Kupno ładowarki samochodowej

(retroshark) #1

Cześć
Mam nowego smartfona [Xiaomi Mi5] i chciałbym kupić jakąś ładowarkę samochodową. Telefon jest na USB-C, także myślę że muszę portową kupić. I co sądzicie na temat TEJ ładowarki? Nie musi ładować go mega ekstra, ale chodzi żeby nie nastąpiło spalenie telefonu :-/ A może coś innego polecicie [tylko najlepiej w okolicach do 40 zł]?

(bachus) #2

Te co pokazałeś dość szybko się palą - tak niefortunnie, że po spaleniu zawsze są w zwarciu. Miałem dwie sztuki, dwa różne sprawne samochody, prąd nie był za duży (Samsung Galaxy S5 + GPS). Mam teraz jakąś z Aliexpress co pokazuje dodatkowo prąd/napięcie/temperaturę - działa od około roku.

(Grzesiekk) #3

Ja mam bodajże ładowarkę Forever z marketu podobnej mocy. Nokia lumia ładuje się bez problemu ale alcatel czy HTC ledwo się podtrzymuje. Na twoim miejscu szukałbym mocniejszej.

(daro-75) #5

mój kumpel kupił nazwyklejszą w sferisie i kabelek od swojej ładowarki i śmiga

(Nameziss) #6

Może taka Qoltec Ładowarka samochodowa USB typ C 5V z kablem i na USB

(hindus) #7

To i ja coś polecę. Mam Focusa mk2 ze standardowym radiem CD6000. Niestety, albo to kwestia radia, albo instalacji w samochodzie, ale wszystkie ładowarki (a próbowałem kilka rodzajów) powodowały zakłócenia - tzn. radio FM zaczynało szumieć jeśli tylko byliśmy dalej od nadajnika - czyli zasadniczo gdziekolwiek poza miastem. Szumiały wszystkie poza jedną ładowarką. Sony AN420. Kosztuje ok. 90 zł ale od jej zakupu mogę wreszcie słuchać radia w trakcie jazdy - do tej pory było to niemożliwe. Oczywiście to nie reguła, bo “szumiącymi” u mnie ładowarkami obdarowałem pół rodziny i wielu znajomych i one działają poprawnie w ich samochodach - ale ja różnicę między oryginalnym Sony a chińczykiem za nawet 40 zł usłyszałem wyraźnie.

(daro-75) #8

ESPERANZA ZESTAW ŁADOWAREK EZ116 groszę kosztuję a śmiga dobrze :slight_smile:

(Crusader87) #9

Najtańszych nie polecam. Za duże ryzyko, żadnych zabezpieczeń antyprzepięciowych, żadnych zabezpieczeń przed przeładowaniem i przegrzaniem. Strach podłączać telefon wart z 1,5k… I strach zostawiać to w samochodzie podłączone.
Taka najtańsza z zabepieczeniami będzie firmy Qoltec, z QC jest za ok 30 zł.

(Domker) #10

Ja mam ładowarkę samochodową Xiaomi (CZCDQ01ZM) i ładuje całkiem fajnie.
Nie jest to QC3.0, ale przynajmniej nie przegrzewa mojego Mi5 Pro. (do 2.4A)

(Iris89) #11

Ja kupiłem sobie 3-slotową Blowa:

https://www.sferis.pl/blow-ladowarka-siec-z-gn-usbx3-48a-h48-75-868-p387497

Bez problemu ładuje mojego 4X i Lumię żony. Wcześniej miałem właśnie “najtańszą” i tempo ładowania było nie do przyjęcia. Nie polecam.

(daro-75) #12

nie mam porównania, na ładowarki nigdy nie wydawałem specjalnie dużo, zawsze byłem zadowolony ale może faktycznie zamówie sobie tą Blowa, może trafi sie w sferisie jakies promo na nią i sobie porównam :slight_smile:

(Pharun) #13

To chyba wina Focusów samych w sobie - mam MK1 z radiem Sony i mam dokładnie tak samo. Ładowarka z Biedronki za 10zł.

(hindus) #14

Jak nie potrzebujesz takiej mocnej jak an420 to podobno an400 też nie szumi, możesz spróbować jeśli Cię wkurzają szumy :slight_smile:

(ZigiTop) #15

na stoiskach teletorium ostatnio widziałem promocje z kategorii automoto, mieli Extreme USB typu C +USB (3,1A) , w sumie sam się zastanawiam nad tym modelem

(Nameziss) #16

Albo taka z szybkim ładowaniem Huawei Ładowarka Samochodowa AP31 w promocji wyprzedaży GSM za 55 zł