Kupno nagrywarki DVD - czym się kierować?

Witam , mam takie pytanie , jutro mam zamiar kupić nagrywarke DVD (w sklepie) , czym sie kierować?

I co musze wiedzieć przy kupnie nagrywarki?

Chodzi mi o to , czy podczas kupna musze znać swoją płyte główną etc…?

Twój komputer musi spełniać wymagania. Przeważnie są to:

-128 ram

-500Mhz

Ile możesz przeznaczyć na nagrywarke?

hmmm , ile chce przeznaczyć?

Może Powiem tak , nie chce kupić jakiegoś tajwańskiego shitu który po 3 dniach sie z epsuje…

:stuck_out_tongue:

Może jakąś nagrywarke LG :wink:

Złączono Posta : 29.11.2006 (Sro) 22:15

Zapomniałe dodać , czy podłączenie takiej nagrywarki jest trudne?

To polecam Benq DVD-REC 1655.

CO do LG to dobrą nagrywarka jest LG DVD Recorder GSA-H22L

Więcej do poczytania na temat nagrywarek jest tutaj

Wystarczy podstawowa wiedza :slight_smile:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Tego LG też mam i go wszystkim polecam. Świetna nagrywareczka i nie jest droga.

Kup najtańszą . Wszystkie mają taką samą gwarancję 24 lub 36 miesięcy .

Za dwa lata i tak będzie to szmelc użytkowy (wchodzi niebieski laser).

Kupi najtańszą i nagrana płytka będzie działać 1/10 bo inne się będą psuć. Jak już ma kupić najtańszą to niech nic nie kupuje. To tak samo jakbyś powiedział: Po co mi wentylator na celerona, i tak już są Core2Duo.

ja mam NEC- i wszystko działa bez zarzutu, no moze troche dlugi czas dostepu w porownaniu z CD-RW ale daje rade bardzo rześko. chodzi o najwyzszy model z proline.

Pozdro

Bez problemu nagrałem płytę DVD na moim obecnym PII 233 MHz, 64 MB ramu (66MHz).

Kup. LG H22L

Większość jest składana na Taiwanie, a może wszystkie, podzespoły najczęsciej Sony, wnętrze LG, BenQ, Lite-Ona wygląda często identycznie.

Jeżeli nie będzie wykorzystywał LightScribe to niepotrzebnie będzie dopłacał.

Ja polecam NEC’a. :slight_smile:

Dziękuje za wszystkie komentarze i linki , napewno się przydadzą zastanawiam sie nad LG DVD Recorder GSA-H22L Jak myślicie , czy warto? :slight_smile:

Czy będziesz wykorzystywał LightScribe ? Jeżeli nie to kup LG H10N, to samo tylko bez LightScribe. :slight_smile:

Nawet jak nie będzie wykorzystywał LS to dlaczego nie brać? 10 zł oszczędności? Np. nagra się kilka zdjęć dla rodziny to lepiej nagrać na nośniku LS wydrukować opis niż bezgrać markerem po płycie.

Witam!

Dokładnie…

Ja mam LiteOn SHM-165H6S i bardzo ją sobie chwalę :slight_smile:

Jak bym jednak brał BenQ :stuck_out_tongue:

aha , no dobra zobacze jeszcze jaki jest wybór w sklepie…

Powiedzcie mi prosze , czym mam sie kierować w sklepie , parametrami?prędkością nagrywania?

Chodzi mi o to , żeby kasa nie poszła w błoto , a nagrywarka była pełnowartościowa i starczyła na dłuższy okres czasu/użytkowania :wink:

@edit

Jeszcze jedno pytanie dotyczące parametrów komputera…

AMD Sempron, 1500 MHz 

ASRock K7VT4A+ (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

VIA VT8377A Apollo KT400A

512 MB (PC2100 DDR SDRAM)


Obecnie posiadam :



HL-DT-ST CD-RW GCE-8526B (52x/32x/52x CD-RW)

Czy mój komputer będzie obsługiwać większość typów nagrywarek?

Oczywiście!! :slight_smile:

Ja ci polecam nagrywarke z firmy LG OD paru dni jest nowy model GSA-H12N. LG posiada bardzo dobry serwis z opcja door to door czyli jak ci nawali to przyjedzie do ciebie kurier i serwis ci ja wymieni na nowa bo LG juz nie naprawiaja. Kolejnym plusem jest to ze LG dorecza plyke z softem. A jesli chodzi o predtkosc jest ona jest tak jak wszyskie czyli narazie najszybsze plytki dvd to sa 16 i ona to obsluguje, zreszta nie ma dla niej znaczenia czy to jest dvd-r czy dvd+r czy ram czy rw. LG to chwilowo na rynku najlepsze nagrywarki. Ja w sklepie sprzedaje je to 5 na dzien i promile do mnie pracaja

Mam jeszcze jedno pytanie , chce wykręcić stary napęd CD i zamiast tego właśnie zainstalować/podłączyć nowy napęd DVD , co mam wybrać slave czy master.

jak tamten odłączyćto ten podepnij na master