Kupno na allegro

Witam. Chciałem kupić sobie etui do telefonu.

 

http://allegro.pl/etui-s-line-samsung-s6500-galaxy-mini-2-folia-i3881942651.html#tabsAnchor

 

Czy jeśli wybiore : list ekonomiczny/list priorytetowy lub polecony ekonomiczny to będę płacił za to etui przy odbiorze czy muszę zapłacić wcześniej?

 

Wiem że ten temat nie na to forum ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

 

Z góry dziękuje.

Żeby zapłacić przy odbiorze to musiałaby być to przesyłka pobraniowa.

List ekonomiczny lub priorytetowy trzeba zapłacić z góry.

Najlepiej dołożyć złotówkę i wybrać list polecony ekonomiczny lub priorytetowy,bo jest on wtedy udokumentowany i w razie zaginięcia przesyłki jest się do czego odwołać.

 

Na tej aukcji masz przesyłkę pobraniową,ale kurierską,która jest dużo droższa.

A do czego on ma się odwoływać przy poleconym??

To tylko w zasadzie sprzedawca może to zrobić. chyba ?

No tak,ale jest ślad,że przesyłka została wysłana. Przy zwykłym liście nie udowodnisz,że ja nadaleś.

Dokładnie. Miałem raz sytuację zagubionego listu. Tylko przy poleconym można się starać o swoje… no i to podziałało.

Czy mam potwierdzenie to było pierwsze pytanie. Bez niego można sobie darować wizytę na poczcie. 

 

A guzik prawda :stuck_out_tongue: Uczciwi sprzedawcy biorą na poczcie rachunek za nadanie przesyłki do którego miłe panie mogą wpisać adresata listu np. Adam Kowalski, List ekonomiczny, Cena. Ale tak robią uczciwi sprzedawcy, nie uczciwym często gęsto przesyłki giną na poczcie.

 

Niestety listu ekonomicznego nie można zareklamować mimo, że na rachunku będzie kto jest adresatem i że list został wysłany.

O nie pomyślałem ze tak można,  Często wysyłam właśnie zwykłym. To teraz bede brał rachunek :slight_smile:

Na poczcie nigdy właśnie nie wydaja paragonów heheh

Właściwie na jakiej podstawie tych paragonów nie wydają? Przecież Poczta Polska jest spółką, tak więc obowiązują ją takie same przepisy jak każdą inną firmę. A obecnie nawet przedsiębiorcy nie odprowadzający VAT-u muszą mieć kasy i wydawać paragony.

Nie wiem czy nie wydaje, nigdy nie pytałem.  Ale sami nigdy tez nie dali. Ale tez albo moje oko nie zaobserwowało tylko, ale nigdy tam nie widziałem kasy fiskalnej.

Poczta nie musi mieć kasy ani wydać rachunków, wszystko jest na żądanie i ręcznie pisane :wink:

A dlaczego nie muszę? Układy i układziki.

List polecony musi mieć jakiś cel.

Nie bez potrzeby sprzedawcy piszą,że za zwykły list priorytetowy lub ekonomiczny nie ponoszą odpowiedzialności.

I jak sprzedawca coś takiego pisze to od razu go omijam i uważam za próbę oszustwa !!

Ja nie rozumiem jak w ogóle można takie coś oferować kiedy list za potwierdzeniem nadania nie jest wiele droższy od tego ekonomicznego. 

List zwykły 1,75zł,  Polecony 4,20zł

Wiec drugie tyle. to nie tak mało, jak się kupuje i sprzedaje drobne rzeczy, jak np. książki Harlequin po 1,50-2zł

 

Baaa, raz mi się nawet zdarzyło, że na poczcie nie chcieli przyjąć listu gabaryt B, argumentując. Jak to listonosz ma wsadzić do torby heheh

Jak chcesz, osobiście wolę kupować na neo24, pewniej, niskie ceny i 0 problemów z dostawą, polecam.