Kupno komputera stacjonarnego

Hej! Planuje kupno nowego kompa gdyż mój aktualny nie daje już sobie rady.

Zestaw który chce kupić:

1.Płyta główna: MSI B150M MORTAR
2.Procesor: Intel Core i5-6400
3.RAM: Kingston HyperX FURY 4GB DDR4 2133MHz CL14 x2 (czyli łącznie 8GB)
4.Karta graficzna: GIgabyte GeForce GTX 960 4GB OC
5.Zasilacz: SilentiumPC Vero L1 500W
6.Dysk: Toshiba P300 1TB
7.Obudowa: NZXT Source 210 ELITE czarna
8.Wentylator: be quiet! Dark Rock Advanced C1

 

Mam zasadnicze pytanie: czy te wszystkie komponenty złączone razem w jedną całość mają prawo działać???

Od razu zaznaczam, że nie akceptuje wypowiedzi typu: "Meh, można złożyć lepszy komputer za tą cene."albo “Ta firma jest nie dobra, a tamto jest za drogie.”

Prosiłbym o prostą odpowiedź (najlepiej osoby, która się na tym zna) czy po złożeniu tego komputera będzie działać czy nie, a jak nie to uzasadnić dlaczego.

 

P.S.: Tak, to ma być komputer głównie do gier.

Dark Rock jest niestety przepłacony a dołączona pasta termo to zwykły chiński silikon.

Miast tego weź SilentiumPC Grandis, nie płacisz na markę.

 

Ze względu na ostatnie wyniki awaryjności dysków wziąłbym Seagate, chociaż Toshiba też zła nie jest.

takie chłodzenie do procka z zablokowanym mnożnikiem, bez sensu lepszą opcją jest spartan pro/lt

 

weź procka i5 6500/6600 i do tego r9 380 4gb, a dysk seagate lub wd.

 

Wszystko będzie działać,

tylko faktycznie szkoda tutaj przepłacać za to chłodzenie,

wystarczające będzie to 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-pro-he1024-spc146-858457/

 

jak chcesz od BQ

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-pure-rock-bk009-667931/

 

No ale w sumie oba cytaty tutaj pasują idealnie :wink:

Haha, czytając ten pierwszy post nie widziałem słowa “nie” :smiley:

 

Trzeba więc poprawić swoją wypowiedź:

Dobra robota autorze, części będą ze sobą pasować i jednostka centralna nie wybuchnie *głaszcze autora po główce*

Z tego co widzę to te 2 procesory za bardzo się od mojego nie różnią, karta graficzna tak samo, a jeśli chodzi o dysk to już kwestia gustu więc zostaje przy Toshibie.

OK, dzięki za rade. Cena za bardzo się nie różni, ale jeśli faktycznie tak jak napisał:

to wole nie ryzykować.

<3

 

Dzięki wszystkim za rady.