Kupno nowego laptopa, który był magazynowany

Czesc,znalazlem oferte gdzie firma sprzedaje nowe laptopy ktore nie sa juz w sprzedazy sklepowej.Z tego co pisal sprzedawca laptopy sa nowe z papierami naklejkami,gwarancja 3 miesiace bo producent acer nie oferuje juz wsparcia.Cena prawie polowe tego co bylo kilka lat temu.Nie znam sie na tym dlatego zapytam brac takiego laptopa? Niby gwarancja 3 miesiace wiec jak sa jakies wady to chyba wyjdzie przez ten czas? Jakie moga byc minusy takiego lezakowania w magazynie przez lata np slaba bateria?

Tak, bateria może być w gorszym stanie, opakowanie może być np pogniecione no i gwarancja znacznie krótsza.

1 polubienie

Także bateryjka BIOSu! Mimo wszystko to są drobiazgi. Ważne, do czego ma służyć ten laptop, jaka jego specyfikacja itp.

1 polubienie

Ja osobiście odradzam tego typu sprzętów, nawet nie wiadomo jak był magazynowany.

Podaj więcej informacji odnośnie laptopa

  1. Kwota przeznaczona na zakup:

  2. Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

  3. Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

  4. Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

  5. Osobiste preferencje:

  6. System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

1 polubienie

Na zakup nowego produktu w sklepie standardem jest gwarancja 2 lata, to wynika z ustawy. Outlet, nie outlet stosować powinien. Jeżeli nie stosuje, to albo gra nieczysto, albo laptopy są “powystawowe”, “leżakowe” (ściągnięte używane, regenerowane z Niemiec).

Dokładnie chodzi o ten zapis: Art. 577. Gwarancja
Dz.U.2018.0.1025 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny
§ 4. Jeżeli nie zastrzeżono innego terminu, termin gwarancji wynosi dwa lata licząc od dnia, kiedy rzecz została kupującemu wydana.

Widać więc, że z jakiegoś powodu sprzedawca chce “skrócić”.

1 polubienie

Obstawiam zagraniczne, które przez 3 lata tam nie poszły.

1 polubienie

Szukam do auta dla siebie opon. Średnio kosztuje 280 - 320 zł / sztuka. Da się jednak spokojnie kupić już za 180 zł? Gdzie jest haczyk? Producent daje 5 lat gwarancji od daty produkcji, zaś opony oferowane są z 2014r. Ciekawe ile osób jest świadomych przy kupnie, że wiek opony jest istotny a nie tylko zużycie bieżnika.
Co do tematu - nie kupiłbym takiego produktu choćby ze względu na baterię i niewiadome przechowywanie itp.

1 polubienie

Witam ponownie,dziękuję za odpowiedzi.

Zakupiłem tego laptopa,niestety bateria chyba umarła :frowning: Jest 0 procent i nie chce ładować.Jak załaduje się system windows, to dosłownie przez 3 sekundy próbuje ładować baterie i nie podejmuje ładowania.Laptop działa na zasilaniu.Czy to możliwe,że bateria straciła żywotność przez leżakowanie w pudełku ? Laptop jak i bateria były fabrycznie zapakowane,plomby,folie,pudełko w stanie idealnym ,więc bateria była fabrycznie nowa.Czy jest możliwość ,że ta bateria ruszy jeszcze ? czy nie czekać i zamawiać zamiennik?

Tak, bateria z czasem odrobinkę się rozładowuje, głębokie rozładowanie zaś nie jest drowe.

Minimalna szansa. Może być uszkodzone ogniwo (pół biedy o ym dalej) lub kontroler (to gorzej).
JEŻELI masz dostęp do starego laptopa i masz zmysł majsterkowicza, ewentualnie dostęp do tanich ogniw, to możesz baterie zregenerować w domu. Musisz kupić ogniwa z PRZYLUTOWANYMI blaszkami, z wnętrza baterii wyciągasz stare ogniwa i przylutowujesz kabelki do blaszek. Jeżeli kupisz ogniwa bez blaszek, to zwykła lutownica się do nich nie lutuje :wink:

1 polubienie

Myślę, że jak spędziła łącznie sporo czasu po magazynach to bez problemu mogła umrzeć.

1 polubienie

Mam dwie lewe ręce do spraw komputerowych,więc nawet nie spróbuję,ale dziękuję za pomysł.
Właściwie to zawsze korzystam z laptopa podłączonego do zasilania.Czy jeżeli w laptopie będzie uszkodzona bateria to czy jest jakieś zagrożenie dla laptopa ? jedyny minus jaki przychodzi mi do głowy to nagły brak prądu i wtedy tracę aktualne dane,bo przy 0% baterii nie zapisze mi tych danych przed wyłączeniem?

Przecież masz gwarancję (podobno). Dlaczego z niej nie skorzystasz?

Jak nie działa to całkiem bym ją wyciągnął i faktycznie najlepiej oddać na gwarancję (chyba że nie obejmuje baterii).