Kupno notebook'a 13 - 14 cali do pracy

Cześć,

Szukam porządnego sprzętu do pracy. Głównie będę na nim tworzyć masę dokumentów, dlatego zależy mi na dobrej matrycy i klawiaturze. Notebook musi mieć między 13 a 14 cali. Może ktoś coś dobrego, sprawdzonego polecić? Mój budżet to max 5500 zł.

Dzięki, pozdrawiam

W tej cenie ten mi się zdaje super propozycją. Bardzo mobilny, bardzo szybki i duży SSD m. 2 PCIe od Samsunga 2500/900. Wystarczająco mocny procesor, zapas RAM i niezły wyświetlacz.

Polecam Dell Latitude 5480

Laptop fajny, tylko kurde, jak chcesz pisać, to weź jednak 14.2, nie 13 inny komfort i chyba do Worda nie potrzebujesz fanaberii w stylu m2. Zwykły SSD Ci wystarczy;) Między 13.14.2 jest różnica, idź do sklepu i porównaj:)

A ja pójdę w drugą stronę…
Poszukaj w sprzęcie poleasingowym, na który prawie zawsze masz gwarancję, a za te 5500 kupisz kilka takich komputerów.
Do pisania dokumentów wystarcza nawet dysk SSHD (bez różnicy w cenie w przypadku sprzętu poleasingowego), do tego 8GB RAM. System Windows 10 najczęściej też dostaniesz z kompem. Do tego dokupujesz szybki i pojemny dysk zewnętrzny USB 3.1 i niczego więcej do szczęścia nie trzeba.
Grafika - w zupełności wystarczy IntelHD ziontegrowany z prockiem.

Ja jakies 2 miesiące temu kupiłem sobie używany Dell Latitude E6440 włąśnie do Excela, Worda i LibreOffice’a i w zupełności wystarczy. Dostałem razem z Windowsem 10 Pro. Cena - 700.

Xiaomi Mi Notebook Air 13.3" i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150
ASUS ZenBook UX410UA i7-8550U/16GB/512SSD/Win10
Z całkiem niezłymi matrycami.

Nie rozumiem po co mając pieniądze na nowy kupować starego trupa z wstawionymi zastawki żeby jeszcze przeżył 3-5 lat…

1 polubienie

Do pracy przy biurku, czy mobilnie? Czy tu i tu?

Bo nie zawsze wydać dużo znaczy lepiej.

Bardzo dużo pracuje w terenie. W sumie niemalże zawsze noszę ze sobą sprzęt. Długa praca na baterii jest dla mnie więc ważna. Dotychczas pracowałam na Windowsie, rozważam jeszcze nowego macbooka air. Co o tym myślicie?

W tej cenie poza +100 punktów do lansu za jabłko na pokrywie laptopa to dostaniesz dużo słabszy wydajnościowo sprzęt.
ASUS, który wrzuciłem Tobie wyżej ma aluminiową obudowę, niecały 1kg wagi, do 15 godzin pracy na baterii oraz duży zapas wydajności na wiele lat.

Kupiłam tego Asusa. Te 15 godzin to gruba przesada… Musiałabym chyba mieć ekran na najniższym podświetleniu i wszystko powyłączane (wifi, bluetooth, itp)… Mam nadzieję, że się poprawi wynik z czasem. Ogólnie to sprzęt rakieta, denerwujące jest uruchamianie się od czasu do czasu wentylatora…
Bateria pada mi po ok 5h pracy… trochę słabo…

Polecam X1 Carbon z rynku second hand - i ewentualne dokupienie nowej baterii. Np taki:

Przecież autorka już kupiła laptopa :slight_smile:

Co do czasu pracy na baterii - dużo lepiej niestety nie będzie w żadnej marce, winne są procesory Intela które zwyczajnie zużywają dużo prądu. Rozwiązaniem są procesory ARM ale laptopy oparte o nie są moim zdaniem dość specyficznym i niepełnowartościowym sprzętem pod kątem możliwego do zainstalowana oprogramowania.

I co z tego? Zawsze może oddać (skoro czas pracy jest 3 razy krótszy niż oczekiwano) a poza tym, ktoś inny, z takim samym problemem może znaleźć ten temat :slight_smile:

Jeśli kupiła na firmę to niekoniecznie.