Kupno monitora, naprawa tymaczasowego


(Montarowiec) #1

Witam!

chciałem kupić nowy monitor, albo naprawić tymczasowego

monitor na którym jestem został obszczany przez kota^^ sprawa wygląda tak:

http://zapodaj.net/53b3c3fb83323.jpg.html

http://zapodaj.net/f04c2e29c8d67.jpg.html

http://zapodaj.net/d45fa42939bde.jpg.html

chyba się nie da naprawić?

to jaki mam kupić monitor?

mam z 1000zł 

nie che tyle wydawać

wole jak najtaniej :slight_smile:


(józeek) #2

Najtaniej będzie ubić kota. A żeby mój wpis był choć trochę konstruktywny, rozumiem że gwarancja już się skończyła? Kot nasikał na monitor kiedy był włączony czy nie, czy dopiero jak włączyłeś zorientowałeś się że nasikał? Spróbuj rozkręcić obudowę i zobaczyć co w trawie piszczy, nie masz nic do stracenia wydaje mi się, gwarancji nie stracisz jeśli już jej nie masz. Wydaje mi się że jeśli nic nie uległo sfajczeniu to po osuszeniu powinno działać. Ewentualnie można by przejechać styki itp. acetonem, oczywiście po odłączeniu sprzętu od prądu. otem niech przeschnie i zobaczyć. Kiedyś myłem TV pianką do LCD, a ma tak dziadowsko spasowaną obudowę do matrycy że chyba trochę pianki dostało się pod obudowę po włączeniu TV też przy jednej krawędzi zniekształcony obraz, wystarczyło wyłączyć TV od prądu na godzinę, i jakoś działa dalej bez problemów.W monitorze 8 letnim skolei padły mi kondensatory i w zasadzie nie było podświetlenia matrycy, wystarczyło wymienić kondensatory, oczywiście nie robiłem tego ja, i monitor dalej działa bez zarzutu(różnica taka że system rozpoznaje go teraz jako domyślny Plug&Play). Ewentualnie idź najpierw tam gdzie naprawiają takie rzeczy, co tam ci powiedzą, jak powiedzą że się nie da to dopiero wtedy sam pokombinuj. Ale lecieć od razu po nowy? Producentowi pewnie na rękę. Ale jeśli niskim nakładem kosztów i środków da się uratować i miałby pochodzić rok to po prostu kombinuj.


(Atronics) #3

zależy pod jaki sprzęt ,ale

http://www.morele.net/monitor-led-asus-mx239h-ips-full-hd-5ms-80-mln-1-dvi-hdmi-539875/

 

kota może dołożyć kurierowi :slight_smile:


(Montarowiec) #4

w sumie tak myślę że to był ten kot bo mam 10, 

monitora po gwarancji, w instrukcji pisali że tylko wodą można czyścić

jak trochę naciskam na te szczyny to się powiększają

nie wiem jak się rozkręca monitor nie ma śrubek ani zatrzasków


(PokerFace) #5

Gry, filmy, internet, biuro? Powiedz do czego będziesz go używał to coś się znajdzie :wink:


(Montarowiec) #6

Gry czasami filmy


(PokerFace) #7

Ja mam http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/aoc-e943fws.bhtml I nie narzekam, używam go głównie do gier (Battlefield, CoH, WoT) i internetu. Główna wada to ograniczona regulacja pochylenia, cała reszta na plus: wygląd, wygodne OSD w polskim języku, ładne kolory.


(Montarowiec) #8

Jak world of tanks sie spisuje?


(PokerFace) #9

Jak dla mnie ok. WoT nie wymaga aż tak niskiego czasu reakcji jak np Battlefield a nawet w nim nie zauważyłem żadnego smużenia ;] Dobry monitor w dobrej cenie.


(Montarowiec) #10

To dobrze! Kupuje!


(PokerFace) #11

Nie będziesz zawiedziony. Jak chciałbyś dowiedzieć się więcej to pytaj :slight_smile:

 

EDIT

Uważaj z kotami bo AOC ma zewnętrzny zasilacz (trochę jak laptopowy), postaraj się go schować.


(Montarowiec) #12

Ja na tym też mam zazwyczaj schowany pod szafke (koty tam nie wchodzą) chyba że ma jakiś wentylator czy coś żeby koty nie zakłaczyły.

czy ja dobrze, że ten ekran ma tylko wyjście AVG? przecież to znacznie obniża jakość obrazu(jeszcze go nie kupiłem), na razie myślę nad: http://allegro.pl/telewizor-lcd-23-full-hd-dvd-matryca-samsung-i4653542974.html