Kupno mikrofonu


(Piowol12) #1

Witam! Jak w temacie, chciałbym nabyć mikrofon do ceny max. 300 zł . Potrzebuję go do nagrywania mowy (głównie chodzi tu o let’s play’e) . Musi mieć on wejście USB, abym mógł podpiąć go do komputera bez żadnego dodatkowego sprzętu. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku w tej cenie. Mam nadzieję, że pomożecie. Dzięki.


(pstrowsky) #2

Zainteresuj się mikrofonami pojemnościowymi, niestety za tę cenę wybór będzie nieduży ale z jakości na pewno będziesz zadowolony. Dla przykładu MXL 990 kosztuje na pewnym popularnym serwisie aukcyjnym 350zł razem z walizeczką i koszykiem. Warto mieć do tego gąbkę albo pończochę albo jakiś inny, gustowny filtr poszukaj sobie takiego zestawu.


(Piowol12) #3

Patrzyłem na ten mikrofon. Faktycznie jest taki zestaw z walizką i innymi bajerami, tylko że problem jest taki, że ta wersja nie jest na USB. Na mikrofonie USB jest napisane 990 USB a na tym nie ma. A co myślicie o czymś takim : http://www.redcoon.pl/B256413-SAMSON-Go … C5%9Bpiewu . Wydaję się być dobry i ma dobrą opinię. Ma go ktoś? Może znacie jeszcze jakieś dobre (jak na tą cenę) mikrofony pojemnościowe?


(pstrowsky) #4

Jest wersja phantom i USB po prostu trzeba zapytać sprzedawcę lub poszukać samemu. Podaję link do pierwszego wyniku z Google. http://www.mydukkan.com/urunler_detay.a … 24&gid=936

990USB_1.jpg

Tego SAMSONa nie znam trzeba by dorwać jakieś recenzje/próbki. Poza tym jeśli postawisz dobrą pojemnościówkę bezpośrednio na biurku to możesz być pewien, że będzie zbierać wszystkie stuki i trzaski nie tylko z biurka ale czasem nawet od sąsiadów i z ulicy. Więc albo jest to słaby mikrofon albo doświadczysz w/w problemów.