Kupno nowego dysku twardego

Witam. Nadszedł czas na wymianę mojego już dosyć starego dysku twardego, ale nie bardzo się na dyskach znam, więc nie wiem jaki wybrać. Mam do wydania 200zł i chciałbym kupić dysk o pojemności 1TB, ale jeżeli nie ma dobrego dysku o takiej pojemności, za taką cenę, to może być 500gb. Proszę was, abyście zaproponowali mi jakiś porządny dysk twardy. Jeszcze tak z ciekawości chciałbym was zapytać, czy mój aktualny dysk twardy był dobry, czy to jakiś tani syf (ja komputera nie kupowałem, tylko go dostałem, więc nie wiem jak dysk był dobierany).

 

 

Mój aktualny dysk: SAMSUNG HD502IJ (465 GB)

 

Moja płyta główna: Gigabyte GA-P31-ES3G

w tej cenie najlepiej kupić jakiś pod system SSD a ten co masz zostaw na magazym…

Twój obecny dysk jest wciąż niezły, ale dość wolny (5400 rpm).

Możesz go sobie zostawić na same dane, a system już zainstalujesz na nowym dysku.

 

Nowy 1 TB http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/3318242

Ten dysk ledwo chodzi. Jak pracuje to brzmi tak, jakby ten dysk (co się znajduje w środku) rozleciał się na kawałki.

 

Dziękuję za pomoc. Temat można zamknąć.

Kikster - może dysk jest bardzo pofragmentowany? Najpoważniejszym skutkiem fragmentacji systemu plików jest spadek wydajności operacji na plikach. Duża fragmentacja zmusza do częstej relokacji głowicy dysku twardego, co jest czasochłonne. Pozdrawiam.

Tak się dzieje nawet po formacie. Przez 4 lata pracował normalnie a przez ostatni rok wydaje takie dźwięki, do tego często zdarza się, że dysk dostaje zwiechy i muszę zrobić twardy reset. Nawet kiedy w stanie bezczynności (na pulpicie, kiedy nic nie robię) co jakiś czas tak mieli.

Mógłbyś pokazać screen S.M.A.R.T. Dysku? To więcej powiedziało by o stanie dysku…

 

Włącz SMART  w biosie (jeśli nie właczony) i użyj programu do sprawdzania SMART np. Crystal Disk info

Szkoda zachodu na to (i trochę mi się nie chce ;p). Dysk jako tako chodzi, tylko nie z taką wydajnością jak kiedyś, więc jako dysk awaryjny posłuży, a jutro bądź pojutrze kurier przywiezie nowy dysk.

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.