Kupno komputera - wybór podzespołów

Witam. Zamierzam kupić komputer z takimi podzespołami:

Płyta główna: ASUS M5A78L/USB3 760G

Procesor: AMD PHENOM II X6 1090T 3,2GHz BLACK EDITION BOX

Karta graficzna: ASUS EAH6850 DC/2DIS/1GD5 (chipset AMD Radeon HD 6850)

Zasilacz: TRACER Be Cool 620W Silent

Dysk twardy: Western Digital WD10EARS (7200rpm, 1TB, 64MB Cache)

Pamięć RAM: DDR3 4GB 1600MHZ GEIL VALUE PLUS GVP34GB1600C9SC

Chciałbym zadać kilka pytań:

  • [*:1fpw0z2z]Czy taki zasilacz wystarczy?

Płyta chyba nie podejdzie, bo ma pobór mocy max 95W, a twój procek 125W. Zasilacz zmień koniecznie i spróbuj rozejrzeć się za Samsungiem F3 :wink: Co do pamięci nie wiem, w esc.pl mi powiedzieli że Corsairów nie ma i podał mi te, jako że okrzyków niezadowolenia nie słyszałem, wziąłem w ciemno, jak dojdzie to zobaczę :slight_smile:

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM … ifications

Oryginalny wentylator z phenoma X4/X6 jest bardzo głośny, więc dobrze było by dołożyć trochę do jakiegoś dobrego schładzacza, niekoniecznie woda.

Możliwe że da radę, ale do takiego zestawu lepiej dokupić porządny zasilacz, a nie pierwszy lepszy low-end, całkiem niezły XFX Core 550 to wydatek ~250zł

Na zasilaczach się nie znam, ale poczytałem sobie trochę na ich temat. Kupiłbym XFX Core 550, ale nie wiem czy 550W wystarczy, a procek chciałbym troszkę podkręcić.

Tacens Radix V 550W 85+ 199,00PLN

Tacens Radix V 650W 85+ 219,00 PLN

Be quiet! Pure Power L7-530W BN106 249,00 PLN

markowy zasilacz 550 Wat jest tutaj wystarczający co do płyty głównej to polecałbym coś z przystawką AM3+ będzie kiedyś możliwość rozbudowy o 8 rdzeniowe procesory amd http://www.asrock.com/mb/index.pl.asp

Nowy wydajny komp i do tego chcesz zasilacz Tracera? Kto Ci poleca takie szroty? :expressionless: Zainteresuj się lepiej porządną zasiłką typu OCZ ZS 550, XFX Core 550 lub Fractal Design Tesla 550.

Racja, przepraszam, jest tyle odmian tej płytki, że się już sam pogubiłem - fakt, będzie spokojnie pasować :wink:

lepiej zapomnij o zasilaczu firmy tracer jak nie chcesz zjarać sprzętu