Kupno nowego PC , 4870x2 czy GTX280?

Będę kupować po nowym roku nowy PC za około 3600-800 PLN. Jak na razie złożyłem coś takiego:

E8400

A-Data 2x2GB

4870x2

Crosair 650W

Asus P5Q Pro

Cooler Master Elite 331

Jedno co mnie zastanawia to czy nie lepiej brać GTX280 ,ponieważ ze względu na mój monitor będę grać w niskich rozdzielczościach w których 280 jest szybszy z tego co widziałem w testach.

PS. Czy znacie jakieś dobre i tani sklepy w trójmieście?

PS 2. Ile mógł by być wart mój aktualny PC , ten w sygnaturze?

PS 3. Czy ceny stanieją po nowym roku?

za tan zestaw maksymalnie mozesz dostac 900zł, ale to juz taka maksymalna oferta. Oczywiscie ze ceny spadna po nowym roku. Lepiej brać Radeona HD 4870X2, jest duzo wydajniejszy.

Wydajniejszy ale nie w niskich rozdziałkach, dlatego nie wiem co brać.

500zł za zestaw w podpisie. Chyba, że na allegro, to widziałem jak zwykły Athlon za 170 poszedł. Natomiast co do GPU to jak Cię stać to możesz wziać 280. Z kolei po nowym roku ceny powinny stanieć, ale ma też wyjść kolejna karta nVidi, więc jeśli chcesz czekać i mieć większe pole do manerwru - proszę bardzo.

Radeon ma dwa rdzenie, a GF tylko jeden. Gry za rok, może dwa będą przystosowane do pełnej obsługi wielordzeniowości gpu i wtedy wyniki testów dramatycznie się odwrócą na korzyść ATI (oczywiście mówimy tu o 4870x2 vs GTX280). Obecne gry, nawet jeśli oferują jakieś tam wsparcie dla kilku rdzeni to nie zauważymy ogromnej różnicy z jednej prostej przyczyny - producenci gier nie mają jeszcze doświadczenia w pisaniu kodów swoich produktów pod wielordzeniowe karty i cross fire. Ale sytuacja wygląda tak teraz, a kartę za taką kasę raczej się kupuje na dłuższy czas, więc właśnie z tego powodu ja bym radził wziąć Radeona. Możliwości tej karty są większe niż GeForca i za parę lat doskonale się o tym przekonasz :smiley:

A więc chyba będzie lepiej jak kupie radka i uzbieram jakieś siano na nowy monitor. Zestawy wychodzi średnio 3700zł , a ile może wynieść po nowym roku (5-10 styczeń)? Możecie jeszcze zarzucić jakiś tani monitor?

A jaką kwotę chcesz dać za monitor? Ile cali?

Cali tak z 19 ,a kasy to jak najmniej na jakiś LCD.

Co sądziecie o tym? Co prawda CRT ale wydaje się że jest dobry. https://ssl.allegro.pl/item468865229_ii … dtron.html

Odświeżam temat ponieważ nie wiem co dalej. Wszystko mam po za monitorem i grafiką. Będę grać grać w niskich rozdzielczościach , dlatego wydaje mi się że 4870x2 mija się z celem , ale sam nie jestem pewien. A więc na monitor i grafikę zostało mi niecałe 2000PLN , możecie coś doradzić?

Tak czytam i czytam i nie wiem co o tym myśleć. Chcesz kupić bardzo dobrą grafikę a planujesz grać w niskich rozdzielczościach :D. Co do sklepu to mogę polecić www.gral.pl

Ano chcę , po pierwsze z przyzwyczajenia , po drugie im większa rozdzielczość tym mniej FPS.

A kupować będę w ESC (www.esc.pl)

No oczywiście ale przy takich kartach przecież nie będziesz grał w dajmy na to call of duty 4 w 800x600. Jak tak to według mnie strata pieniędzy, no chyba, że masz nadto.

800x600 , bez przesady :stuck_out_tongue: , tak 1024x768 w góre.

:stuck_out_tongue: No ja myślę, że w górę. Moitor Lg w2252tq-pf i grasz 1680x1050 i przy takim komputerze jak chcesz kupić to bez żadnych problemów pograsz.

Albo jakiś monitorek hd np samsungt220hd :slight_smile:

No ok , ale wtedy pewnie w np. FarCry 2 przy najwyższych ustawieniach 30FPS?

zobacz sobie testy kart a później pisz :slight_smile:

http://pclab.pl/art33449-7.html

wnioski wyciągnij sam, i lepiej nie kupuj Far cry 2, wszakże to jest największe rozczarowanie tego roku :smiley: