Kupno laptopa - który wybrać


(Hitm3n) #1

Sprzęt elektroniczny zawsze będzie taniał (o ile znowu nie przyjdzie powódź, jak w Tajlandii...), więc byś się nie doczekał - chociażby z racji tego, że w tym tygodniu wyszła nowa generacja procesorów Intela - kupowanie drugiej byłoby krokiem wstecz. I to samo tyczy się innych podzespołów.

Tego laptopa za taką cenę raczej nie sprzedasz - nówki na allegro w tej cenie mają i3 (I lub II generacji), 4 GB RAM, chociaż nie zawsze z kartą graficzną dedykowaną.

Różnicę między C2D, a i5 odczujesz, sam miałem taką przesiadkę w lipcu.

Powiedz jeszcze, do czego będziesz wykorzystywał rzeczonego laptopa.

Ten Dell odpada - karta graficzna jest zintegrowana - jeśli będziesz chciał pograć, to raczej tylko w starsze tytuły. Ten tak samo. Acer jest nawet ciekawy, chociaż mimo wszystko karta graficzna nie jest super wysokich lotów. Asus podobnie - karta nie najlepsza - można wycisnąć lepsze w tej cenie. HP też nie ma najlepszej tej karty - wszystkie są porównywalne prawdę mówiąc (Acer, Asus i HP). Chociaż nie byłbym skłonny kupować HP - z tego, co się orientuję, to nieźle się grzeją i wciąż tego nie naprawili.


(Gural7) #2

http://www.x-kom.pl/p/75567-notebook-la ... t630m.html


(P Miodzio) #3

A zobacz sobie jeszcze tu http://www.x-kom.pl/p/75635-notebook-la ... gent=88535

lub http://www.x-kom.pl/p/75468-notebook-la ... gt525.html.


(Gural7) #4

Do grania w taniej cenie packard bell jest bezkonkurencyjny.


(Hitm3n) #5

Jak masz "na teraz" kupca, to sprzedaj, za rok nie sprzedasz go za tyle za żadne skarby.

Owszem, lepiej kupić blaszaka normalnego, jeśli ma być do gier przeznaczony. Aczkolwiek lepiej złożyć komputer od 0 i nawet te kilkadziesiąt złotych dać sklepowi za złożenie, jeśli sam się boisz lub nie wiesz, jak to zrobić (ewentualnie parę groszy kumplowi :P). Nie kupuj komputerów z allegro, ani ze sklepów, które są już złożone - najczęściej brak możliwości rozbudowy, kiepskie zasilacze, karty graficzne też często pozostawiają wiele do życzenia.