Kupno komputera - POMOCY!

Witam wszystkich,

z góry chcę przeprosić moderatorów jak pomyliłem działy ze swoim tematem lecz nie wiedziałem gdzie go wsadzić :slight_smile:

Od kilku ładnych tygodniu planuje kupić komputer, problem tkwi w tym iż nie znam się na tej technologii! Wiem jak włączyć komputer i pograć czasem w cs’a lub obejrzeć z kobietą film.

Chciałbym się zapytać was, jaki komputer polecacie mi do 3500zl? Komputer do gier i filmów. Byłem dziś w sklepie i konsultant polecił mi ten oto stacjonarny komputer.

Specyfikacja:

Windows 7

CORE i7 870 4 x 2,93 GHz (po Turbo Boost 4x 3,6Ghz)

2000 GB SERIAL-ATA

8GB RAM DDR3 1333MHz (4x 2GB)

ASUS P7H55

ATI RADEON 6870 1GB DDR5

OBUDOWA Z ZASILACZEM 550W

i-box lion 607B

Co o nim sądzicie? Komputer ten który wymieniłem wyżej jest do kupienia za 3550zł. Czy warto? :slight_smile:

ja bym wziął :

phenom II 965 lub 970

płyta asus crosshair 3 lub 4 lub coś z gigabyte

4 gb ram /do wyboru 1333/1600 najlepiej 666/20 do 999/24

ati 5870/gtx480

zasiłka do wyboru /z firmowych min.600watt/

na moje za i7 strasznie się przepłaca,tymbardziej ,że phenomy II teraz górują w stosunku /cena -wydajność

“Wiem jak włączyć komputer i pograć czasem w cs’a lub obejrzeć z kobietą film.”

jeżeli grasz tylko w cs’a to jakiejś super szybkiej maszynki Ci mistrzu nie trzeba.

4GB ramu postawione na płycie asusa z prockiem 4x2.9GHz~~ i karta graficzna (256bitowa-1GB)z zasilaczem nawet nie koniecznie 550W byłaby wystarczająca na najbliższy rok-półtorej żeby śmigać w lepsze gierki a nie zapłaciłbyś tych 3500zł a 2500zł. Za zaoszczędzony tysiak proponuje Ci do wspomnianych wyżej filmów monitor (25’’+) lub rzutnik (sam posiadam i oglądam na nim filmy - świetna sprawa). Głośniczki 5.1 nie są drogie, do 200zł zakupisz.

Dokładnie-poza tym,jeśli komputer ma być do gier i filmów,to 4-rdzeniowy procesor jest błędem,bo większość gier nie obsługuje więcej niż 2 rdzeni(a ten i7 to własnie 4-rdzeniówka).

Dodatkowo,decydując się na procesor od AMD(czyli Phenom/Athlon) możemy być (prawie)pewni,że nasza płyta główna obsłuży nowsze procesory(czytaj:będzie nowy,lepszy procek pod inną podstawkę i płytę główną,ale ruszy na starej,choć trochę woniej-będzie kompatybilny wstecz).Intel ma w zwyczaju pod nowy procesor tworzyć nową podstawkę dla niego,co jest kosztowne dla nas,bo nowy procesor=nowa płyta.

Wiem o tym. Lecz na komputerze gra mój chrześniak, który siedzi na nim 24 na dobę :slight_smile: na moje szczęście mieszka piętro niżej, eh.

Chcę też kupić komputer który będzie mi służył na lata i wszystko co będę chciał na nim pójdzie, przez 7 lat użytkowałem jeden komputer i mam serdecznie dość. Powiedziałem sobie że czas… zmienić na coś idealnego.

Jeżeli uważacie że ten pc który wymieniłem wyżej, nadaje się, jutro jadę i biorę go od ręki. Więc proszę was o komentarze :slight_smile:

Więc lepiej zainwestować w AMD-mają lepszy stosunek wydajności do ceny,nie są tak szybkie jak procesory Intela i karty graficzne NVidii,ale gdy trzeba komputer zmodernizować,nasz portfel aż tak nie cierpi :slight_smile:

Jak napisał Bartolinii wyżejAMD od pewnego czasu rozwija się znacznie prężniej od Intela i przede wszystkim nie zmienia tak często socketów więc jeśli już to inwestuj w niego. I nie kupuj oferowanych przez sklep gotowych PC bo to strata na starcie 200-300zł…

WŁAŚNIE! !!

Możesz poczytać testy różnych konfiguracji-w ostatnim CD-A był megatest komputerów o różnym zakresie cen,jeśli jeszcze dostaniesz,warto przeczytać.

BTW:co do Twojego pytania,czy warto-nie.To znaczy pokombinuj,popytaj żeby wymienić procesor na coś tańszego,a jednocześnie dobrego do gier(najlepiej dwurdzeniowy,ten i7 nadaje się do innych zastosowań),pamięć RAM,chyba starczy 4GB,nie 8(Wtedy kup Windowsa 64-bitowego,bo tylko taki wykorzysta 4GB RAM!),karta graficzna-cóż,z tego,co czytałem,to tak naprawdę lekko pokręcony Radeon 5870,więc zastanowiłbym się nad jakąś alternatywą(chyba sprzedawca próbował Ci wcisnąć same nowości,które kosztują…).Zastanów się nad dyskiem twardym-jeśli dobrze spojrzałem ma 2000 GB(a to już 2TB)-czy naprawdę aż tyle potrzebujesz?

Jak na razie,jedyne co dobrze Ci doradzono,to system operacyjny-Windows 7 jest naprawdę dobry,obsługuje wszystkie najnowsze bajery(DirectX 11,teselacja itp.)-jeśli jednak chcesz mieć 4 GB RAM,to musisz wybrać 64-bitowy,który tyle obsłuży,i właściwie wszystkie gry Ci pójdą.

Bartolinii- Drzazgy ogląda filmy więc pewnie też takie 2TB służyłoby mu do przechowywania ich na dysku… zastanawiam się nad jednym systemowym SSD i drugim właśnie 1TB do danych… działałoby aż miło. Znalazłem cos takiego:

http://ocforum.pl/48-co-kupic/zestawy-komputerowe-na-listopad-2010r-1050-7200-zl-15913/