Kupno nowego dysku - SAGATE 1TB - 32MB


(Jony8988) #1

Witam, tera mam w kompie dysk 80GB WD i nie narzekam ... ale mam zamiar kupić coś takiego ...

http://allegro.pl/hdd-seagate-1tb-st310 ... 58209.html

i się zastanawiam czy warto i czy ten dysk jest dobry :wink: ? jak na 1tb nie jest drogi i mam możliwość odbioru osobistego ponieważ mieszkam w tym samym mieście co sprzedający :slight_smile: Pozdrawiam


(prz3m3k84) #2

"Dyski pochodzą z wymiany serwisowej." Trzymałbym się od tego z daleka.


(Jony8988) #3

pytałem się tego pana oco to chodzi i mówił że dyski są nowe i nigdy nie używane tylko nie posiadają pudełka , mówil że posiadają wszystkie folie i plomby ! na dowód że nigdy nie były używane


(djdavemix) #4

Z wymiany serwisowej: uszkodzony dysk nie mógł zostać naprawiony więc Seagate daje w zamian nowe.

Na stronie producenta można sprawdzić np. czas gwarancji danego dysku po wpisaniu jego numeru seryjnego czy rzeczywiście jest to 12 miesięcy.Średnio czas ten waha się od 3 do 5 lat dla nowych dysków.


(Dwodnicki) #5

OMG lepiej wybrać Samsunga 500gb 16mb 7200rpm F3 to są o wiele lepsze dyski i nie są jakieś "wadliwe" a do tego najszybsze w swoim przedziale. seagate były po prostu popsute i po ponownym ich przeglądzie i naprawie idą na sprzedaż, im się ostatni opinia popsuła i każdy odradza dyski tej firmy, tak jak ludzie mają problem ze sklepem ram.net.pl.

Więc najlepiej brać samsunga.


(Michal Kolatek) #6

Jak nie były używane to czemu zostały naprawione, musiały pracować i gwar 12 mc to ja od razu bym je sobie odpuścił,, a plomby to można nałożyć nowe, z resztą kto zniechęcał by do zakupu swojego towaru.

Nowy F3, cena 10 zł więcej tylko że za wysyłkę 20 zł

http://shift.sklep.pl/index.php?t=w&id= ... ad=skapiec