Kupno laptopa

Witam,

Chcę zakupić laptopa i mam nadzięję, że szanowni użytkownicy pomogą mi w tym wyborze.

Z góry przepraszam za długi post, ale chciałem się jak najbardziej określić, chętnie odwdzięcze się jakims przelewem za dobre rady :slight_smile:

Wybieram się na studia, więc przyda się coś mniejszego niż stary, wysłużony pecet.

Wydaję mi się, że nie jestem wymagającym użytkownikiem, choć zależy mi na szybkości działania systemu (więc myślę o 64-bitowym systemie), szybkością poruszania się po nim, bez zbędnego czekania aż pojawie się zawartość folderu (choć to też może zależec od ilości danych mieszczących sie w nim oraz aktualnei uruchomionych procesów jak domniemam).

Laptop ma służyc przede wszystkim do Internetu (bez niego jak bez ręki;) ) oraz programowania i tworzenia stron etc. Jeśli laptop będzie włączony to również odtwarzacz muzyczny i podlączone głośniki 5.1 więc zależy mi na jakości dźwięku, od czasu do czasu nie zaszkodzi pooglądać jakiś film, w gry raczej nie gram, choć byłoby miło jakby GTA SA czy Counter-Strike chodziły w miare płynnie (choć to nie priorytet), oprócz tego zamierzam czasem pobawić się programami graficznymi.

Przejrzałem stronę http://jak-wybrac-laptopa.wieszwszystko.com i postaram się przybliżyć co bym wymagał.

Matryca: z początku myślałem, o 12"-13" gdy jeszcze byłem zainteresowany dotykowym wyświetlaczem, jednak posiadanie tego dobrodziejstwa nei jest konieczne a drastycznie wpływa na cenę. Nie chcę też za dużego, chodzi mi pogłowie maksymalnie 15", gdyż i tak zamierzam zakupić monitor pokroju Samsunga 223dw. Wspomniałem i programowaniu - linie kodu etc ;). Co do typu powłoki to sam nie wiem jaka jest najlepsza, nie chcę aby moje oczy się meczyły przez moje wielogodzinne sie wpatrywanie w ekran.

Procesor: Wiadomo, im syzbszy, tym lepszy…

Dysk twardy: Myślę, że ~250GB by był w sam raz na moej potrzeby bez zbędnych zmartwień o brak miejsca. w miarę szybki, nie lubie ‘mulenia’.

Interfejsy: koniecznie minimalnie 3złącza USB, WiFi, BlueTooth, mozliwośc podlączenie monitora, wbudowane głośniki oraz wejścia na podlączenie zestawu 5.1 i mikrofonu, choć byłoby miło, jakby mikrofon również był wbudowany. Może się przydać kamera…

czytnik kart pamięci oraz TV-out.

co do gniazda PCMCIA to nie wiem czy może sie przydać… na co?

Pamięć RAM: im więcej, tym lepiej, 2GB to minimum, ale 3 to już by było miło, nie mówiąc o 4:>

Waga: przeboleję cięzkiego laptopa, nie jest to problemem.

Wskaźniki: TouchPad by był najodpowiedniejszy, szczególnie podobają mi sie takie jak są w laptopach firmy hp (np. seria tx) takie wgłębienia, przyjemne uzytkowanie, ładny wygląd, szczególnie wygodne by było gdyby miał pasek przewijania koło touchpada.

Długość czasu pracy na baterii: oby jak nadłuższa, zawsze można by przedłużyc wylączając bluetootha, wifi itp. Będąc w podróży chciałbym jakiś fim pooglądac nie martwiąc sie, że akurat bateria padnie.

Inne: Przyzywczaiłem się do dodatkowcyh dydeykowanych przycisków jak głosniej, ciszej, mute czy klawisze muzyczne, choć to nie jest koniecznością, najbardziej zależy mi na przycisku mute(choć zawsze to mozna rozwiazac skrótem klawiaturowym).

Własnie korzystam z hp tx1000, spisuję się bardzo dobrz,e ciszy oko wyglądem oraz jest poręczny. Dlatego najbardziej skłaniam się do tej firmy póki co, jednak proszę o radę, gdyż można znależć laptopa, który kryję pod obudową ogromną moc :slight_smile:

Nie podaję maksymalnej ceny, gdyż miałbym mozliwość sprowadzenia go sobie z USA (co z róznicą napiecia?) lub Anglii, a jest m gotów na niego wydać ponad 2300zł.

KOlega namawiał mnie do produktów Apple, jednak nigdy nawet nie miałem okazji z nich korzystać, ceny nie są zadowalające, ani gama software do niego, tymbardziej, keidy chcialbym sie zająć programowaniem to nie za bardzo jest możliwe, choc wiem, że mozna tam tez uruchomic jakos XP.

Na co dzien chcialbym uzywać systemu Windows XP (dlatego dobrze zeby pod niego były sterowniki), bez Visty to sie raczej nie uda kupić, a jej zamulanie nie za bardzo mi odpowiada. Spróbuję tez Ubuntu, ale XP musi byc na stałe przynajmniej przez wgląd na tworzenie software.

http://www.allegro.pl/item432820960_asu … turbo.html

stery do XP/Visty są tu

http://downloadcenter.intel.com/filter_ … bmit=Go%21