Kupno karty sieciowej

(Mlodzik69) #1

Witam wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Będę w niedługim czasie planował zakup karty sieciowej do komputera gdyż się przeprowadzam i modem mi w takiej sytuacji nie będzie odpowiadał.

Niestety nie orientuję się zupełnie w takim sprzęcie więc jestem ciekawy jaki model karty sieciowej polecacie Wy (

Czy do takiej karty da się podłączyć zarówno kabel rj45 (skrętka) jak i rj11 (analogowy) oraz jedno z dość ważnych pytań: czy do każdej płyty głównej można włożyć taką kartę sieciową (nie znam się zbytnio na modelach komputera: jest to 5-6 letni optimus young)?

Co uważacie o tych przejściówkach pod USB (widziałem takie na allegro).

Cena jaką dysponuję to 50zł.

(pysiu) #2

wiekszego znaczenia nie ma jakiej firmy są karty sieciowe lecz trzeba się zastanowić jaki rodzaj internetu bedziesz miał bo jak radiowy to karta sieciow z antenką jak z kablówki to karta z gniazdem Rj-45 a co do rodzaju to kupuje się za 25 zł np jakiego realka w razie jak się spali to nie jest żal jej a i możesz bardziej markowe zakupić np. firm 3-com ale nie ma wiekszego sensu inwestować w takie drogie karty :wink:

(Mlodzik69) #3

To znaczy byłem w już w mieszkaniu i nie ma nic bezprzewodowo.

Jest zwykły kabel do internetu.

Rozumiem że będzie możliwość podpięcia karty do każdej płyty głównej?

I co sądzisz o czymś takim? Jest to coś warte?

http://allegro.pl/4427_usb.html

Bardzo dziękuję za odpowiedź

(pysiu) #4

generalnie karte na pci sieciową dostawić można do każdego komputera poza laptopem a co do tych na Usb to bardziej do laptopów można je użyć bez problemu mam taką podobną i czasem użyje działa bez problemy w xp :wink:

(Ferdek31) #5

osobiście radziłbym Ci kupno karty pod PCI / chyba takie gniazdo na płycie masz / a wtyk to tylko RJ 45 chyba jusz wszędzie jest taki stosowany, typ karty nie ma tu większego znaczenia, byle nie była uszkodzona