Kupno mini laptopa


(Ugk) #1

Witam!

Zamierzam kupić na studia mini laptopa na którego chce wydać nie więcej jak 1500 zł

Szukając po internecie nie wiele znalazłem (nie znam się za bardzo na laptopach a wszystkie wyglądają podobnie) więc udałem się do Media Markt gdzie sprzedawca polecił mi taki sprzęt Samsung NP-N150-JA01PL z Win7 w cenie 1299 zł http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/mininotebooks/NP-N150-JA01PL/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=spec&fullspec=F

Mam kilka pytań...

Czy będzie to dobry wybór?

Orientuję się, że laptop posiada kartę grafiki Intel GMA 3150 (nie zintegrowaną). Czy laptop obsłuży gierki typu Doom i duke nukem 3d?

Laptopy które jeszcze zainteresowały mnie na półce to Asus EEEPC 1000 HD (XP), Samsung N130-KA01PL(XP) oraz Samsung N130-HAP1PL (Seven)

Który z tych wszystkich sprzętów będzie najlepszy? Pytam ponieważ nie chcę kupić czegoś co nie obsłuży nawet ,,Sapera" :slight_smile:

Jakie ewentualnie laptopy Wy byście polecili (mini, do 1500 zł)


(MaRa) #2

GMA 3150 to grafika zintegrowana. Ale całkiem wydajna. Do Dooma 3 starczy.


(stalesz) #3

Zwróć uwagę,że większość netbooków nie posiada napędu DVD-więc jakie gry ?


(Wojteko10) #4

A nie można wgrać przez pena :-)?


(Ugk) #5

a w ogóle jakieś z tych małych posiadają? bo z tego co widziałem to żadne. Zawsze można podłączyć stacje dysków na USB :slight_smile:


(Pcz 07) #6

Z tego co widzę to sprzedawca polecił ci dosyć dobrego netbooka z najnowszą platformą procesora atom i grafiką. I niby wszystko cacy tylko jedna rzecz mnie nie przekonuje w takim połączenia a mianowicie Windows 7 na pokładzie. Bo ten procek niby nowy ale nadal 1,66 a grafika wszystkiego nie nadrobi. Komputerek miodzio ale ja bym chciał na takim jednak Windowsa xp, sprawdzonego na tego typie sprzęcie :slight_smile:

Żeby nie być gołosłownym posiadam acera aspire one d250, nie będę go specjalnie zachwalał, bo parametry ma jak każdy, przekonał mnie swoim wyglądem i jakością wykonania, choć dla niektórych wątpliwa, ale mówią to ci, którzy chyba nie mieli kontaktu z komputerami acera od jakiś 2 lat, dużo nadrobili i kilkoro wyprzedzili :lol: ale rym :lol:


(Ugk) #7

no więc kupiłem tego pierwszego laptopa i jestem bardzo zadowolony, udało mi się nawet odpalić GTA3 które chodzi bez problemu :smiley:

dzięki wszystkim za pomoc