Kupno karty graficznej

Witam chciałbym zainwestować w kartę graficzną, ponieważ cały czas używam zintegrowanej. Karta w granicach 300-400zl. Chciałbym aby obsługiwała ona nowsze produkcje, ale nie musi być na “high” :slight_smile: . Mój sprzęt:

CPU: Intel Celeron e3400 2x 2.60GHz

Płyta główna:msi g41m-p26

Zasilacz: Delta 350w DPS

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam wiewior :slight_smile:

Ten procesor nie pozwoli karcie graficznej “rozwinąć skrzydeł”.

Aha, czyli nie opłaca się. Ja i tak mam zamiar za rok może dwa złożyć nowy sprzęt :slight_smile:

poza tym masz za słaby zasilacz

zasilacz słaby prawda dałoby się go wymienić :slight_smile: Ale delta słynie z dobrych zasilaczy :slight_smile:

@ UP

Nie zmienia to faktu, że zasilacze o takiej mocy są słabiutkie do mocniejszych kart graficznych.

Ja proponuje rozwiązanie takie,jeżeli masz na wydanie około 400zł to można to podzielić aby kupić kartę i zasilacz

Z zasilaczy polecam firme chieftec http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-gpa … 04345.html

A kartę możesz wziąść radeona 4850 którego można dostać troche powyżej 200zł,to jest bardzo dobra karta,sam ją mam i sprawuje się bardzo dobrze,na nawet na bardzo wysokich ustawieniach w najnowszych grach można pograć bardzo płynnie http://allegro.pl/powercolor-readeon-hd … 10717.html

Ten stary zasilacz tez możesz sprzedać na allegro,jeszcze jakieś 5dyszek weźmiesz za niego

dzięki wielkie Kamil. Pomogłeś mi właśnie myślałem nad ATI HD, bo czytałem ze mój procesor daje rade nawet w grach :slight_smile:

Dodane 20.11.2011 (N) 16:52

a to karta 512MB nie lepiej kupić 1GB co sądzisz?

jeżeli chcesz dopłacać do 1gb to bierz 1gb ale myśle że nie ma sensu jeżeli nie masz większego monitora niż 18cali. Na przykład w grze typu GTA IV przydaje się większa ilość pamięci bo można ustawić np dalszą widoczność czy szczegóły w oddali. Ale przy tej konfiguracji raczeju nie pograsz płynnie w tą grę. A wydajność w grach i tak się nie zmienia… Więc sam wyciągnij wnioski.

PS.fajniej wygląda jak jest napisane na karcie 1GB niż 512mb:P

no wiesz Kamil dobrze, że się spytałem, bo właśnie posiadam monitor LG FLATRON w2243s 22 cale :slight_smile: Raczej się skuszę na 1gb.

Dodane 20.11.2011 (N) 18:03

ale jeszcze się zastanowie

Dodane 20.11.2011 (N) 18:05

a z tą karta grafiki w jakie produkcję pogram bo widzę po podpisie masz tę samą

Aha czyli lepiej bierz 1GB. Z tą kartą zagrasz we wszystko co zechcesz,jedynym “wąskim gardłem” może być twój procesor ale myśle że da rade. Ja na przykład gram we wszystko co popadnie lub co nowego wyjdzie,lubie mieć wszystko na najwyższych ustawieniach tylko że ja gram w rozdzielczośći 1280x1024 więc o wiele mniejszą niż ma Twój monitor. jedynie dusi się przy GTA IV ale to normalne bo trzeba mieć naprawde dobry sprzęt pod tę gre. A tak ogólnie to gram w grida,cała seria call of duty(oprócz MW3),cała seria battlefield(jeszcze oprócz BF3),wszystkie need for speed też grałem na swoim sprzęcie,Homefront,DIRT2,DIRT3. w te gry co wymieniłem gram na najwyższych ustawieniach ale w rozdzielczości 1280x1024 i FPS nie schodzi poniżej 40klatek na sekundę.

Aha dzięki za odpowiedzi naprawdę mi pomogłeś :slight_smile:

ok nie ma sprawy:),jak zamówisz kartę i zasilacz,wszystko podepniesz to moższ jeszcze napisać tu jak to chodzi wszystko razem

ok na pewno napiszę za jakiś czas bo zakup planowałem na święta :slight_smile:

Na pewno nie w full HD i na pewno nie we wszystko z najwyższymi ustawieniami :wink:

nikt nie mówił o full HD i o najwyższych ustawieniach:)

ja nie jestem aż tak wymagający, aby grać we wszystko na ultra :stuck_out_tongue: