Kupno laptopa z Windows 7

Witam mam zamiar kupić laptopa Packard Bell Easynote TM85-720 jest tam zainstalowany win 7 mogę na takim laptopie zainstalować win xp?

Możesz o ile znajdziesz sterowniki na XP.

Zapytaj też w sklepie o możliwość downgrade do Windows XP, bo po co usuwać system i “marnować” licencję.

Pozdrawiam!

Przyłącze się do słów @roobal

Jak ci tak bardzo zależy na systemie XP to zapytaj w sklepie o możliwość downgrade.

Proponuje potestować zapoznać się z systemem Windows 7, mam lapotopa o gorszych parametrach (procesor Intel Pentium Dual Core T2330 1,6GHz, 3GB RAM) od tego co ty nabyłeś, i Windows 7 chodzi szybko i stabilnie.

hmm, sprzęcik będzie się marnował na xp, 7 to bardzo dobry system.

a niby jak?

Na przykład nie wykorzystasz całej pamięci RAM, brak DirectX 11. Instalowanie takiego przeżytku na tego typu laptopie jest co najmniej dziwne. 7 będzie działał o wiele lepiej na tym sprzęcie niż XP. W ogóle to nie warto w czasach Windowsa 7 pchać się w XP.

Możesz. Nikt tego nie zabrania póki co.

Będzie kilka kłopotów.

Instalacja XP na kontrolerze SATA.

Instalacja dźwiękówki HD Audio.

Instalacja poszczególnych sterowników, wszak producent dostarcza komplet sterowników do 7 ii tylko 7. http://www.packardbell.dk/pb/da/DK/content/download

Jest opcja pobrania pakietu sterowników do siódemki i próba instalacji ich na XP. Może 1/3 uda się zainstalować. Resztę trzeba wyszukać w internecie samemu. Przydałoby się wygenerować spod se7en jakiś raport zainstalowanego sprzętu (HWinfo, Everest czy co tam lubisz z działu: http://www.dobreprogramy.pl/Identyfikac … ws,85.html )

Kupa roboty, nie zawsze do końca się udaje.

Domyślam się, że 7 chodzi przyzwoicie na tym sprzęcie, tylko chodzi o przyzwyczajenia? Bo moim zdaniem łatwiej jest obecnie dostosować do siebie win7, niż zainstalować XP.

:expressionless:

Próbowałeś kiedyś, bo mam nieodparte wrażenie że nie :stuck_out_tongue:

Konkretnie do Packard Bella, nie ale na jednym Acerku kilka driverów Vista-> do XP dało się wcisnąć. Jeszcze lepiej działa w drugą stronę, zwłaszcza na Compalach.