Kupno nowego procesora do gier

Nie rozumiem. Socket to socket nie da się go zmienić przez aktu biosu. Wątpię czy nawet go włożysz do tej płyty.

Masz Socket AM2. By włożyć Phenoma musisz mieć AM3. A to spora różnica. Sla17 jeszcze o takim czymś nie słyszałem, nie sprawdzałem więc nie będę się kłócił. Prawdopodobnie w AM2+ włożyć się da jakieś na AM3 ale czyste AM2 to nie wiem. :stuck_out_tongue:

Wsadzi i pod AM2, bo nie zmienił się rozmiar pinów, rozstaw pinów za bardzo - procesor z AM3 da się wsadzić pod AM2 bo nie ma trzech pinów, ale AM2 pod AM3 się nie da, bo nóżki ma tam, gdzie jest zablokowane :wink: Gorzej z tym, czy odpali :wink:

Zaraz ja wam przeczyszczę ten temat i bzdur tu ludzie nie będziecie pisać !!

http://www.tomshardware.co.uk/forum/301 … om-running

możliwe że procesor nie będzie w pełni wykorzystany? bo zadziałać zadziała am3 jest kompatybilne wstecz

to dlatego ze on wsadził 955 125W a max u niego to 955 95W i dlatego tak ma, wsadził nie obsługiwany procesor

radziu jak jesteś taki pewny to zagwarantuj mu że zwrócisz pieniądze jak nie będzie pasował…

Wejść możliwe że to się da ale z pewnością nie będzie wielkiej różnicy w wydajności. Wątpie czy nawet odpali. :stuck_out_tongue:

Co za nobki… Kumpel ma też płytę z podobnej serii Gigabyte co autor postu, już od 2 lat ma 945 95W i nie ma żadnych problemów

Ja tak samo mam płytę Gigabyte na AM2 u mnie jest taki sam przypadek i bez żadnych obaw bym sobie taki procek wsadził.

Zresztą nawet pisałem temat że chętnie wymienię najmocniejszy AM2 na Phenoma 945

Dodane 07.04.2012 (So) 12:27

oki Gwarantuje mu to, a jak nie będzie działał to wymienię się z nim, dam mu najmocniejszy na AM2 athlon x2 6400+ 3,20 Ghz z dopłata :smiley:

A co z wydajnością.? Czy ta płyta pozwoli mu na 1oo % mocy.?

Ja mam podobną sytuację tylko że ja kupuję nowy komputer bo mój ma już 4 lata i nie warto w niego wsadzać kasy.

podstawka am2 wiadomo ze ma mniejszą wydjaność niz am3, więc nie pozwoli na 100% wykorzystanie phenoma jeśli wogóle na to pozwoli, może sie okazać że bardziej będzie wydajny słabszy procek dostosowany do tej podstawki niż “mocniejszy” niedostosowany, bo phenomy są na am3, radzia obstaje przy swoim bo go zadowoli to że procek wejdzie i bedzie widoczny w biosie, a komfort pracy? o nim już nie wspomniał, żeby phenom normalnie z pełną wydajnością działał na am2 to zapewne wyprodukowali by go też na podstawke am2 bo wielu jeszcze ludzi ją ma, ale z jakiegoś powodu szczególnie go nie zrobili na am2. Kiedyś też próbowałem różne rzeczy kleić ale dałem sobie spokój bo jak sie udawalo to dzialalo beznadziejnie, poprostu trzeba stosowac komponenty odpowiednie do płyty głównej, takie jest moje zdanie i dodaje że nie warto moim zdaniem płacic za procek przy którym wątpliwe jest czy ruszy a jak nawet to jak bardzo będzie wydajny