Kupno Laptopa

Witam.
Jestem zielony w tym temacie i nie znam się na komputerach. Planuje kupno laptopa. Głównie ma służyć do oglądania filmów, przeglądania internetu, portali społecznościowych, muzyki, Gry typu lol czyli niezbyt wymagające. Znalazłem coś takiego i stąd moje pytanie. Czy się nada?
www.x-kom.pl/p/379244-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-320-15-a6-9220-4gb-1000-dvd-rw-win10x.html?partnerid=100448925&sm12=Mzc=&ts=1506348938&token=934ccb5676db58a26306825745166591
Proszę o wasze opinię i z góry dziękuję :wink:

Pozdrawiam.

Portale społecznościowe- +
Filmy- +
Portale- +
Muzyka- +
gry - -

By pograć w gry typu LOL w miarę komfortowo to potrzebujesz minimum Geforce 940 MX. Laptop z taką grafiką i niskonapięciowym i3 to koszt rzędu 2200-2700 zł.

LAPTOPY DO NIEDZIELNEGO GRANIA

Dorzuciłem 8GB RAM, bo na 4 sam W10 + przeglądarka to bywa mordęga.

Na integrze Intela od biedy da się grać, ale nawet LOL potrafi mieć na nim mocne dropy co przeczy idei płynnego grania.

To co podałeś w linku to magazynowe leżaki. O ile lubię AMD To taki zestaw do grania, nawet w słabe tytuły jest nic nie wart.

1 polubienie

Na starym laptopie mam procesor Intel Pentium coś tam nie pamiętam dokładnie i w miarę okej Chodzi LOL może nie ma szału gdyż jest to tylko 40fps ale jakiś graczem nie jestem więc coś w tym okolicach mi wystarczy

Cenowo wiele się nie zmienia, jeżeli celujemy w laptopy bez dedykowanej karty graficznej, a ja odradzam zakup laptopów z procesorami starej generacji - nie opłaca się.

Osobiście doradzam ten model

Ok, są tańsze, ale to wydajnościowa i jakościowa padaka, Jak kupujesz nowe to bierz świeży sprzęt - dłużej się nacieszysz.

1 polubienie

Rozumiem to i też wolałbym coś lepszego lecz muszę zmieścić się w 1500 złotych wraz z systemem. Więc raczej czegoś zbyt dobrego nie znajdę w tej cenie.

No niestety raczej nie. Nawet sprzęt z Pentium n4200, który od biedy ciągnie LOLa to koszt 1800. 1600 to minimum do czegokolwiek, ale to już jest naprawdę ograniczony sprzęt, który szybko da znać, że się do niczego nie nadaje. Zresztą takie laptopy jakością wykonania zostawiają wiele do życzenia. Zostaje Ci dozbieranie do czegoś rozsądniejszego, albo poszukanie jakichś używek, choć to też będzie trudne. Niestety poniżej pewnego poziomu nie można zejść z ceną, bo w którymś momencie zostaje sam szrot.

1 polubienie

Ten laptop wyżej naprawdę się do niczego nie nadaje? Czytałem opisy o procesorze itp i nie wygląda to tak złe lecz wiadomo jak to z opisem… Ważne, żeby sprzedać.Lecz szczerze mówiąc myślę, że wystarczyłoby coś takiego. Ale gdy naprawdę się nie nadaję to muszę przemyśleć sprawę.

Kupując tego laptopa, względem starego nic, a nic nie zyskasz. To jest budżetowy laptop, który do gier, nawet takich jak LOL się nie nadaje.

Jakiś celeron byłby lepszym wyjściem?

Celeron to budżetowa wersja pentiuma. Wiele się nie zmieni.

1 polubienie

Przeglądałem sporo laptopów w tej cenie, czytałem o procesorach i wychodzi na to że w tym budżecie Najlepiej wypada właśnie ten AMD.

W tym budżecie może i owszem, ale to i tak marginalne różnice. W tej cenie niczego sensownego nie znajdziesz do grania - do Internetu te laptopy ok, ale o sensownym graniu, nawet w niewymagające tytuły pokroju LOL zapomnij. Skoro teraz masz 40 FPS to na tych nie będziesz miał wiele więcej. Czy jest sens wymieniać laptopa na to samo? Raczej nie. Laptop to nie może być dodatek do zakupów bułek w markecie, bo pan z obsługi powiedział, że to jest dobre. To musi być przemyślana decyzja, podparta odpowiednim przeanalizowaniem oczekiwań i dostępnego na rynku sprzętu. Ile to już razy dostawałem laptopy do naprawy, bo muli, wolno działa, strony się nie ładują czy nie da się grać. Ze szklanki soku pomarańczowego 25% Jacka Danielsa nie zrobię… Trzeba mieć świadomość, że dobry sprzęt swoje kosztuje.

W sumie masz rację… Pozbieram jeszcze trochę i kupię coś sensownego. Wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam.

1 polubienie

Testów AMD A6 9220 brak, podobnie jak integry R4. Niemniej jako punkt odniesienia można wziąć HD8550M, który jest trochę szybszy od R4 z APU A6 9220. https://www.notebookcheck.pl/AMD-Radeon-HD-8550M.84572.0.html W testach gier jak widać przeważa kolor czerwony- brak płynności. W twoim wypadku byłoby tylko gorzej. Dozbieranie i zakup czegoś sensownego to najlepsze wyjście.

1 polubienie

U góry został podany zdecydowanie lepszy model ja bym jeszcze dołożył do Acer Aspire 5 i3-7100U/8G/500/Win10 GT940MX FHD
z matrycą FULL HD IPS lepszej jakości niż tradycyjne TN dodatkow FULL HD zapewni większy obraz roboczy.

To możemy sobie gdybać najlepiej wypełnij:

  1. Kwota przeznaczona na zakup:
  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
  5. Osobiste preferencje:
  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)
  1. Do 1500
    2.15 cali lub więcej
  2. Muzyka, filmy, przeglądanie internetu, portale społecznościowe, niezbyt wymagające gry
    4.W sumie to tylko matowa matryca więcej nie mam.
  3. W sumie brak.
    6.Z system w sumie obojętnie jaki lecz teraz wszędzie jest 10.

Z systemem i tutaj robi się problem zostaje Lenovo który zaproponowałeś z AMD lub laptopy używane biznesówki najlepiej.

Do gier itp. dobre są firmy dell sama mam :slight_smile: Zajrzyj tutaj na pewno coś znajdziesz dobrego i w dobrej cenie: https://www.komputronik.pl/category/12615/laptopy-do-gier.html?prod[]=337&filter=1#!#%23products-list

Jest sens odświeżać temat z października?