Kupno kabla/adaptera HDMI-DVI


(Unstoppable7) #1

Witam

Tak jak w temacie, mam problem z kupnem kabla/adaptera. Otóż niezbyt znam się na tych wejściach i mam problem z znalezieniem dobrego wtyku DVI-D dual link (24+1) taki jak mam na swoim TV, nie wiem czy to będzie męski czy żeński (proszę mi wyjaśnić na czym polegają różnicę) i tak samo nie wiem czy w HDMI który będzie podpięty do dekodera jest różnica między male a female. Ogólnie problem na tym polega, że u mnie samo złącze DVI-D ma inny schemat niż te z allegro (mój to po lewej, a te z allegro po prawej) tzn.

http://iv.pl/images/41395100994347042139.jpg

Prosiłbym także o podanie mi dobrego kabla/adaptera z

http://allegro.pl/dvi-i-hdmi-hdmi-dvi-67313?change_view=1&order=bd

Oczywiście powiedzcie mi też czy jest różnica pomiędzy adapterem a kablem (adapter jest tańszy niż kabel, a coś jeszcze? )Sprzęt :

TV - http://www.kinodomowe.idg.pl/news/31371 ... HDD45.html tam na samym dole jest jakaś specyfikacja

Dekoder - orange shd-85


(scripter1) #2

Złącze męskie (male) od żeńskiego (female) odróżnia się po tym ze męskie to tzw. wtyczka z wystającymi pinami (stykami) a żeńskie to tzw. gniazdo z otworami w które wchodzą piny złącza męskiego.

Jedyna różnica między nimi to taka że jedno wchodzi w drugie, nie da się połączyć ze sobą dwóch męskich ani dwóch żeńskich ze sobą nie połączysz.

Standardowo zwykle w urządzeniu montuje się złącza w wersji żeńskiej a na kablu w wersji męskiej ale bywają odstępstwa od tego.


(Unstoppable7) #3

To tak, czyli jest tak jak mówisz, że najczęściej bywa czyli u mnie na tv jest żeńskie bo jest wejście na piny, a co z hdmi męski czy żeński (do dekodera), też taka sama zasada raczej? Też nie odpowiedziałeś dlaczego u mnie innaczej wygląda DVi niż te z allegro ( na schemacie pokazane o co chodzi u mnie tak jakby 24+3, a nie 24 +1)


(Drended) #4

tu -> typy dvi masz zobrazowane różnice w wyglądzie DVI. Są trzy główne typy: tylko cyfrowe, tylko analogowe i cyfrowo-analogowe.

co do pytania o kabel czy przejściówka, mam i taki kabel i przejściówkę, ale 18+1. Mój kabel zawiera obie końcówki męskie, tzn. i tv i komputer muszą mieć gniazda, w które można wetknąć te końcówki. Natomiast przejściówka, to taka ‘nakładka’ na inne gniazdo. Np. masz gniazdo dvi, a jak włożysz taką przejściówkę z hdmi to z tego gniazda dvi robi ci się gniazdo hdmi, natomiast gniazdo dvi się ‘chowa’ i nie możesz już z niego skorzystać. nie wiem czy to wystarczająco obrazowo.


(Unstoppable7) #5

Link nie działa, a po za tym patrzyłem już na wikipedii i na google image. Żadne z tych złączy nie przypominały mojego, czyli 24+3 tak jak to jest na “zdjęciu” w 1-szym poście. Możliwe, że po kupnie będzie to działać jak podłącze przejściówkę 24+1 ? (te 2 wejścia pionowe po prostu będą puste?) Chodzi mi ogólnie o przejściówki, bo na tv mam tylko component,dvi-d i scart, a na dekoderze scart i hdmi (chciałbym korzystać z kanałów HD), więc mówię tu o kupnie np kabla HDMI-DVi, hdmi by poszło do dekodera, a DVI do tv; co do adaptera no to jedna wtyczka do dvi-d na tv a potem kablem połączyć do hdmi dekodera.


(Drended) #6

link poprawiony.

co do wyglądu twojego DVI to wszystko wyjaśnione jest w opisie TV, tj. DVI-D (z HDCP), takie zabezpieczenie przed kopiowaniem. Zatem wystarczy już tylko wiedzieć, jaką masz wersję HDCP, żeby wiedzieć czy u ciebie to w ogóle będzie działać. Ale musisz szukać dvi-d dla 21+1, bo 21+3 albo nie istnieje, albo nie mogę znaleźć takiego czegoś w ogóle.

Musisz szukać takiego DVI-D, które zapewnia obsługę HDCP. tyle że nie wiem jaką masz wersję hdcp, albo nie dowidzę na stronie takiej informacji.

Dodane 05.04.2013 (Pt) 17:47

Aha, noi w obu urządzeniach masz gniazda, więc możesz kupić albo kabel HDMI->DVI-D 21+1 albo przejściówkę plus kabel, np. przejściówka taka, że powstanie ci gniazdo HDMI i do tego kabel HDMI-HDMI, bo jakoś te gniazda trzeba połączyć.


(Unstoppable7) #7

Dobra, w końcu znalazłem, żeby Wam pokazać jakie mam to wejście na TV :

http://www.google.pl/imgres?start=121&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1024&bih=614&tbm=isch&tbnid=CVH9tlVKZR_FsM:&imgrefurl=http://www.exv.com.cn/Documents_102_27.html&docid=PExnMAnUZQ42pM&imgurl=http://www.exv.com.cn/img/DVI_jiekou.jpg&w=500&h=368&ei=tDBfUay0H6Wg7AaLgYGQCA&zoom=1&ved=1t:3588,r:31,s:100,i:97&iact=rc&dur=2141&page=9&tbnh=181&tbnw=246&ndsp=18&tx=50&ty=37

jest to dokładnie to po lewej. Jak się dokładnie nazywa to złącze DVI, żebym znalazł gdzieś w sklepie po nazwie.


(sadaj72) #8

DVI-D, przecież masz napisane na obrazku #-o

Poza tym każda przejściówka HDMI-DVI to tak naprawdę HDMI-DVI-D.

Nie będzie dźwięku, kabel dvi przesyła wyłącznie obraz.


(scripter1) #9

Pierwszy raz się spotykam z takim złączem jak to twoje.

Nigdzie w sieci nie znalazłem aby w opisie styków tego złącza te 2 dodatkowe miały przypisaną jakąś funkcję więc prawdopodobnie zwykła wtyczka DVI-D będzie pasować i prawdopodobnie będzie to działać (zakładam że te dwa dodatkowe to styki w środku jak pozostałe a nie wystające piny).


(Unstoppable7) #10

Dostałem kabel razem z dekoderem do audio, więc z tym problemu nie będzie. U mnie na tv jest to żeńskie wejście, czyli jak kupie z dvi-d dual link 24+1 męski, to po prostu te 2 dodatkowe wejścia na TV zostaną puste i to będzie działać ? Ktoś coś mówił, że to ma być dvi-d z hdcp, ale wyglądem to się nic nie różni od innych.


(sadaj72) #11

Dvi-d DL jest ustandaryzowane i zawiera 24+1 pin, więc wszystko powinno działać.