Kupno nowego procesora

Witam was wszystkich.Chciałbym kupić sobie do komputera nowy procesor lecz nie wiem który by pasował :confused: Obecnie mam AMD Athlon XP, 2083 MHz (12.5 x 167).Zastanawiałem się nad Athlon 64x2 4400 Mhz dual core,ale gościu w sklepie mi mówił,że moja płyta może nie obsługiwać czy coś takiego :stuck_out_tongue: Pytajcie co wam potrzebne. Za pomoc z góry dziękuje.

Pierwsze pytanie, to jaką masz płytę główną. Bez tego nic nie poradzimy.

Epox EP-8RDAE(I)

Wynika z tego, że masz Athlon XP 2800+ Barton (2,08GHz), a najlepszy procesor pod socket A to Athlon XP 3200+ Barton (2,2GHz). Tylko 117MHz więcej, wymiana całkowicie nieopłacalna.

Athlon 64x2 4400 Mhz dual core -a to nie pasuje :P?

Nie.

Musisz wymienić płytę główną wraz z procesorem.A poza tym jaki masz zasilacz?(moc oraz marka)

Co do mocy nie jestem pewien chyba 300w 4 pentium ESP-300 ATXSP4

Ile możesz przeznaczyć na wymianę procesora płyty głównej (a co za tym idzie całej reszty :stuck_out_tongue: )

do 200 zł ,mam też inne sprawy na głowie ;/ Chociaż wątpię że coś znajdę za tyle …

Dodane 10.08.2011 (Śr) 13:12

Dobra dzięki dowiedziałem się że musiałbym kupić spoooro rzeczy do niego i nie warto ładować kase

W takim razie odpuść sobie i uzbieraj większą kwotę bo wymiana płyty głównej spowoduję konieczność wymiany całej platformy a to już większy wydatek…

A jeżeli wymienie płytę główną to co mi zostanie? Do mojego celu brakuje mi tylko lepszego procka,kartę graficzną i reszte mam :stuck_out_tongue:

Zasilacz jeszcze dobry potrzebujesz.

zasilacz procek i płyta główna ?

tak,a grafika a no i ram zależy jaki masz.

Grafika do wymiany gdyż masz ją na AGP. Pamięć RAM również do wymiany, bo to DDR1.

mam Geforce 6600GT

Dodane 10.08.2011 (Śr) 13:30

a ramu mam 2gb

Też do wymiany.

Sprzedaj płytę główną, procesor, pamięć ram, grafikę i zasilacz. Powinieneś za to dostać 150 zł, albo i więcej.

jak to do wymiany :stuck_out_tongue: przecież nie chce jakiś nowości wystarczy mi to że da rade na niej otworzyć np modern warfare 1

Na tym sprzęcie co już masz powinien Ci działać. Oczywiście na najniższych ustawieniach. Jeżeli chcesz coś więcej osiągnąć to niestety trzeba powymieniać kilka podzespołów. A jak już wymieniać to na lepsze, a nie trochę lepsze. Za 350 zł można już coś złożyć.