Kupno karty graficznej za 250-300 zł oraz moc procesora

(welll1) #1

Witam,

w ten weekend muszę zakupić kartę graficzną w cenie podanej w temacie.

Zastanawiam się nad kilkoma modelami bo i ceny są różne.

Zaznaczam, że grać w Full HD nie mam zamiaru bo i monitor na to nie pozwoli.

Zasilacz spokojnie pociągnie przedstawione przeze mnie karty.

Wybór padł chyba znowu na AMD, wolałbym kartę nVidii ale stosunek mocy do ceny w każdym wypadku wygrywa AMD.

Tak więc:

Radeon HD 4870 512mb/1GB karta najstarsza ale bardzo mocna, jedyny jej mankament to DX 10.1 i PS w wersji 4.0

cena około 200 zł

Radeon HD 5670 512/1GB karta słabsza w testach niż 4870 ale za to posiada DX 11 i PS 5.0 czyli dużo bardziej przyszłościowe rozwiązania. Cena około 250-300 zł

Radeon 5770 512 MB (bo tylko na taką wersję mnie stać) DX 11 i PS 5.0 zdecydowanie najmocniejsza ze wszystkich ale posiada tylko 512 MB pamięci. Cena minimum 300 zł

Różnica między serią 4xxx a 5xxx również jest w przepustowości, kolejno 256 bitów vs 128 bitów.

Karty mogą być jak najbardziej używane, linki do najróżniejszych aukcji mile widziane

Procesor jaki będę wkładał to Core 2 Duo około 2,5 GHz. Tak więc czy procesor nie będzie ograniczał karty graficznej? Jeśli tak to którą? Jeśli wszystkie to jaki należy procek zamontować, aby ograniczenia były minimalne.

(Methylz) #2

GTX 260, tylko i wyłącznie, HD4870 nie ma szans.

(welll1) #3

Tak jeśli porównać tego GF do Radka 4870 to wygrywa(minimalnie w testach chociaż statystyki sprzętowe są za Radeonem) ale cenowo jest on w przedziale z wymienionymi przeze mnie kartami z serii 5xxx od których jest starszy technologicznie, mocą może nie odstępuje ale jednak moc rdzenia, szybkość pamięci jak i rozwiązania w postaci DX 11 i ps 5.0 kuszą bardziej...

(Szotek5) #4

Na tych kartach nie skorzystasz ani z DX11 ani z PS 5 ponieważ są one za słabe, obsługa tego jest wrzucona tylko dla "efektu" :stuck_out_tongue:

Również byłbym za GTX 260...

(Chojinka) #5

GTX 260 ma wielki minus jakim jest temperatura! karta grzeje się strasznie i zarazem płyte gł, jak masz starą budę to sobie odpuść. do nowszej możesz wsadzić 2 wentylatory dla lepszego chłodzenia ale...

(welll1) #6

Czemu akurat wybieracie tego 260? Powody, uzasadnienia? Screeny z testów?

(Methylz) #7

http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDI ... +260/-/896

W większości lepszy jest GTX, zresztą miałem wcześniej 2 Radeony i 3 GeForce, za każdym razem lepsze wrażenie pozostawiała zielona karta.

(welll1) #8

Udało mi się załatwić Intel Quad Core 6600 taktowany 2,4 Ghz za 140 zł oraz kartę graficzną ATI Radeon HD 5750 za 250 zł. Aktualnie z zakupu jestem bardzo zadowolony. Wiedźmin 2, Skyrim i Call of Duty MW3 działają na wysokich bardzo płynnie.