Kupno karty pamięci do kamery cyfrowej

Witam.

Mam zamiar kupić pamięć do kamery cyfrowej Samsung i jaka będzie najlepsza do 100 zł ?

Czekam na propozycje.

Dzięki.

A jaki rodzaj karty obsługuje kamera?

Kamera obsługuje karty SD i MMC

http://allegro.pl/item230274601_orygina … _gwr_.html

Albo dorzucisz 10 zł i:

http://allegro.pl/item228423257_kingsto … w_wa_.html

http://allegro.pl/item230075498_okazja_ … gston.html

Znalazłem dwie karty SD Kingston Ulimited i SanDisk Extreme III która jest lepsza i czy będą współpracowały z kamerą?

Generalnie jeśli chodzi o te karty to z tego co słyszałem Kingston robi lepsze pamięci niż kart. SanDisk jest często polecany przez użytkowników sprzętu foto. Zanim jednak kupisz to sprawdź (najlepiej w instrukcji od kamery) czy są jakieś obostrzenia co do kart pamięci.

Jeśli już będziesz decydował na zakup to porównaj prędkość zapisu i odczytu danych z karty. Choć najlepiej by było abyś miał możliwość włożenia karty do kamery i zobaczyć czy działa. :wink:

Ps.: Możesz też podrzucić linki do tych kart i podać dokładny model kamery, może będę mógł coś doradzić.

http://www.komputronik.pl/Pamiec_Flash/Secure_Digital/SanDisk/Ultra_II/Secure_Digital_2GB_SanDisk_Ultra_II/pelny,id,18915/

Z reguły jeśli standard się zgadza (SD z SD i MMC z MMC) będzie działać, ale zależnie od tego jaki jest wiek aparatu cyfrowego (bo to chyba nie kamera bez jaj, co byś na flashu nagrał :]), bo jedyne ograniczenie jakie mająto maksymalna pojemność karty, a szybsze karty się przydają np przy zdjęciach seryjnych kiedy to transfer jest bardzo ważny no i oczywiście po podłączeniu do komputera w celu kopiowania plików. Kingston jest przereklamowany, robi dobry sprzęt, ale płaci się za dużo za marke (tak samo jak chieftec, a jednak :wink: ), sandisk robi świetne karty pamięci i w tej samej cenie masz szybszego sandiska o tej samej pojemności więc nie ma co się zastanawiać.

Kamera ma funkcje foto i może nagrywać filmy na pamięć. W instrukcji jest napisane że niektóre karty w zależności od producenta i typu karty nie są obsługiwane. Jakiego producenta polecacie.

Osobiście: SanDisk