Kupno komputera

Witam. Na dniach planuję złożyć komputer, głównie będzie służył do gier. Mam już procek E2180 SLA8Y MALAY, który planuje podkręcić chociaż do 3,2Ghz na rdzeń. Z tego co widziałem to bez problemowo można wyciągnąć z niego 3,4 - 3,5Ghz. W przyszłości planuje zakup quada. Zasilacz, obudowa, nagrywarka, dysk 160GB na razie zostanie od poprzedniego kompa. Chciałbym zmieścić się w ok. 1100zł aby zostało na jakiś zasilacz, chłodzenie i obudowę. Zakupy będą w komputroniku, ponieważ jest u mnie w mieście, jedynie pamięci będą pewnie z allegro. Planuję dokupić:

*Asus P5QL-E - 341zł

*Corsair XMS2 2x2GB 800MHz CL5-5-5-18 - 159zł

*Seagate 500GB Barracuda (16MB, Serial ATA II) - 199zł

*Radeon HD4850 Gigabyte 512MB (chłodzenie Zalman’a) - 419zł

*Pasta Arctic Silver 5 - 30zł

w niedalekiej przyszłości:

*Pentagram Karakorum

*Sharkoon Rebel 9

*OCZ SxS 500/600W

Chodzi mi o to aby nie występowały żadne konflikty, aby pamięć nie gryzła się z płytą, czytałem, że asus P5Q jest konfliktowy i, że nie działa na nim radek HD4850, działa dopiero po zaktualizowaniu biosu. Nie wiem ile w tym prawdy. Jak pisałem w przyszłości planuje włożyć Q6600 lub Q9550 i oczywiście też zrobić OC do tych 3.0Ghz. Albo kupić 9800gtx+ ale podobno gorszy od hd4850, cena jest podobna… Biosu raczej nie zamierzam aktualizować. Napiszcie czy taki setup będzie ok czy ewentualnie coś zmienić aby konfliktu nie było.

patriot 2x2GB l4 800MHz

brrr Samsung f2eg 500 GB

jakiś inny hd4850, bo ten chodzi jak ruski wentylator

Ja bym tego nie robił… Po co się pakować w trupa?

komputronik drogi jak… lepiej kupować w internecie np. esc.pl

dosyć głośne chłodzenie

500W piszczy cewka po wyłączeniu kompa

ramy weź goodram pro 1066 mhz cl5

Nie wiem po co inwestujesz w s. 775 skoro piszesz jeszcze, że C2Q będziesz kupował…

Nie rozumiem Cię… Lepiej kupować coś na AM3, ale ok jak chcesz. Wg mnie chyba nic się nie będzie gryzło, ale może się mylę.

skitles01 , niektórzy lubią bawić się w nekrofila.

Co do komputera, bo zapomniałem: zestawy-komputerowe-sierpien-2009-t267420.html?hilit=zestawy

Ja wiem czy quad = trup… na pewno lepszy niż core2duo.

niestety takowego nie ma w mojej okolicy, kupuje w tym który mam blisko, w razie jakichś problemów mogę zareklamować sprzęt osobiście…

Na i7 mnie nie stać, q6600 mógłbym kupić teraz ale na razie się wstrzymam, skoro dostałem E2180 to po co ma się kurzyć. Osobiście AM3 bym nie kupił i nie mam zamiaru. W ogóle procki z AMD jakoś mi nie podchodzą, więc zostaje ten co jest.

5400rpm - chyba wolniejszy? Tyle, że może być ciszej…

płyta obsługuje max 1066Mhz więc podkręcić procka raczej chyba nie da rady na nich…

cena wyższa

Widziałem. Ale co mnie obchodzą procki AMD skoro mam intela?

Czyli mówicie, że HD4850 do P5QL-E będzie ok z podstawowym biosem, ramy Corsaira tak samo? Chodzi mi o to czy nie będzie konfliktów…

Z zasilaczem pomyśle.

Phenom II są lepsze od C2D i C2Q.

Ok. Ale jak pisałem, zostaje przy intelu. Co do tych ramów to jeśli były by ok tj. grafika do tej płyty to zostawiłbym jak napisałem wcześniej. Płyta ogólnie jest chyba w tej cenie najbardziej opłacalna. W tej cenie lepszej nie znajdzie z 8fazowym zasilaniem pod intela. To samo tyczy się karty graf. Ramy zostały by corsaira jakby było ok. Nie wiem jak to jest czy oni w sklepie mają na miejscu czy trzeba zamówić i oni ściągają z magazynu produkty… Ceny raczej mają takie jak na necie?

nie powinno być

Tak. Chociaż jak kupowałem router w komputroniku w Poznaniu to cena była jakoś 5 zł na moją korzyść i mieli więcej modeli routerów niż w necie.

Witam ponownie.

Od razu informuję, iż nick mam inny, ponieważ nijak nie mogę się zalogować do poprzedniego konta.

Komputer już dawno złożony. Podzespoły takie jak pisałem wcześniej:

E2180, arctic silver 5 (na razie go nie zmieniam bo dostałem go)

Asus P5QL-E

Corsair XMS2 Xtreme Performance 800MHz 2x2GB DDR2

Seagate Barracuda 500GB 7200rpm + 160GB Samsung (ze starego kompa)

Radek HIS HD4850

Buda Aerocool VX-R + tył wentyl 120mm aerocool, przód 120mm Silentum Zephyr 120mm Blue Led

Zasilacz - Noname, bodajże I-Box 400w (wiem wiem… w grudniu zmienię pewnie na chiefteca 600w)

Ogólnie jestem zadowolony z kompa. Wszystko chodzi na max bez OC czy to undercover, assasin’s creed czy COD5. Nawet Operation Flashpoint Dragon Rising w 1440x900 śmiga bez zająknięcia i zapas fps’ów jest. Nie wiem czy jest zupełnie na max bo po rosyjsku mam… :lol:

Dziś postanowiłem podkr. procesor. Chłodzenie na razie box ale myślę nad Pentagram Karakorum/Aerocool Dominator…

Więc obecnie pracuje na 3.0GHz , napięcie bodaj 1.225V, w CPUZ pokazuje 1.208. Temperatury obecnie to ok 45/46*C w speedfanie na rdzeń a CPU 50*C. Trochę mało sam się dziwie, buda - otwarta ale po zamknięciu niewiele wzrastają tęp.Stresuje go orthosem już prawie 35minut. Na razie nie będę się bawił póki nie zmienię zasilacza.

Zastanawiam się jakie chłodzenie wsadzić, bardziej przemawia do mnie aerocool dominator - 140mm wiatrak, podobno cichy nawet na max’a. Karakorum znowu ma reg. obrotów. Ceny są podobne - ok 90zł za karakorum i za dominator’a.

Dodane 18.10.2009 (N) 20:51

No więc poczułem pewien niedosyt…

Wczoraj się pobawiłem i jest 3,20Ghz na 1.28V stresowałem 10minut everestem, temperatury minimalnie wyższe. Więcej nie kręcę bo nie ma sensu bez porządnego zasilacza i chłodzenia.

Wrzuciłbym screen’a ale nie bardzo mogę zrobić go za pomaca klawisza print nie wiem chyba wina klawiatury dziadowej… media-tech - nie polecam tej firmy to już druga rzecz i nie udana według mnie. Chyba, że ktoś zna inną metodę zrobienia zrzutu ekranu?