Kupno ładowarki samochodowej

Cześć
Mam nowego smartfona [Xiaomi Mi5] i chciałbym kupić jakąś ładowarkę samochodową. Telefon jest na USB-C, także myślę że muszę portową kupić. I co sądzicie na temat TEJ ładowarki? Nie musi ładować go mega ekstra, ale chodzi żeby nie nastąpiło spalenie telefonu :-/ A może coś innego polecicie [tylko najlepiej w okolicach do 40 zł]?

Te co pokazałeś dość szybko się palą - tak niefortunnie, że po spaleniu zawsze są w zwarciu. Miałem dwie sztuki, dwa różne sprawne samochody, prąd nie był za duży (Samsung Galaxy S5 + GPS). Mam teraz jakąś z Aliexpress co pokazuje dodatkowo prąd/napięcie/temperaturę - działa od około roku.

Ja mam bodajże ładowarkę Forever z marketu podobnej mocy. Nokia lumia ładuje się bez problemu ale alcatel czy HTC ledwo się podtrzymuje. Na twoim miejscu szukałbym mocniejszej.

mój kumpel kupił nazwyklejszą w sferisie i kabelek od swojej ładowarki i śmiga

Może taka Qoltec Ładowarka samochodowa USB typ C 5V z kablem i na USB

To i ja coś polecę. Mam Focusa mk2 ze standardowym radiem CD6000. Niestety, albo to kwestia radia, albo instalacji w samochodzie, ale wszystkie ładowarki (a próbowałem kilka rodzajów) powodowały zakłócenia - tzn. radio FM zaczynało szumieć jeśli tylko byliśmy dalej od nadajnika - czyli zasadniczo gdziekolwiek poza miastem. Szumiały wszystkie poza jedną ładowarką. Sony AN420. Kosztuje ok. 90 zł ale od jej zakupu mogę wreszcie słuchać radia w trakcie jazdy - do tej pory było to niemożliwe. Oczywiście to nie reguła, bo “szumiącymi” u mnie ładowarkami obdarowałem pół rodziny i wielu znajomych i one działają poprawnie w ich samochodach - ale ja różnicę między oryginalnym Sony a chińczykiem za nawet 40 zł usłyszałem wyraźnie.

ESPERANZA ZESTAW ŁADOWAREK EZ116 groszę kosztuję a śmiga dobrze :slight_smile:

Najtańszych nie polecam. Za duże ryzyko, żadnych zabezpieczeń antyprzepięciowych, żadnych zabezpieczeń przed przeładowaniem i przegrzaniem. Strach podłączać telefon wart z 1,5k… I strach zostawiać to w samochodzie podłączone.
Taka najtańsza z zabepieczeniami będzie firmy Qoltec, z QC jest za ok 30 zł.

Ja mam ładowarkę samochodową Xiaomi (CZCDQ01ZM) i ładuje całkiem fajnie.
Nie jest to QC3.0, ale przynajmniej nie przegrzewa mojego Mi5 Pro. (do 2.4A)

Ja kupiłem sobie 3-slotową Blowa:

https://www.sferis.pl/blow-ladowarka-siec-z-gn-usbx3-48a-h48-75-868-p387497

Bez problemu ładuje mojego 4X i Lumię żony. Wcześniej miałem właśnie “najtańszą” i tempo ładowania było nie do przyjęcia. Nie polecam.

nie mam porównania, na ładowarki nigdy nie wydawałem specjalnie dużo, zawsze byłem zadowolony ale może faktycznie zamówie sobie tą Blowa, może trafi sie w sferisie jakies promo na nią i sobie porównam :slight_smile:

To chyba wina Focusów samych w sobie - mam MK1 z radiem Sony i mam dokładnie tak samo. Ładowarka z Biedronki za 10zł.

Jak nie potrzebujesz takiej mocnej jak an420 to podobno an400 też nie szumi, możesz spróbować jeśli Cię wkurzają szumy :slight_smile:

na stoiskach teletorium ostatnio widziałem promocje z kategorii automoto, mieli Extreme USB typu C +USB (3,1A) , w sumie sam się zastanawiam nad tym modelem

Albo taka z szybkim ładowaniem Huawei Ładowarka Samochodowa AP31 w promocji wyprzedaży GSM za 55 zł