Kupno komputera -> kilka pytań

Witam,

W niedługim czasie wyjeżdżam na dłużej za granicę i będę tam kupować nowy komputer. W trakcie przygotowań do wyjazdu nasunęły mi się trzy krótkie pytania (przepraszam, jeśli niektóre są trywialne):

* czy Win XP, preinstalowany przez producenta na nowym komputerze, będzie mieć zainstalowane aktualizacje/ poprawki bezpieczeństwa, które zostały wydane do czasu jego instalacji (np. SP-2 z 2004r.)?

* jeżeli nie, czy mógłbym już teraz ściągnąć te poprawki do XP (i wgrać je później np. z płyty na nowego kompa)?

* jeżeli Win będzie w angielskiej wersji językowej, czy mogę instalować ‘łaty’ i aplikacje w wersji polskiej?

Dziękuję, pozdrowienia.

SP2 pewnie bedzie miał ale późniejszych poprawek już nie

tak ale nie widze większego sensu

Nie. Łaty tylko angielskie

o ilę sie orientuję to każda wersja językowa ma swoje wersje łatek dostosowane do danego języka

myślę że lepiej pozostawić to windows update

powinien być z sp 2 a czy będą późniejsze łatki ? być może zależy z kiedy będzie ten widows :stuck_out_tongue:

p.s. uprzedzam że jeśli kupisz kompa z winem np w wersji angielskiej to nie będzie potem możliwości aby go spolszczyć

jest to dość częsty problem na forum

Dzięki za szybki odzew.

Co do wypalenia już teraz płytki z poprawkami, to rzeczywiście nie ma większego sensu, bo:

  1. nie wiem co będzie miał w sobie ten Win XP,

  2. niektóre późniejsze aktualizacje wymagają najpierw zainstalowania wcześniejszych, a witryna Windows Update powinna tym ładnie pokierować.

Prosiłbym jeszcze o info w kwestii możliwości instalowania aplikacji w wersji polskiej.

Na moim obecnym kompie mam Office’a PL i chciałbym z niego skorzystać również na nowym. Tak na chłopski rozum wydaje mi się, że Office’a można byłoby zainstalować w wersji PL (wnioskuję np. z tego, że aktualizacje pakietu Office nie ‘chodzą’ przez witrynę Windows Update). Poza tym bardzo chciałbym zabrać ze sobą moje ulubione i sprawdzone programy, z których teraz korzystam. Pewnie, że większość z nich jest rdzennie angielska, ale już taki Odkurzacz czy bajki AidemMedia już nie.

jeśli chodzi o instalację programów to wersja językowa niema większego znaczenia w 99 % przypadków :slight_smile:

OK, dzięki. :smiley: