Kupno myszy z funkcją nagrywania makr


(Drass) #1

Witam,

jak wskazuje nazwa tego tematu chciał bym zakupić myszkę z funkcją nagrywania makr. Makra są to sekwencje ruchów/przycisków urządzenia, które później można odtworzyć chociażby kilka razy szybciej. Za myszkę jestem w stanie zapłacić do 100zł. Cel priorytetowy to mysz posiadająca makra, które potem można x raza szybciej odtworzyć, oraz ma być to mysz przewodowa, reszta nie jest istotna. Czekam na wasze propozycję i dziękuję za poświęcony czas.


(bachus) #2

A czemu nie załatwić tego od strony oprogramowaina? Zapytaj gugla o Macro recorder mouse


(Grosjean) #3

Z myszka nie pomogę, ale nie możesz zastosować do tego celu programu np. http://www.dobreprogramy.pl/WinParrot,Program,Windows,36264.html

lub Tasker (trochę starszy)?

Tan  drugi używałem kiedyś na Windows 7.


(Drass) #4

Mam Advanced Mouse & Keyboard Recorder, ale potrzebuję myszkę. 


(bachus) #5

Nie rozumiem jak to ma być realizowane. Nie słyszałem o rozwiązaniu fizycznym dla myszek.


(Drass) #6

Chociażby tak:

http://allegro.pl/mysz-a4tech-xgame-opto-x710bk-podkladka-x7-200mp-i3934777615.html


(bachus) #7

... i rozumiem, że jak podłączysz do innego komputera myszka nadal będzie pamiętać sekwencję? Nadal nie rozumiem, czemu nie możesz potestować oprogramowania (jest ich kilkanaście), potem kupić własnie myszkę z jednym/dwoma klawiszami funkcyjnymi i przypisac macro.

 

Jak ja to rozumiem: pokazałeś myszkę z dołączonym oprogramowaniem.


(Drass) #8

 

Testowałem kilka programów każdy ma swoje mankamenty i chociażby przypisanie makra pod odpowiedni klawisz nie działa za którymś razem, inne z kolei po nagraniu strasznie muliły system. Nie chce się z tym już męczyć i chciał bym kupić coś konkretnego.


(Dimatheus) #9

Hej,

 

To niestety tak nie działa. Nie ma możliwości odtworzenia tego, co się zakodowało. Działanie Oskara jest oparte o gesty - czyli w oprogramowaniu ustawiasz, że przyciśnięcie prawego przycisku po czym skierowanie kursora w górę i w lewo powoduje przełączenie playera do poprzedniego utworu. Nic poza tym - lista jest ograniczona do kilkudziesięciu poleceń i nie da się ich rozszerzyć - chyba że o włączenie innych programów.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Drass) #10

Mi chodzi o kilka ruchów i jedno kliknięcie, z tym, że to powinno być szybciej niż normalnie, tyle chyba jest w stanie zapamiętać?


(Dimatheus) #11

Hej,

Nie, nie jest. Zasada działania jest inna - ruchy masz już zdefiniowane i możesz do nich przypisać konkretne działanie. Nie możesz sam określić kolejności ruchu. Pokażę Ci screena właśnie z Oscara.

2cf52ab7cf09.png

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Fan Xp) #12

razem z autoitem jest do tego program.


(Dimatheus) #13

Hej,

fan-xp , oczywiście inny program jak najbardziej. Ale w samym oprogramowaniu i sterowniku myszki takiej funkcjonalności, jak szuka użytkownik, próżno szukać.

Pozdrawiam,

Dimatheus