Kupno karty graficznej za 250-300 zł oraz moc procesora

Witam,

w ten weekend muszę zakupić kartę graficzną w cenie podanej w temacie.

Zastanawiam się nad kilkoma modelami bo i ceny są różne.

Zaznaczam, że grać w Full HD nie mam zamiaru bo i monitor na to nie pozwoli.

Zasilacz spokojnie pociągnie przedstawione przeze mnie karty.

Wybór padł chyba znowu na AMD, wolałbym kartę nVidii ale stosunek mocy do ceny w każdym wypadku wygrywa AMD.

Tak więc:

Radeon HD 4870 512mb/1GB karta najstarsza ale bardzo mocna, jedyny jej mankament to DX 10.1 i PS w wersji 4.0

cena około 200 zł

Radeon HD 5670 512/1GB karta słabsza w testach niż 4870 ale za to posiada DX 11 i PS 5.0 czyli dużo bardziej przyszłościowe rozwiązania. Cena około 250-300 zł

Radeon 5770 512 MB (bo tylko na taką wersję mnie stać) DX 11 i PS 5.0 zdecydowanie najmocniejsza ze wszystkich ale posiada tylko 512 MB pamięci. Cena minimum 300 zł

Różnica między serią 4xxx a 5xxx również jest w przepustowości, kolejno 256 bitów vs 128 bitów.

Karty mogą być jak najbardziej używane, linki do najróżniejszych aukcji mile widziane

Procesor jaki będę wkładał to Core 2 Duo około 2,5 GHz. Tak więc czy procesor nie będzie ograniczał karty graficznej? Jeśli tak to którą? Jeśli wszystkie to jaki należy procek zamontować, aby ograniczenia były minimalne.

GTX 260, tylko i wyłącznie, HD4870 nie ma szans.

Tak jeśli porównać tego GF do Radka 4870 to wygrywa(minimalnie w testach chociaż statystyki sprzętowe są za Radeonem) ale cenowo jest on w przedziale z wymienionymi przeze mnie kartami z serii 5xxx od których jest starszy technologicznie, mocą może nie odstępuje ale jednak moc rdzenia, szybkość pamięci jak i rozwiązania w postaci DX 11 i ps 5.0 kuszą bardziej…

Na tych kartach nie skorzystasz ani z DX11 ani z PS 5 ponieważ są one za słabe, obsługa tego jest wrzucona tylko dla “efektu” :stuck_out_tongue:

Również byłbym za GTX 260…

GTX 260 ma wielki minus jakim jest temperatura! karta grzeje się strasznie i zarazem płyte gł, jak masz starą budę to sobie odpuść. do nowszej możesz wsadzić 2 wentylatory dla lepszego chłodzenia ale…

Czemu akurat wybieracie tego 260? Powody, uzasadnienia? Screeny z testów?

http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDI … +260/-/896

http://pclab.pl/art33138.html

W większości lepszy jest GTX, zresztą miałem wcześniej 2 Radeony i 3 GeForce, za każdym razem lepsze wrażenie pozostawiała zielona karta.

Udało mi się załatwić Intel Quad Core 6600 taktowany 2,4 Ghz za 140 zł oraz kartę graficzną ATI Radeon HD 5750 za 250 zł. Aktualnie z zakupu jestem bardzo zadowolony. Wiedźmin 2, Skyrim i Call of Duty MW3 działają na wysokich bardzo płynnie.