Kupno komputera - downgrade systemu operacyjnego, a powrót do nowszej wersji


(Slowik) #1

Mój ojciec kupił kilka lat temu komputer, ale poprosił o downgrade systemu z Windows 7 (wtedy była to nowość) do XP (który był mojemu ojcu dobrze znany). Teraz potrzebuje nowszego systemu. Czy można wrócić do Windowsa 7 i czy jest to płatne? Na komputerze jest naklejka z kodem do Windows 7.


(Ollek22) #2

No to jak masz certyfikat i klucz no to za co chcesz płacić? Wkładasz płytkę i instalujesz tym kodem co masz na naklejce.


(Slowik) #3

Czyli na płytkach dołączonych do komputera jest Windows 7, tak? Trzeba ją tylko znaleźć? Bo bałem się, że po prostu tata zamiast płytki z Windowsem 7 dostał płytę do Windows XP.


(fiesta) #4

 

Wiesz takie pytania  to  raczej  do  wróżki, a nie  na  forum  techniczne. Nikt nie wie jaki  to komputer i w  jaki  sposób  był zainstalowany system. Możliwe że jest  na ukrytej partycji Recovery.


(redhop) #5

Stawiam na partycję recovery tylko czy nie została usunięta ? z drugiej strony jeżeli był downgrade powinna być ta partycja ale sam powinieneś wiedzieć czy system był zainstalowany już na lapku czy trzeba było instalować bo płytka o której wspomniałeś może być od producenta sprzętu z programami czy sterami nie koniecznie z systemem.


(Ollek22) #6

Jeśli takiej płytki nie posiadasz i Recovery też z jakiegoś powodu zostało uszkodzone masz 2 wyjścia.

Pożyczyć od kogoś Windows 7 i zainstalować z dołączonym kodem lub napisać do producenta, aby odsprzedał taką płytkę za ok.100zł z przesyłką itp.