Kupno nowego małego aparatu

Witam.

Szukam czegoś mniejszego niż D5200. Nie lustrzanka.

Wymagania:

  • mały NOWY sprzęt
  • cena tak by sprzedany D5200 z KITem 18-105 z N50 f/1.8 i akcesoriami zrekompesował zakup nowego aparatu
  • obowiązkowo jasny obiektyw (50mm f/1.8 wystarcza ale może być jasny 35 lub jakiś jasny zoom)
  • obowiązkowo zoom jakiś, KIT 18-105 starczał
  • zależy na odizolowaniu tła od pierwszego planu
  • odchylny ekran by z dołu móc robić fotki bez kładzenia się na ziemię (nie jest obowiązkową opcją, ale miło by było)

Ktoś ma propozycje jakieś ?

A jak sprzedasz za 500zł to też tak szukać aparatu ?
Rozumiem że chcesz kupić cyfrówkę ?

Bezlusterkowca. Patrzałem i za to co mam (D5200+18-105+50+akcesoria) dostanę teoretycznir z 2000zl.

A masz jakiś na oku konkretny ?

Nie, na razie szukam… Nawet nie musi być bezlustro, może być kompakt. Byle miał możliwie ogniskową około18 do 100 i jasność przy 20mm około f/2

Na starcie odradzam Lumixa G800K - mała bateria i strasznie się grzeje w 4K …
a właśnie - aparat typowo od zdjęć, czy chcesz nim kręcić wideo ?

Typowo do zdjęć. Nie pamiętam kiedy ostatnio film nagrywałem w D5200.

To może :
PANASONIC DMC-TZ70
CANON Powershot G9X
CANON G9X Mark II

myślę że będziesz zadowolony :slight_smile:

Canon PowerShot G9X - Brakuje trochę zooma, (na 30,6mm mogę przybliżyć cyfrowo o 6x ?). Szkoda, że f/2 jest na 10mm a nie 30mm. No i brak odchylnego ekranu.
Wersja druga tylko szybsza. A jak to jest z tymi ogniskowymi ? Rozumiem że gdy tutaj ustawie 18 to będę miał tak samo szeroko jak w KIT 18 w D5200 czy szerokość będzie inna ?

Panasonic - Ciemno.

W tej cenie ciężko będzie sprostać Twoim parametrom.

Patrzałem jeszcze za Sony RX100 II

Tylko jak to jest z tymi ogniskowymi ? W D5200 np 18mm mnoży się w porównaniu do pełnej klatki 1,5x a w Sony 2,7x… Czyli jak gdyby w D5200 mam 27mm a w Sony 48,6mm.
Wnioskuję że startowe 10mm z Sony da na starcie 27mm (f/2) czyli szerzej niż jasna 50mm (f/1.8) co nie było by złe, ale jaki otwór będzie w Sony prz 35mm czy 50mm ? f/3.5 ?