Kupno laptopa do 3000/3500zł (zenbook?)

Witam serdecznie. Czeka mnie lada moment kupno mobilnego komputera i chciałbym się Was poradzić jaki wybrać i czym się kierować by relacja cena - parametry była możliwie najkorzystniejsza

Kwota przeznaczona na zakup: tak do 3000 może 3500 ale i mniej też będzie dobrze
Rozmiar matrycy: niezbyt istotne (przewidywane podłączenie pod TV w mieszkaniu i praca na bezprzewodowej klawiaturze/myszce)
Główne zastosowanie: przeglądanie zasobów sieciowych, prace z programami biurowymi, obróbka zdjęć ewentualnie video, programy cad-owskie, modelowanie 3D.

Mi osobiście w oko wpadł asus zenbook tylko, że doradźcie w jakiej specyfikacji będzie najkorzystniejszy. Celowałem w i5/i7 a w niektórych występuje m3. Z tego co zauważyłem parametrów nie ma za dobrych a zależy mi na płynnej pracy bez zawieszeń.

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Witam,

Myślę że do takiego użytkowania 14 calowy, daje sporą mobilność. ASUS ZenBook UX410UA-8 i3-7100U/8GB/256+1TB/Win10
Matryca FULL HD matowa dobrej jakości, solidne wykonanie, procesor 7 generacji dwa dyski, dobre wyniki pracy na baterii, system w cenie, lekki i mobilny.

Ewentualnie model biznesowy Lenovo ThinkPad E470 i5-7200U/8GB/256/Win10X FHD
Matryca FULL HD IPS o dobrych parametrach, dobra jakość wykonania jak przystało na model biznesowy, wygodna klawiatura (z tego słynna thinkpady), Trackpoint, cichy i chłodny w codziennym użytkowaniu, niezłe czasy pracy na baterii, atrakcyjna cena.

Przestań wszystkim wklejać ciągle to samo …

Poczekaj na nowe ZenBooki z Kaby Lake Refresh (8-ma generacja Intel Core).

Właśnie miałem wrażenie, że już to gdzieś czytałem. A kiedy wychodzą te nowe ZenBooki? W sumie nie śpieszy mi się aż tak bardzo, a nowsza technologia na pewno będzie na plus. Dzięki wielkie za wskazówki

Pozdrawiam

Co jakiś czas coś nowego wychodzi wchodzą właśnie laptopy z procesorem 8 generacji jeżeli Ci się nie spieszy poczekaj do początku roku.