Kupno Macbook'a

Tak, strona Apple którą podałem to najlepsze miejsce do nabycia ich sprzętu. Dlaczego?

  1. Jest o dziwo najtaniej.

  2. Są zniżki edukacyjne dla studentów.

  3. Sprzęt jest w 100% pewny i pochodzi prosto od producenta.

  4. Nie ma absolutnie żadnych problemów z ewentualną gwarancją sprzętu. Serwis Apple nie ma sobie równych, wymieniają komp na nowy w ciągu 3 dni roboczych.

Przy sprzęcie za tyle forsy to bardzo ważne, żeby móc szybko i bezproblemowo oddać na gwarancję i równie szybko otrzymać sprawny model. Awarie ich sprzętu to rzadkość (nigdy się nie spotkałem) ale to tylko elektronika i zawsze się coś może trafić.

Zainteresował mnie punkt 2 . Znizki ? Ale tylko dla studentów czy równiez dla uczniów ?

http://www.apple.com/pl/students/

Z tego co widzę nie tyczy się to uczniów, tylko studentów uczelni wyższych…

Ciekawe :wink: dzieki za info .

bq95 Ze wszech miar odradzam zakup tego z braku lepszego określenia hmmm sprzętu. Apple produkuje zabawki, przenośne terminale płatnicze przepłacone 3x.

Zamiast laptopa kupisz sklejoną na amen zabaweczkę, w której nie można wymienić NIC. Do tego z roczną gwarancją, chyba, że dopłacisz 10% ceny. Ta zabaweczka jeśli dobrze trafisz, może nie mieć zadrapań, wgnieceń, plam na matrycy, badpixeli itd, co oczywiście NIE PODLEGA gwarancji ponieważ to crap. Masz jakieś szanse jeśli wykupiłeś Care Protection Plan, ale w sumie niewielkie. Poza tym zależy jak trafisz, czy na matrycę LG czy Samsunga, różnica jest widoczna gołym okiem:

Do tego dochodzi koszmarna wentylacja, komp się przegrzewa zwykle zanim osiągnie obciążenie w którym w zwykłych laptopach włącza się turbo w prockach Intela, które i tam siedzą.

Do tego koszmarne problemy z gwarancją i długi czas oczekiwania na naprawę, jeśli w ogóle coś raczą naprawić. Takich problemów nie ma np HP.

Zanim wyrzucisz kasę w błoto wiedz, że

  • nie wymienisz w nim baterii

  • nie wymienisz w nim dysku

  • nie wymienisz w nim pamięci

Najtańszy model nazywa się laptopem, a nie ma nawet dedykowanej karty graficznej, czytaj - laptop za 8 000 z integrą.

Do tego koszmarnie napisany system z zabezpieczeniami na poziomie z przed 10 lat, kosmicznie niekompatybilny ze wszystkim co zwyczajnie na innych systemach działa, słowem droga przez mękę.

Wybieraj, czy chcesz się w to bawić. Aha, to nie jest komputer do grafiki, powtarzam to zabawka. Na koniec cytat.

I mój wpis o tej zabawce - http://www.dobreprogramy.pl/Xanthia/Jak … 35024.html - w komentarzach jest jeszcze więcej ciekawostek :wink: (oczywiście oprócz bicia piany przez fanboyów, którzy zaprzeczają udowodnionym faktom).

Pozdrawiam :slight_smile:

Wiedziałem, że się pojawisz.

Nie słuchaj bełkotu tej hejterki. Ona wkleja ten sam tekst wszędzie gdzie jest tylko o Apple mowa.

Na szczęście bq95 już przyznał, że nie zamierza słuchać ■■■■■ół ludzi, którzy o Apple nic nie wiedzą i sprzętu na własność nie używali. A taka właśnie jesteś, Xanthia.

BTW, nie ma to jak nie odróżniać MacBooka Pro z Retiną od zwykłego MacBooka Pro. Wbijesz sobie do głowy wreszcie, że to dwa różne komputery?

Może wypowiadaj się w swoim imieniu, nie czyimś? Taka dobra rada na przyszłość :slight_smile: Już kiedyś odradzałam coś komuś - zakup-apple-imac-watpliwosci-t458996-15.html i co? Wyszło na moje ;]

Co do Apple, to niestety wiem więcej od wielbicieli tej marki z klapkami na oczach i śpiewem o emezingach na ustach co już niejednokrotnie udowodniłam.

Nie prosiłem cie o rady, wiec schowaj je bo sama potrzebujesz ich bardziej.

Jakbyś łaskawie przeczytała wątek zamiast trollować, to byś wiedziała czemu tak napisałem.

A ja Ciebie o opinię na mój temat. Zresztą nikt nie prosił. Szczególnie, że jest krzywdząca i kłamliwa. Niech chłopak ma pojęcie w co się pakuje ;]

Naprawde nie wiem . Podobnie było jak kupowałem Iphona… też wysłuchwałem różnych porad użytkowników , jedni mówili że Apple to ■■■■ , jedni wielbili niczym bóstwo . Kupiłem . Używam . Uważam że jest okej .

ja dlugo bronilem sie przed MacBookiem, teraz po 2 latach uzytkownia jest jedna rzecz, ktora sprawila ze nie wroce do innych laptopow - system operacyjny. jest absolutnie mistrzowski, stabliny, intuicyjny itd zapomnialem jak to jest wylaczac komputer, zawsze tylko usypiam. pomimo ‘niechlujnego’ uzytkowania nic sie nie wiesza itd.

do grafiki i pracy biurowej sprawdza sie w 100%.

lukki86 Oczywiste bzdury, niestety OSX to najgorszy system jaki kiedykolwiek napisano (co udowadnialam nie raz) Nie używasz polskich znaków. Taki z Ciebie hipster? :smiley: A może z ajpada piszesz? Nie umiesz sobie zrobić ą ć i ś? A wierz mi, da się! Nawet na tej nędznej podróbce tabletu… :lol:

Pani powyżej jak zwykle pisze bzdury.

Kupiłem MacBooka i do PC już nie wracam. OS X uzależnia i jest najlepszym systemem z jakiego korzystałem. Z czystym sumieniem polecam :wink:

A cóż tam takiego wspaniałego?

  • zero możliwości kustomizacji systemu poza zmianą tapety? Ileż to tematów możesz zainstalować na OSX? Proszę, wymień. Pod dowolnym środowiskiem uniksowym są ich tysiące, wygłąd okien, gadżetów, przycisków, pol tekstowych, pasków przewijania i postępu, do tego dowolne kombinacje dekoracji okien a do tego przeważnie dowolny zestaw kolorów, oraz dowolny temat ikon i fontów. Wszystko niezależnie. O tapetach naturalnie nie wspomnę.

Podałam jeden prosty przykład, wymień proszę więcej “zalet” OSX, które stawiają go podad (dobre sobie) choćby windowsem, albo linuxem. Wymień cóż takiego Ci się podoba.

Pod OS X możesz korzystać ze srodowisk typowych dla Linuksa i Uniksa, jak Gnome, KDE, fluxbox etc. Masz dostęp do kodu żródłowego kernela i wielu innych aplikacji, a więc możesz je w dowolny sposób zmodyfikować i dostosować do własnych potrzeb, a tego WIndows nie potrafi z oczywistych powodów. Ostatnia rzecz dotyczy konfiguracji OS X i jeśli spojrzysz na rzeczy takie, jak bash, Apple script i wiele uniskowych aplikacji oraz polecen stworzonych specjalnie dla OS X to wystarczy zajrzeć na strony, jak Mac OS X Hints, aby sprawdzić co dokładnie możesz lub chcesz zmienić w najpopularniejszej wersji system Unix:

http://hints.macworld.com/

Poza tym jest masa książek stworzonych specjalnie dla użytkowników Uniksa, którzy chcą korzystać z OS X.

Poniżej przedstawiam komentarz osoby, ktory ma ogrmomny wkład w rożwój systemów Unix i jego opinia na temat Mac OS X:

"And yet you’ve been famously cool about Linux.

Re-implementing what I designed in 1979 is not interesting to me personally. For kids who are 20 years younger than me, Linux is a great way to cut your teeth. It’s a cultural phenomenon and a business phenomenon. Mac OS X is a rock-solid system that’s beautifully designed. I much prefer it to Linux."

http://www.wired.com/wired/archive/11.12/billjoy.html

Co właściwie jest interesującego w Windows? Przecież nikt praktycznie nic nie wie na temat tego systemu operacyjnego i to łącznie z redakcją tego serwisu.

Dla mnie Linux to głównie kernel I XNU znany z OS X pełni podobną rolę i jeśłi dobrze kojarzę jest wydawany na nieco mniej restrykcyjnej licencji. Używam dystrybucji Linuksa znanej jako Ubuntu oraz OS X i uważam, że Windows w porównaniu do nich pod żadnym względem nie przypomina ani jednego z tych systemów operacyjnych, co jest czymś naprawdę złym. Microsoft zrobił coś naprawdę okropnego porzucjąc rozwój system Xenix (Unix) na rzecz bardziej paskudnego i ogranczonego systemu DOS (potem WIndows), którego przez wiele lat starali się nieco poprawić.

Dodane 20.04.2013 (So) 5:08

Niech pomyślę skoro używasz systemu Linux, a w OS X masz dostęp do wielu tych samych aplikacji open source to należy przyjąć, że te aplikacje są tak samo złe pod każdym systemem operacyjnym, więc aplikacje jak np. bash, gIt, webkit, OpenSSH, cron etc. Wszystkie te aplikacje są cześcią OS X (lub innych systemów Unix, Linux), a więc fakt, że używasz ich pod Linuksem oznacza, że twoim zdaniem nieświadomie korzystasz z najgorzej napisanego systemu, jaki kiedykolwiek powstał.

@mateo14 ja bardzo doceniam to co tutaj napisałeś, ale do Xanthia nie dociera. Ona nie myśli, jest hejterką, pisze w kółko te same puste slogany. Nie trać czasu na tłumaczenie jej czegokolwiek, bo grochem o ścianę. Ja już probowałem, udowadniałem jej że pisze bzdury, ale ona dalej swoje.

Od siebie dodam, że OS X to system do tańca i do różańca. Z jednej strony nadaje się na codzień idealnie, spełnia swoje zadanie, po prostu działa i nic się nie sypie. Z drugiej strony to UNIX i jeśli chodzi o możliwości to “sky is the limit”. Można zrobić właściwie wszystko. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie w tym systemie, poza zapalonymi graczami.

Równie dobrze mógłbyś napisać, że pod windowsem mogę sobie uruchomić wirtualną maszynę i mieć dostęp do aplikacji linuksowych, zresztą da się to zrobić w miarę dobrze, widziałam kiedyś aplikacje linuksowe działające w oknie a chodzące rzeczywiście na VirtualBoxsie. Oczywiście jest też coś takiego jak KDE dla Windows, muszę to wypróbować kiedyś. Niestety Twoja wypowiedź nie ma sensu, bo jądro OSX jest napisane przez Apple, do tego cała masa źle napisanych sterowników - to one zwalniają działanie tych dobrze napisanych programów. Co mi da dostęp do Gnome, skoro będzie on korzystał ze sterowników obrazu napisanych przez specjalnej troski programistów Apple z Malezji za miskę ryżu…

Poza tym skoro OSX jest taki wspaniały to dlaczego jedną z najważniejszych z ostatnio wydanych poprawek do OSX ML oprócz bonów prezentowych było ułatwienie instalacji Windows8 na makach? :smiley: W ogóle dlaczego windows na makach jest tak popularny, skoro to OSX jest najlepszy? Po co komu protezy? :smiley:

Po pierwsze, jest to najbardziej popularny i najlepiej przetestowany system operacyjny - bety są dostępne publicznie i rozwijane latami, tu nie ma 3 miesięcy testów na niewielkiej grupce użytkowników przed wydaniem finalnej “nowej wersji” kolejnego OSX wyliniały kocur. [-X Po drugie, raczysz kpić. Nikt nic nie wie o windowsie? To, że Ty nic nie wiesz (Twoja wypowiedź o tym świadczy), nie oznacza, że inni nie wiedzą ;] Po trzecie natomiast - ilość oprogramowania i konkurencja - im więcej użytkowników, tym więcej pomysłów, a co za tym idzie lepsze aplikacje… > Niech pomyślę skoro używasz systemu Linux’ date=’ a w OS X masz dostęp do wielu tych samych aplikacji open source to należy przyjąć, że te aplikacje są tak samo złe pod każdym systemem operacyjnym, więc aplikacje jak np. bash, gIt, webkit, OpenSSH, cron etc. Wszystkie te aplikacje są cześcią OS X (lub innych systemów Unix, Linux), a więc fakt, że używasz ich pod Linuksem oznacza, że twoim zdaniem nieświadomie korzystasz z najgorzej napisanego systemu, jaki kiedykolwiek powstał.

Napisałeś tyle, a sens jest taki, że Twoje wypowiedzi są pozbawione logiki, chwili zastanowienia i niestety sensu…

Skoro ja nie myślę, to co można by napisać o was obu? :wink:

Tu już zaczynasz się powtarzać. W testach (do znalezienia wyżej w moich postach) mimo wszystko Ubuntu wygrywa z OSX i to znacząco, a to świadczy o tym, który system jest lepszy :wink: