Kupno laptopa-porady i sugestie

Co sądzicie o laptopach , chciałbym jakiegoś kupić, to byłby mój pierwszy laptop, co polecacie ,wasze propozycje za i przeciw laptopom ,przeżycia z “przenośnymi kompami”

Przy zakupie zwracaj uwagę na wydajność i jeśli będziesz z niego korzystał “w terenie” to zwróć uwagę na baterie.

Jeśli chcesz grać nie kupuj go. Bo na nim nie pograsz sobie w tej cenie co miałbyś komputer… Myślę, że do okolo 3tys. pograłbyś sobie na lapku ale na średnuch detalach co na komputerze pograłbyś sobie na max detalach… Więc tutaj musisz się zastanować do czego byłby Ci potrzebny laptop…

Ogólnie chodzi o net w terenie (orange free) ,gg, a z gier głównie heroes III ,worms armageddon,diablo 2 ,winamp i program ulead visual studio 11

Witam, chciałbym uzyskać informację przedmiotu z kategorii laptop o takich parametrach : 2,5Ghz intel core,4Gb ram,dysk twardy z 300Gb i kartą graficzną GeForce o fizycznym taktowaniu 512Mb z funkcją CUDA,OpenGL,PhysX,DirectX 10. Przetwarzaniu 256bit’ów i kości pamięci GDDR3. Chodzi mi o wydajną kartę do moich osobistych upodobań i pracy. :wink: Pozdrawiam za podanie właściwego linku/sugestii i odpowiedzi :wink:

Ja specjalistą w tych wszystkich parametrach nie jestem więc nie chcę wprowadzać Cię w błąd ale może pomoże Ci ten artykuł, na który trafiłem jakiś czas temu https://ithardware.pl/poradniki/jak_wybrac_dobrego_laptopa_poradnik_krok_po_kroku-846.html . Ja sam niebawem będę kupował nowy sprzęt i skorzystam z tych wskazówek.

SKąd tą bzdurę wytrzasnąłeś?

A tą?
O dysk 300 gigabitów też należy wspomnieć, nie masz pojęcia nie zabieraj głosu.
Czytaj, wyciągaj wnioski, ucz się a jak nie rozumiesz to pytaj.

Jakie informacje chcesz uzyskać i na jaki temat bo to co napisałeś to jakiś bełkot…

1 polubienie

Polecam omijać szerokim łukiem plastiki z marketów.
Chesz coś dobrego co posłuży długie lata to celuj w ThinkPada lub Probooka, raczej coś z i5 pod maską.
Nie musi być nowy, ja używam ThinkPada X201 od długiego czasu, nie oddam go za żadnego nowego.
Nie chcesz marnować dużego funduszu to rozejrzyj się za jakimś poleasingiem, dostaniesz solidny sprzęt z legalnym nowym systemem i gwarancją.
Za takim wyborem przemawia też klasa produktów, za którą podąża jakość wykonania, użytych materiałów i solidność wraz z niezawodnością.
Lepszy 5-cio letni Mercedes wyższej klasy czy niskiej klasy koreańczyk za podobną kwotę?
Zdania mogą być podzielone ale wyposażenie robi w swoje a w przypadku poleasingowych komputerów płacisz za sporo lepszy i mocniejszy sprzęt kilkakrotnie mniej.

1 polubienie

ja bym polecał jakiegoś della albo lenovo :slight_smile:

Mianowicie dziękuję za uwagę i porządną poradę na temat tego jak posługiwać się własnym budżetem w kierunku gabarytów sprzętowych i wyboru ich jakości postaram się jak najszybciej odpowiedzieć jak już przystąpię do zakupu jakiego kolwiek laptopa :wink: