Kupno laptopa a wybór oprogramowania. Win8, czy win7?

Cześć.

Chcę kupić laptopa i nie wiem czy wziąć go z Win8 czy z Win7. Słyszałem, że win8 ma wiele wad i jest droższy. Ale wolę wysłuchać zdania specjalistów. :slight_smile:

Proszę o opinię.

Cześć

Kwestia indywidualna, jednym lepiej pracuje się na Windows 7 innym na Windows 8. Sam musisz podjąć decyzję który system będzie dla ciebie lepszy, wygodniejszy itp.

Powodzenia :wink: Większość osób będzie polecała to z czego korzysta, co lubi etc.

jesik95 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poczytaj o Windows 8 tylko recenzje i opnie osób, które miały styczność z tym systemem, a nie “wypociny” hejterów :wink:

Windows 8 :slight_smile:

Zalety: Ekran Dotykowy, Fajne Menu Start (UI), Sam go mam :smiley:

1.Windows 8 wcale nie jest droższy.

2.Wady to on ma dla tych co go nie używają - mam już swoje lata i zapewniam że jest całkiem przyjemny.

  1. Oba systemy są ok bierz który uważasz !

Jeżeli parametry laptopa z Windows 8 będą lepsze niż tego z Windows 7 to weź z Win8.

Pracuje się na nim tak samo jak na 7. Z interfejsu Metro UI nie musisz korzystać jeżeli nie chcesz.

Jakie to wady ma Windows 8?

  • brak przycisku start i menu start? - nawet nie zauważysz jak szybko się dostosujesz. Jeśli koniecznie chcesz je mieć jest wiele sposobów na ich przywrócenie.

  • brak aeroglass? czy to aż tak potrzebne? - kwestia gustu.

Nie widzę tutaj sensownych wypowiedzi na ten temat ja napiszę w ten sposób:

Zależy do czego będziesz potrzebował tego systemu, czy będzie on pracował jako osobna jednostka, czy jako komputer w grupie roboczej, czy masz starszy sprzęt np drukarki, czy nowszy. Ale jedno jest pewne bufor wydruku w który jest wyposażony Windows 7 i 8 nie nadaje się do pracy w sieci, są istotne błędy zawieszania się bufora błędy z kompatybilnością ze starszymi modelami urządzeń. Większość starszych urządzeń ma pisane sterowniki co najwyżej do windows Vista, już w 7 były problemy, a w 8 to dopiero kosmos. Większość starszych programów może nie działać prawidłowo. Podsumowując jeśli zainstalujesz Windows 8 to musisz się pożegnać ze starszymi urządzeniami, one mogą działać ale nie na tyle prawidłowo jak się tego spodziewasz. Ja osobiście pracuję na Windows 7, i nie jestem zadowolony postępem technologicznym i brakiem kompatybilności z poprzednimi starszymi wersjami sterowników, ale został bym przy starszym Windows 7.