyle, że z dystrybucji australijskiej albo brytyjskiej. Napisz prv jeśli chcesz namiary na sprawdzonego sprzedawcę takich urządzeń.

Używałem, więc mam prawo do wypowiedzi.

Kolega @blubek12 zapytał : “Czy … wystarczy on na 2 lata bez zacieć (Spotify, Facebook, Messenger, Instagram, Snapchat itd.)?”

Wszystko zależy od sposobu uzytkowania. Włącz sobie wszystkie apki w tle.

W iOS? ;))))

W sensie wszystkie na raz. Gdy w październiku tamtego roku miałem na testach SE to łapał ścinki przy apce Facebooka.

To nie jest tak, że apki w tle są zamrażane w ios?

1 polubienie

Owszem, łapie, zwykle wtedy kiedy jest jakiś problem z serwerami fejsa (np desynchr) albo wtedy, kiedy w tle aktualizujesz jakieś inne apki :slight_smile:

ps. Jedyną wadą SE jest kiepska matryca kamery z przodu :slight_smile:

Apka Fejsa jest a raczej była nie dopracowana na iOS-a. Używałem jak kupiłem, ale zrezygnowałem w ogóle z tego serwisu bo to moim zdaniem zabardzo wciąga i zamiast pójść na piwo pogadać, pośmiać się to człowiek siedzi an fejsie, az tyłek boli od siedzenia.