Kupno nowego Routera i podzielenie neostrady na dwa kompy

Witam!

Proszę o pewną radę! Wiem że takich tematów było już pewnie parę tysięcy, ale zacznijmy od początku.

Mam Neostradę i jestem już na dobrej drodze do kupna laptopa z WiFi.

Chciałbym aby internet był dostępny na nowym laptopie(w całym domu bezprzewodowy) i na starym PeCecie(nie musi być bezprzewodowy, może być podłączony zwykłym kablem).

Krótko mówiąc chcę was prosić wskazanie jakiegoś dobrego i taniego(tak do 250zł) routera(najlepiej ze strony http://www.komputronik.pl). Proszę także o jakieś wskazówki albo może o jakiś poradnik jak to zrobić.

Z góry dziękuję za pomoc! !!

anemon , http://www.komputronik.pl/Sieciowka_akt … ,id,28915/

Zgadzam się z przedmówcą. Linksys WAG200-G i nic więcej. Jest to router od kilku lat dostępny na rynku i najczęściej kupowanym routerem w POLSCE. Jego konstrukcja od czasu wydania nie uległa zmianie, zmienia się tylko firmware i cena (w dół) W zeszłe wakacje kosztował 270 zł a obecnie możesz kupić za niecałe 200 zł. Polecam z czystym sumieniem. Będziesz zadowolony.

Ja posiadam neostradę również dzieliłem sygnał za pomocą routera i wiem że bardzo dodrze spisuje się w tym przypadku router PENTAGRAM ja sam wybrałem EDIMAXA zapłaciłem za niego 230 zł(działa bezprzewodowo) jest bardzo prosty w instalacji i naprawdę działa bez zastrzeżeń.

okey kupiłem ten modem, podłączyłem i internet na obu komputerach działa bez problemu.

Mam teraz kilka pytań. Co zrobić żeby wszystkie pliki na starym komputerze były dostępne na nowym laptopie. Chciałem się również zapytać jak skutecznie zabezpieczyć tą sieć żeby sąsiad nie mógł z niej korzystać, no wiecie o co mi chodzi :mrgreen:

Jeszcze raz z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedź - w tych sieci jestem kompletnie zielony.

anemon , udostępniasz folder z danymi na starym komputerze (Pc) w sieci lokalnej, przedtem ustawiasz sobie na obu komputerach tą samą grupę roboczą (by nie było problemu z wyszukiwaniem udostępnionego udziału sieciowego). Możesz folder z danym zmapować na nowym komputerze (Notebook’u), jako dysk sieciowy na stałe, lub posiadać do niego skrót. Co do zabezpieczeń, możesz włączyć filtrację MAC adresów kart sieciowych, włączyć szyfrowanie sieci (najlepiej WPA2) i np. wyłączyć rozgłaszanie SSID (nazwy sieci bezprzewodowej).

okey dzięki za pomoc, ale jak ja mam włączyć te zabezpieczenia??

anemon , zabezpieczenia odnośnie sieci bezprzewodowej znajdziesz w zakładce Wireless. Reszta jest w zakładce Access Restrictions.