Kupno Laptopa 2500-3000 tys zł

Witam

Mam zamiar kupić sobie laptopa. Na wstępnie chciałbym od Was dostać jakąś dobrą radę. A mianowicie mój budżet na latopa wacha się miedzy 2000-2500 tys. Posiadam teraz normalny komputer a oto jego parametry z którego jestem bardzo zadowolony.

Intel®

Pentium® 4 CPU 2,66GHz

2,68 GHz, 512 MB RAM

Chciałbym aby ten laptop spisywał się tak jak mój dotychczasowy komputera a nawet lepiej :slight_smile:

  1. Laptopy jakiej firmy są najlepsze?

  2. Na co zwracać uwagę przy kupnie laptopa?

  3. Jakiej rodzielczość albo jakich wymiarów powinien być LCD ?

  4. Jeżeli chodzi o internet, posiadam neostrade na starym kompie. Jak zrobić aby połączyć neo na “stary komputer” i na laptopa. Czy coś trzeba dokupić?

  5. Chciałbym aby laptop służył mi także do rozrywki np. słuchanie muzyki, GRY

  6. Czy można podłączyć laptop pod wieże lub kino domowe?

  7. Jaki windows opłaca się mieć aby nie zamulał laptopa. Czy opłaca się brać Viste?

Za wszelką pomoc dzienx

Za 2000-2500 tys to możesz kupić odrzutowiec, a lapka co gratis dorzucą.

A tak na poważnie. Suma przeciętna, ale lapka można kupić dobrego - do gier no cóż nie ta suma, choć nowe gry na low powinny chodzić.

Jeśli ma byc mobilny to LCD 15 - za te pieniądze raczej nie masz wyboru

Dwurdzeniowy procek omijaj Intek T2xxx (obsługuje tylko 32 bity)

Duży dysk - na dysku zainstalowany jest Windows (CD raczej nie dostaniesz), więc ewentualna wymiana to spory problem

ja bym brał XP, jeszcze długo będzie na rynku, choć kiedyś każdy OS kończy swój żywot.

Patrz na grafę - najlepiej GF 8600 z tym będzie trudno coś znaleźć za taka kasę

Kupuj lapka HP, warto kupić dodatkową gwarancję

min 1GB ramu, najlepiej 2GB

Acery są dość fajne, trwałe i tanie

Omijaj marki Medion i inne nieznane.

Ja bym odradzał HP jeżeli chodzi o stery pod XP , co ważne nie kupisz juz nowego HP z Xp przynajmniej ja sie nie spotkałem ostatnio. Ja polecam osobiście coś z rodziny Asusa sa to dobre trwałe i wydajne lapki . Co do grafiki to nie ma co przesadzać i tak nie będziesz grał w gry przynajmniej ja tak to rozumiem ,lepiej dokupić ram żeby system pracował stabilnie i wydajnie

bzduuuryyyy, wszystkie sterki są dostępne :-).

tylko starsze modele, nowsze są sprzedawane z Vista, xp będzę produkowany do końca tego roku (bodaj).

średnia półka, nie są złe ale widziałem na własne oczy kilka high endowych modeli na których nie wstawała Vista lub sypały się komponenty w dość krótkim czasie (płyty główne).

xp bedzie sprzedawany do czerwca

Jeżeli uważasz że piszę bzdury to prosze podaj linka żeby były wszystkie stery XP do modeli dv6500 ale wszyściutkie łacznie ze sterownikiem hdd płyty i wszystkich urzadzeń i programów które sa zamieszczone na dysku recovery czekam na linka

moze dacie jakieś linki ? A no i czy firma Toshiba jest dobra ?

ale naiwny jesteś podaj specyfikację laptopa to ja znajdę ci sterowniki :-).

porządny lapek.

technik_elektro nie masz racji z tymi sterownikami. Kumpel próbował instalować XP na swoim hpku i niestety ale nie udało mu się znaleźć wszystkich sterowników…

zapomniałeś dodać co to był za laptop i do czego szukał sterowników - jedyne mi znane a i bardzo rzadko stosowane to są układy zintegrowanych modemów analogowych na układach motoroli. powtarzam jeszcze raz - to, że ktoś ich nie znalazł nie znaczy, że ich nie ma :-). sam byłem jakiś czas temu w podobnej sytuacji - szukałem sterowników do pewnego kontrolera scsi - nigdzie ich nie było, po kontakcie z producentem sprzętu znalazły się :-).

więc nie wprowadzaj ludzi w błąd, pełne wsparcie w laptopach jest dla, chipsetów, kart lan/wifi, kamer, czytników kart, touch padów, bluetooth, kart graficznych, muzycznych i większości modemów.

reasumując zamiast pisać głupot przytocz jakieś rzeczowe przykłady a nie kolega kolegi miał problem…żenuaaaa.

Generał ,mógłbyś mi wyjaśnić dlaczego?? na swoim laptopie T2080 bez problemu mam Vista HP 64BIT, jak i XP 64BIT, ciekawe

ale nie odpowiedziałes na moje pytanie i nie obrażaj mnie i skończ z tym tepym językiem bo zgłsze to moderacji , tylko podałem ci model lapka i proszę o linka ze wszystkimi sterownikami

taki link nie istnieje albo może ograniczać się do strony producenta laptopa !!

dell, hp. cena/jakość: compal, msi

Jeśli do grania to odpowiednia konfiguracja, gwarancja chociaż 2 lata, byle nie jakiś medion/acer

1440x900 to bardzo dobra rozdzielczość dla 15,4 wide screenów, obraz jest ostry.

Jeśli pc’et ma wolne gniazdo rj-45 to scrossowanym kablem można go do laptopa podłączyć, ewentualnie router adsl z wifi.

Dobra karta graficzna, dużo ramu…

przelotka jack >chinch (wpinamy do gniazda słuchawkowego) i przedłużacz chinch podpinamy z tyłu wzmacniacza.

Definitywnie XP i najlepiej dobrze go zoptymalizować.

A teraz… do grania 2gb ramu i gf 8600gt jest wielce polecane jeśli o laptopy chodzi, ale to zdecydowanie nie kategoria do 2,5k… ale w sumie coś tu na allegro widze ciekawego: FL90

Znalazłem kilka dobrze zapowiadających się laptopów . Ocencie który byście wybrali.

1.[http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Biznes__seria_F2_F5_R1_R2_V1_V2/seria_F5__F5V_F5R_F5M_F5N__ekrany_panoramiczne_16_9/F5V_i_F5R__rozwiazania_z_platforma_Intel/Asus_F5R_AP270H_T2250_2GB_120GB_XPH_/pelny,id,51327/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Biznes seria_F2_F5_R1_R2_V1_V2/seria_F5 F5V_F5R_F5M_F5N ekrany_panoramiczne_16_9/F5V_i_F5R rozwiazania_z_platforma_Intel/Asus_F5R_AP270H_T2250_2GB_120GB_XPH_/pelny,id,51327/)

2.[http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Biznes__seria_F2_F5_R1_R2_V1_V2/seria_F5__F5V_F5R_F5M_F5N__ekrany_panoramiczne_16_9/F5V_i_F5R__rozwiazania_z_platforma_Intel/Asus_F3E_AP177C_T5250_2GB_160GB_VHP_/pelny,id,48736/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Asus/Biznes seria_F2_F5_R1_R2_V1_V2/seria_F5 F5V_F5R_F5M_F5N ekrany_panoramiczne_16_9/F5V_i_F5R rozwiazania_z_platforma_Intel/Asus_F3E_AP177C_T5250_2GB_160GB_VHP_/pelny,id,48736/)

  1. [http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba/Satellite__dla_kazdego/seria_A200__Core_Duo_/_Core_2_Duo/modele_z_karta_graficzna_Intel_GMA_X3100/Toshiba_Satellite_A200_1YX_T5450_2GB_160GB_VHP_/pelny,id,51430/](http://www.komputronik.pl/Notebooki/Toshiba/Satellite dla_kazdego/seria_A200 Core_Duo_/Core_2_Duo/modele_z_karta_graficzna_Intel_GMA_X3100/Toshiba_Satellite_A200_1YX_T5450_2GB_160GB_VHP/pelny,id,51430/)

moze pytanie jest banalne ale czy mozna odinstalować/wywalić windowsa vistę z nowego laptopa i wgrac xP ? Słyszałem ze nieraz sie to nie udaje ?

Na 99% jestem pewny, że tak. Dziwne jakby było inaczej.

99% to nie to samo c0 100 % :stuck_out_tongue:

Płytę z vistą tez dostane ?

no dobra nadal licze na glosy i komentarze do linkow z 1 strony

jeżeli kupisz Vistę OEM odzielnie to tak dostaniesz , jeśli zaś będzie z lapem - prawdopodobnie będzie preinstalowana na dysku.

witam,

niewiem po co boicie się kupować hp’ka

moja siostra ma hp 6715b z xp home sp2 i wszystko super działa,

problem ze sterownikami rozwiązany, trzeba je ściągać z ANGLOJĘZYCZNEJ strony wsparcia hp i po kłopocie,

pozdro