Kupno karty sieciowej

Witam wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Będę w niedługim czasie planował zakup karty sieciowej do komputera gdyż się przeprowadzam i modem mi w takiej sytuacji nie będzie odpowiadał.

Niestety nie orientuję się zupełnie w takim sprzęcie więc jestem ciekawy jaki model karty sieciowej polecacie Wy (

Czy do takiej karty da się podłączyć zarówno kabel rj45 (skrętka) jak i rj11 (analogowy) oraz jedno z dość ważnych pytań: czy do każdej płyty głównej można włożyć taką kartę sieciową (nie znam się zbytnio na modelach komputera: jest to 5-6 letni optimus young)?

Co uważacie o tych przejściówkach pod USB (widziałem takie na allegro).

Cena jaką dysponuję to 50zł.

wiekszego znaczenia nie ma jakiej firmy są karty sieciowe lecz trzeba się zastanowić jaki rodzaj internetu bedziesz miał bo jak radiowy to karta sieciow z antenką jak z kablówki to karta z gniazdem Rj-45 a co do rodzaju to kupuje się za 25 zł np jakiego realka w razie jak się spali to nie jest żal jej a i możesz bardziej markowe zakupić np. firm 3-com ale nie ma wiekszego sensu inwestować w takie drogie karty :wink:

To znaczy byłem w już w mieszkaniu i nie ma nic bezprzewodowo.

Jest zwykły kabel do internetu.

Rozumiem że będzie możliwość podpięcia karty do każdej płyty głównej?

I co sądzisz o czymś takim? Jest to coś warte?

http://allegro.pl/4427_usb.html

Bardzo dziękuję za odpowiedź

generalnie karte na pci sieciową dostawić można do każdego komputera poza laptopem a co do tych na Usb to bardziej do laptopów można je użyć bez problemu mam taką podobną i czasem użyje działa bez problemy w xp :wink:

osobiście radziłbym Ci kupno karty pod PCI / chyba takie gniazdo na płycie masz / a wtyk to tylko RJ 45 chyba jusz wszędzie jest taki stosowany, typ karty nie ma tu większego znaczenia, byle nie była uszkodzona