Kupno Laptopa do gier i multimediów do 3 500 PLN

Witam właśnie zbieram fundusze na nowy komputer i postanowiłem że mój pc jest dosyć muszę wreszcie wymienić mam zamiar kupna nowego pc ale stwierdziłem że jednostka jaką mam zamiar złożyć wyniesie mnie ok 5-6k więc uznałem że lepiej najpierw zakupie jakiegoś laptopa i tu pojawia się moja prośba znam się trochę na komputerach ale gustuje w komputerach PC uznałem że za laptopa chce dać ok 3500zł aktualnie pracuje więc to jest wartość którą mogę przesunąć po wstępnej analizie wybrałem Lenovo Y50-70 i5-4210H/8GB/1000 GTX960M, proszę o poradę czy jest to jednostka warta zakupu.Podkreślam że laptopa chcę w dużym stopniu przeznaczyć do gier i multimediów, ale i tak za ok pół roku kupie tego pc-ta więc ma byś to laptop wydajny ale będę go używał kiedy nie mogę skorzystać z pc.Jeśli laptop który wybrałem jest nieodpowiedni proszę o rady w wyborze.A właśnie mam istnieje jeszcze wersja z 16 gb ramu o 150 zł droższa.Laptopa chce kupić w serwisie x-kom.

Jak do gier to lepszy wybór będzie z i7 - http://www.x-kom.pl/p/261292-notebook-laptop-156-lenovo-y50-70-i7-4720hq-8gb-1000-gtx960m.html

Tyle tylko, że laptopy do gier wymagają dobrego układu chłodzenia - te modele poniżej 4tys są tzw. grzejnikami

więc albo niższe ustawienia podczas rozgrywki albo porządna podkładka chłodząca (chociaż ja nie wierzę w ich skuteczność)

Jeśli możesz trochę więcej wyłożyć kasy to chyba lepiej pójść w stronę MSI:

np.: - http://www.x-kom.pl/p/259537-notebook-laptop-156-msi-ge62-apache-i7-5700hq-8gb-1000-dvd-rw-gtx950m-fhd.html

 

Kase mogę dołożyć tylko nie wiem czy jest sens bo jak już mówiłem mam zamiar kupić pc-ta opartego na i5 6600k i gtx970 do tego 16 giga ramu i ten PC ma służyć do gier a na lapku ma mi pójść LOL i może jakieś 2-3bardziej wymagające gierki.Sam się zastanawiam czy warto inwestować w lapka do gier bo 4000 to sporo jak za laptopa.Co powiesz?

Ale muszę przyznać że ta i7 wygląda przyzwoicie,tylko pytanie czy różnica pomiędzy ta i5 4210h a i7 4720hq jest taka duża?

Jak dla mnie 16GB to już jest zbędne. Żadna z gier - nawet Wiedźmin nie wykorzysta więcej niż ~6gb ramu, a to naprawdę wymagająca gra, której nawet większość PC-tów nie może podołać, co dopiero laptopy. Większa ilość ramu niż 8gb to jedynie do użytku typu - projektowanie, rendering, gdzie wymagana jest duża pamięć wirtualna w danej chwili użytkowania. Na co dzień musiałbyś otworzyć z 50 zakładek z rozbudowanym flashem żeby to wykorzystać. Dołożenie ramu w przyszłości nie jest problemem, ram tanieje. Na start nie ma sensu nadwyrężać budżetu.

Mam opisanego przez Ciebie laptopa. y50-70 na i5, gtx 960m i 8GB ram. Dysk hybrydowy. Wiedźmin chodzi na max detalach w fullhd. World of Warships na full ma ok 40 fps. Podobnie fallout 4. Czuć że się nagrzewa, ale nie bez przesady. Nie mam żadnej podkładki chłodzącej, a sam sprzęt ma już 3 miesiące.

FHD W3 raczej nie na full detalach, chyba ze nie zauwazasz w ogóle przycięć, z wyłączonym hairworks i dopasowanym tam 1-2 ustawieniami faktycznie da radę.