Kupno kradzionego telefonu :(

(SeBoLaS) #1

Dzień dobry,proszę o pomoc w następującej sprawie,około pół roku temu kupiłem w lombardzie telefon komórkowy zapłaciłem za niego 330zł dziś przyszli do mnie policjanci i zabrali telefon bo podobno pochodzi z kradzieży podczas gdy kupowałem telefon poprosiłem o pokwitowanie wraz z numerem imei telefonu,oczywiście nie wiedziałem że jest kradziony i tu moje pytanie czy mogę ubiegać się od lombardu o zwrot pieniędzy za ten telefon i co mi może grozić teraz ze strony prawnej po tym jak kupiłem telefon z kradzieży.Bardzo proszę o pomoc

(klopas) #2

policji powiedziałeś o tym że kupiłeś go w lombardzie tym i tym i pokazać paragon że był tam kupiony no i możesz się ubiegać o kasę...

(SeBoLaS) #3

No mam kwitek że od nich kupiłem,od policji dostałem Protokół zatrzymania rzeczy

(Marius142) #4

Jeżeli masz dowód zakupu to ci nic nie grozi,od lombardu możesz domagać się zwrotu pieniędzy ale na drodze sądowej(czyli musisz założyć sprawę lombardowji jak nie będzie chciał zwrucić kasy).

(SeBoLaS) #5

A jak wniosę sprawę do sądu to sąd będzie po mojej stronie,pewne to jest że będą musieli mi zapłacić ?? :smiley:

(Marius142) #6

To już zależy od sądu i od podejśća do sprawy.Nie jestem prawnikiem,najlepiej zapytaj się policji.

(suchmen) #7

Nie zakładaj sprawy sądowej bo to tylko dużo czasu,dużo łażenia i prawdopodobnie koszta sprawy więc nie opłaca się.Co do policji to jak najbardziej im pokaż dowód zakupu jeśli coś będzie nie tak i trzymaj go w domu nawet przez kilka lat jeszcze bo nigdy nie wiadomo czy znowu policja nie odwiedzi itp bo różne sytuacje się zdarzają

(SeBoLaS) #8

No jutro mają przyjhechać po ksero tego dowodu kupna,a tak swoją drogą to już nie wiadomo gdzie można coś kupić na legalu,człowiek wykłada kasę a później jeszcze traci na tym :-x