Kupno nowego procesora do gier

Witam, zamierzam kupić procesor do gier max. 450zł.

Chciałbym pograć w nowsze gry typu battlefield 3, call of duty modern warfare 3, i inne.

Mój sprzęt na dzisiaj:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 4800+ 2.50 GHz

Ram: 2Gb (Kingston 1GB DDR2 800MHz - X2 ) (Niedługo mam zamiar dokupić 4gb ramu)

Karta graficzna: Geforce GTS 250 1GB

Zasilacz: Feel III-500ATX

Prosze, doradzcie jaki kupić procesor w tej cenie, bardzo mi na tym zalezy :slight_smile: Z góry dziekuje :slight_smile:

podaj model płyty głównej

Płyta główna: GA-MA69GM-S2H

Zmień platformę na intela i kup jakiegoś duala 2.66 , 3.2

Pewnie wyjde na głupiego, ale platforma to procesor tak ?

Wiem głupie pytanie, ale ja w tym zielony jestem :slight_smile:

nie używa sie raczej sformułowania platforma zaś MOBO - skrót od motherboard - płyta główna, kazek miał na myśli żebys kupił płyte główną z socketem na procki intela

platforma czyli całego kompa;p

Pod tą płytę max wejdzie Phenom II X4 945, na allegro można kupić używane za 350 max 400 zl

i na tym jeszcze pośmigasz… Tylko musisz kupić wersje z 95W a nie 125W

do tego za resztę dorzuć 2 GB ram i będzie dobrze

Swojego procka sprzedasz za 100 może troszkę więcej i będzie git

ta płyta obsłuży zarówno 125W jak i 95W

lista procków obsługiwanych przez twoja MOBO :

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2579

Czytaj dokładnie oki???

POMYLIŁEM SIE!! juz poprawiam xD masz socket am2 czyli interesują cie procki tylko z pierwszej tabeli, szaleństwa nie ma lepiej wymienic chyba MOBO

A jakiś AMD 3,2 Ghz pod moją płyte główną znajdzie się za tą cene ?

kolejna wtopa… przeczytaj popatrz oznaczenia, sprawdź dla jego płyty najnowszy bios i poszukaj dlaej

Dodane 05.04.2012 (Cz) 12:08

Tren który ja Ci doradziłem będzie najlepszy, 4 rdzenie po 3,0 Ghz Ci wystarczy

jedyny w tej chwili na allegro, ale można poczekać, z miesiąc temu były chyba 4 czy 5 na aukcji

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … +II+X4+945

Okej, no to wielkie dzięki wszystkim :slight_smile:

Wybiore jednak AMD PHENOM II X4 945 3.0GHz

Jeszcze raz wielkie dzieki :slight_smile:

jak chcesz dużo Ghz to masz Phenom II X4 850 3300MHz tylko on jest gorszy i droższy od tego co poleciłem

zaraz chwileczke, wpisane jest w specyfikacji am2 więc jak chcesz wsadzic phenoma?

Czyli nie wejdzie AMD PHENOM II X4 945 3.0GHz ??

wejdzie, nie słuchaj go.

Tam masz w tej tabelce obsługiwanych procesorów po prawo wersje biosu…

I na 90% będziesz musiał uaktualnić bios do najnowszej wersji, bo pewnie nie masz najnowszej wersji

Ten ostatni najnowszy bios wyszedł i on umożliwia wsadzenie tego phenoma

aha… czyli moge spokojnie kupować ?

radek ale jak ma socket am2 to jaki by bios nie miał to procek mu nie wejdzie przecież… przedewszystkim sie patrzy socket następnie bios

Dodane 05.04.2012 (Cz) 20:06

tu chodzi o mechaniczny rodzaj socketu, jak zaktualizuje biosa to magicznie mu sie socket nie zmieni przeciez… jeśli obstajesz przy wersji radka ze wystarczy aktualizacja biosu, to przy zakupie podaj model płyty głównej i sie upewnij u sprzedawcy czy napewno da rade, bo jak rozumiem planujesz kupić w sklepie

Różnic w sockecie nie ma, da się wsadzić procesor AM3 pod AM2, ale nie na odwrót

http://pclab.pl/art35308.html

Tutaj również zdają się to potwierdzać. To nie Intel, tylko nie wiadomo, czy CPU zostanie wykryte i czy pójdzie. Z listy wynika, że tak, w praktyce może być różnie.