Kupno kradzionego telefonu :(

Dzień dobry,proszę o pomoc w następującej sprawie,około pół roku temu kupiłem w lombardzie telefon komórkowy zapłaciłem za niego 330zł dziś przyszli do mnie policjanci i zabrali telefon bo podobno pochodzi z kradzieży podczas gdy kupowałem telefon poprosiłem o pokwitowanie wraz z numerem imei telefonu,oczywiście nie wiedziałem że jest kradziony i tu moje pytanie czy mogę ubiegać się od lombardu o zwrot pieniędzy za ten telefon i co mi może grozić teraz ze strony prawnej po tym jak kupiłem telefon z kradzieży.Bardzo proszę o pomoc

policji powiedziałeś o tym że kupiłeś go w lombardzie tym i tym i pokazać paragon że był tam kupiony no i możesz się ubiegać o kasę…

No mam kwitek że od nich kupiłem,od policji dostałem Protokół zatrzymania rzeczy

Jeżeli masz dowód zakupu to ci nic nie grozi,od lombardu możesz domagać się zwrotu pieniędzy ale na drodze sądowej(czyli musisz założyć sprawę lombardowji jak nie będzie chciał zwrucić kasy).

A jak wniosę sprawę do sądu to sąd będzie po mojej stronie,pewne to jest że będą musieli mi zapłacić ?? :smiley:

To już zależy od sądu i od podejśća do sprawy.Nie jestem prawnikiem,najlepiej zapytaj się policji.

Nie zakładaj sprawy sądowej bo to tylko dużo czasu,dużo łażenia i prawdopodobnie koszta sprawy więc nie opłaca się.Co do policji to jak najbardziej im pokaż dowód zakupu jeśli coś będzie nie tak i trzymaj go w domu nawet przez kilka lat jeszcze bo nigdy nie wiadomo czy znowu policja nie odwiedzi itp bo różne sytuacje się zdarzają

No jutro mają przyjhechać po ksero tego dowodu kupna,a tak swoją drogą to już nie wiadomo gdzie można coś kupić na legalu,człowiek wykłada kasę a później jeszcze traci na tym :-x