Kupno kina domowego ze wzmacniaczem

Witam!

Tak jak w temacie poszukuję dobrej klasy kina domowego ze wzmacniaczem. Cena która mnie interesuje to do 4tys. złotych. Może ktoś jest ekspertem w tym temacie i mógłby mi pomóc?

Interesuje mnie także zakup głośników do komputera. W jednym z magazynów znalazłem info że opłacalny jest zakup modelu od samsunga model: SAMSUNG MM-C530D.

Bardzo proszę o poradę :wink:

Witam

Zależy jeszcze jakiej wielkości masz pomieszczenie.

Znam amplitunery Denona do serii 09, myślę że w nowych modelach zmieniło się głównie wyposażenie, charakter brzmienia powinien pozostać ten sam lub podobny, i moim zdaniem do kina jak najbardziej przejrzyste brzmienie. Ceny od około 1300zł. Odtwarzacze Dvd to wiem że są bardzo dobre-polecam jak masz tv o dużej przekątnej. Yamahy nie znam ale konkurencja też będzie ok:)

Z kolumn to nie szukaj typowych chińczyków, bo to jeżeli już wygląda, to gra kiepsko, maja zazwyczaj niską skuteczność, dźwięk jest podbarwiony itd, po prostu brakuje technologii i doświadczenia i dlatego to tak gra.

Możesz poszukać coś z wharfedale, jeżeli chcesz tanio to np. serie vardus. Widać oszczędności bo to ma być tanie ale są ok przetworniki i ok strojenie i ok sub, ale to do niedużych pomieszczeń. JBL to też będzie pewniak np. seria balboa, northirde s, es- nie jest to audiofilskie bo nie ma być-ma po prostu grać. Canton np. seria GLE, subwoofery ma canton dobre po względem jakości . Paradigm, Kef, jest tych marek trochę.

A głośniki do kompa nie słuchałem za wiele. Fajnie grają jbl creature2 i encounter.